• تشریفات ژمیس
  • تشریفات آدم و حوا

کریستال

۱۰-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۳۰ صبح
ارسال: #1

کریستال
بچه ها کریستال خوب از کجا باید خرید؟آخه اصلا من تو این زمینه وارد نیستم،از کجا اصل بودنش تشخیص بدم،میخوام کریستال چک بگیرم،اگه کمکم کنید ممنون میشمSmile
نقل قول
 سپاس شده توسط sevdayi ، Judy.Abbott ، nasibe_603
۱۰-دي-۱۳۸۹, ۱۰:۴۰ صبح
ارسال: #2
RE: کریستال
من اصل و فرعش رو نمی دونم چجوریه. اما همینجوری اگه به یه ظرف کریستال نگاه کنید ، مرغوبیتش معلومه ، حالا مال هر جا میخواد باشه.
شیشه کریستال نباید حباب های ریز داشته باشه ، نباید اعوجاج داشته باشه و نباید کدر باشه. هر سه تای اینها به راحتی مشخصه. واسه تست کدر بودن ، میتونید دو تا کریستال رو کنار هم مقایسه کنید.
نقل قول
 سپاس شده توسط sharshar ، asal khano0m ، shishijoon ، Judy.Abbott ، nasibe_603 ، Narsis65 ، reyhaneh25 ، پر خانوم
۱۱-دي-۱۳۸۹, ۰۹:۴۶ صبح
ارسال: #3

خ شوش پر از بلور و کریستال و چینی و ... هرچی که بخوای با قیمتای عالی بهترین مدلها رو داره و تنوعش فوق العاده است من خریدمو از اونجا کردم هم خیلی به صرفی تره هم همه چی داره کریستال هم از روی ظاهرش مشخصه البته مشخص نیست که چکه یا ژاپن یا فرانسه ولی مرغوبیتش معلومه بعدشم کریستالهای اصل یه برگه مشخصات توشون هست که کشور سازنده و درصد کریستالشونو نوشته
نقل قول
 سپاس شده توسط asal khano0m ، taba ، saharjavid ، Judy.Abbott ، motahare.m ، nasibe_603
۱۱-دي-۱۳۸۹, ۰۹:۵۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-دي-۱۳۸۹ ۰۹:۵۴ صبح توسط nilaa.)
ارسال: #4
الان دیگه اینقدر مارکهای خوب کریستال هست که انتخابش مشکله فقط باید ببینی چه تیپی میپسندی ، بعد بری دنبال همون مارک مثلا" ناخمن مارک خوبیه و بیشتره طرهاش ساده است،فقط موقع خرید دقت کن مارکش همون باشه چون یک سری ایرانی زدن که اسماش شبیه همون اسمای خارجیشه دقت کنی متوجه میشی

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط asal khano0m ، saharjavid
۱۲-دي-۱۳۸۹, ۰۹:۵۰ صبح
ارسال: #5

من که برای لوازم آشپزخونه و بلور و کریستال و ظرف و ظروف کلا" شوش ترجیح میدم هم متنوعه هم ارزون جنسشم جوره
نقل قول
 سپاس شده توسط taba ، saye_roshan88
۱۳-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۱۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-دي-۱۳۸۹ ۱۲:۱۱ عصر توسط cinderella.)
ارسال: #6

اسم پاساژ که کریستال داشته باشه و معتبر باشه تو شوش میدونید؟ برای لوازم آشپز خونه مثل جای حبوبات وسطل اشغال و جا ادویه مارک یونیک چطور؟ میخوام استیل باشه در طول زمانم سیاه نشه؟
من زیاد شوش نرفتم میشه مغازه ها یا پاساژایی که شما ازشون خرید کردید وراضی بودید بهم بگید؟
نقل قول
 سپاس شده توسط asal khano0m
۱۳-دي-۱۳۸۹, ۰۳:۵۰ عصر
ارسال: #7

اونجا بازاری شبیه یافت آباده ولی برای ظرف مغازه ها گاراژها و پاساژهای خیلی زیادی داره همشون هم خوب هستن اختلاف قیمتشون هم خیلی با هم کمه باید بگردی و اون مدل و طرحی که دوست داری رو انتخاب کنی به اسم مغازه ها من توجه نکردم اگه بری متوجه میشی چی میگم برای اعتبارش هم گفتم توی جعبه هاشون کارت مشخصات هست من سرویس لاروسم از اونجا خریدم همون برگه ها رو هم داشت
نقل قول
 سپاس شده توسط asal khano0m ، aradpartikan ، saharjavid
۱۳-دي-۱۳۸۹, ۰۵:۵۰ عصر
ارسال: #8

اگه از نزدیک خونمون بخرم بهتر نیس؟این همه راه برم چطوری خریدام بیارم،با ماشین برم یا مترو؟قیمتا خیلی فرق داره؟
نقل قول
۱۴-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۰۱ صبح
ارسال: #9
من یه جستجویی تو اینترنت کردم ، نتایج اون رو براتون کپی پیست می کنم:
«تیمچهحاجب الدوله، خیابان شوش، بازار بزرگ مولوی و سه راه امین حضور، مراکز اصلی خرید و فروش کریستال است، اما در دیگر نقاط شهر تهران نیز به صورت پراکنده مغازه های لوکس فروشی کریستال موجود است.»
«کریستال انواع مختلف دارد که از طریق مارک شرکت های تولید کننده و طرح روی آن شناخته می شوند. مثلاکریستال والتر و بوهمیای آلمان، آرکروک فرانسه، سوگای ژاپن، آرسی آر ایتالیا، تویوی ژاپن و کریستال چک از جمله مارک های مطرح بازار کریستال به شمار می آیند که در این میان کریستال دو کشور ژاپن و چک دارای درجه بندی های کیفیتی خاصی هستند.»
بهترین نوع کریستال ها انواعی هستند که درصد سیلیس به کار رفته در آن ها بالا باشد. بالاترین درصد کریستال 24 درصد است که اکثرکریستال های ساخت چک دارای این خصوصیت هستند. (PbO 24)
وی از کریستال چک و لاروس ایتالیا به عنوان باکیفیت ترین انواع کریستال نام می برد و می گوید: «کریستال لانک فرانسه، والتر آلمان و ژاپن در رتبه های بعدی قرار دارند.»
از راه های شناسایی کریستال اصل از غیراصل را صدای خاص آن در اثر ضربه انگشت عنوان می کند و می افزاید: «اکثر فروشندگان کریستال با استفاده از ضربات خفیفی که به کریستال می زنند، می توانند کریستال اصل را از غیر اصل تشخیص دهند چرا که کریستال اصل صدایی زنگ دار دارد در حالی که از کریستال غیرواقعی چنین صدایی شنیده نمی شود.»
نقل قول
 سپاس شده توسط avila ، asal khano0m ، mahnaz.M ، سالومه ، TINI ، asemaneh ، shaparak103 ، tazeen ، *آوا* ، sara h ، saad ، saharjavid ، shishijoon ، wish ، fiona m ، niloofarliliyom ، samane000 ، Sun girl ، alexandra ، asaljo0on ، شادی.خ ، Narsis65
۱۶-دي-۱۳۸۹, ۰۸:۲۱ عصر
ارسال: #10
ما بالاخره به همون شوش رفتیم.
با مترو میرید تا ایستگاه شوش ، اونجا هم تاکسی و اتوبوس داره تا میدون شوش.
اونجا کریستال فروشی زیاد بود و همونطور که حدس میزنید هر مغازه داری میگفت جنس من اصله و به شرط بهت میدم! آخر سر ما تصمیم گرفتیم به چشمامون اعتماد کنیم و یه ست تقریبا کامل از مارک Bohemian Prima خریدیم. شد 685 هزار تومن. گفتن مال چک هست. اگر هم نبود ، خوب چیزی بود.
چندین مارک هست که توشون بوهمیا و بوهمیان داره. بعضیهاشون یه آرم B* هم رو کفشون حک شده. اما نه به مارک توجه کنید نه به B کف ظرف. فقط به چشماتون تکیه کنید. موقع تحویل گرفتن هم قشنگ نگاه کنید و دست بکشید رو لبه ها که لب پر نشده باشه. شیشه ها رو هم خوب نگاه کنید. حتی کارهای چک بعضی هاش (مخصوصا ما توی فنجون زیاد دیدیم) اعوجاج داره.
یه چیزی که همه مغازه ها روش اتفاق نظر داشتن این بود که حباب ریز نشونه بد بودن کار نیست. مخصوصا تو کارای دست ساز که قدرت فوت سازنده دیگه از یه حدی بیشتر نمیشه و حباب میگیره. یادم رفت که بگم کارها دو دسته بود. دست ساز و قالبی.
قالبی ها رو به راحتی اگه به پشتشون نگاه کنید یه خط سرتاسری میبینید که خط قالبه.
از لحاظ شفافیت ، تفاوت زیادی بین کارهای لهستان و چک بود و البته قیمت هم تقریبا دو برابره!
نقل قول
 سپاس شده توسط هاله ، asemaneh ، shaparak103 ، saharjavid ، asaljo0on ، شادی.خ ، Narsis65
ارسال پاسخ

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد