شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
کریستال
۱۰-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۳۰ صبح
ارسال: #1

کریستال
بچه ها کریستال خوب از کجا باید خرید؟آخه اصلا من تو این زمینه وارد نیستم،از کجا اصل بودنش تشخیص بدم،میخوام کریستال چک بگیرم،اگه کمکم کنید ممنون میشمSmile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط sevdayi ، Judy.Abbott ، nasibe_603
۱۰-دي-۱۳۸۹, ۱۰:۴۰ صبح
ارسال: #2
RE: کریستال
من اصل و فرعش رو نمي دونم چجوريه. اما همينجوري اگه به يه ظرف کريستال نگاه کنيد ، مرغوبيتش معلومه ، حالا مال هر جا ميخواد باشه.
شيشه کريستال نبايد حباب هاي ريز داشته باشه ، نبايد اعوجاج داشته باشه و نبايد کدر باشه. هر سه تاي اينها به راحتي مشخصه. واسه تست کدر بودن ، ميتونيد دو تا کريستال رو کنار هم مقايسه کنيد.
 سپاس شده توسط sharshar ، asal khano0m ، shishijoon ، Judy.Abbott ، nasibe_603
۱۱-دي-۱۳۸۹, ۰۹:۴۶ صبح
ارسال: #3

خ شوش پر از بلور و کریستال و چینی و ... هرچی که بخوای با قیمتای عالی بهترین مدلها رو داره و تنوعش فوق العاده است من خریدمو از اونجا کردم هم خیلی به صرفی تره هم همه چی داره کریستال هم از روی ظاهرش مشخصه البته مشخص نیست که چکه یا ژاپن یا فرانسه ولی مرغوبیتش معلومه بعدشم کریستالهای اصل یه برگه مشخصات توشون هست که کشور سازنده و درصد کریستالشونو نوشته

به حدِ مرگ مي پرستمت...ولي براي عشقِ تو کمه.
خودت به من بگو...بهشتِ تو کجاي اين همه جهنمه.
منو به حالِ من رها نکن...تو که براي من همه کسي.
 سپاس شده توسط asal khano0m ، taba ، saharjavid ، Judy.Abbott ، motahare.m ، nasibe_603
۱۱-دي-۱۳۸۹, ۰۹:۵۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-دي-۱۳۸۹ ۰۹:۵۴ صبح توسط nilaa.)
ارسال: #4
الان ديگه اينقدر ماركهاي خوب كريستال هست كه انتخابش مشكله فقط بايد ببيني چه تيپي ميپسندي ، بعد بري دنبال همون مارك مثلا" ناخمن مارك خوبيه و بيشتره طرهاش ساده است،فقط موقع خريد دقت كن ماركش همون باشه چون يك سري ايراني زدن كه اسماش شبيه همون اسماي خارجيشه دقت كني متوجه ميشي

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
 سپاس شده توسط asal khano0m ، saharjavid
۱۲-دي-۱۳۸۹, ۰۹:۵۰ صبح
ارسال: #5

من که برای لوازم آشپزخونه و بلور و کریستال و ظرف و ظروف کلا" شوش ترجیح میدم هم متنوعه هم ارزون جنسشم جوره

سپاس شده توسط taba
۱۳-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۱۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-دي-۱۳۸۹ ۱۲:۱۱ عصر توسط cinderella.)
ارسال: #6

اسم پاساژ که کریستال داشته باشه و معتبر باشه تو شوش میدونید؟ برای لوازم آشپز خونه مثل جای حبوبات وسطل اشغال و جا ادویه مارک یونیک چطور؟ میخوام استیل باشه در طول زمانم سیاه نشه؟
من زیاد شوش نرفتم میشه مغازه ها یا پاساژایی که شما ازشون خرید کردید وراضی بودید بهم بگید؟
 سپاس شده توسط asal khano0m
۱۳-دي-۱۳۸۹, ۰۳:۵۰ عصر
ارسال: #7

اونجا بازاری شبیه یافت آباده ولی برای ظرف مغازه ها گاراژها و پاساژهای خیلی زیادی داره همشون هم خوب هستن اختلاف قیمتشون هم خیلی با هم کمه باید بگردی و اون مدل و طرحی که دوست داری رو انتخاب کنی به اسم مغازه ها من توجه نکردم اگه بری متوجه میشی چی میگم برای اعتبارش هم گفتم توی جعبه هاشون کارت مشخصات هست من سرویس لاروسم از اونجا خریدم همون برگه ها رو هم داشت

سپاس شده توسط asal khano0m ، aradpartikan ، saharjavid
۱۳-دي-۱۳۸۹, ۰۵:۵۰ عصر
ارسال: #8

اگه از نزدیک خونمون بخرم بهتر نیس؟این همه راه برم چطوری خریدام بیارم،با ماشین برم یا مترو؟قیمتا خیلی فرق داره؟
۱۴-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۰۱ صبح
ارسال: #9
من یه جستجویی تو اینترنت کردم ، نتایج اون رو براتون کپی پیست می کنم:
«تيمچهحاجب الدوله، خيابان شوش، بازار بزرگ مولوي و سه راه امين حضور، مراكز اصلي خريد و فروش كريستال است، اما در ديگر نقاط شهر تهران نيز به صورت پراكنده مغازه هاي لوكس فروشي كريستال موجود است.»
«كريستال انواع مختلف دارد كه از طريق مارك شركت هاي توليد كننده و طرح روي آن شناخته مي شوند. مثلاكريستال والتر و بوهمياي آلمان، آركروك فرانسه، سوگاي ژاپن، آرسي آر ايتاليا، تويوي ژاپن و كريستال چك از جمله مارك هاي مطرح بازار كريستال به شمار مي آيند كه در اين ميان كريستال دو كشور ژاپن و چك داراي درجه بندي هاي كيفيتي خاصي هستند.»
بهترين نوع كريستال ها انواعي هستند كه درصد سيليس به كار رفته در آن ها بالا باشد. بالاترين درصد كريستال 24 درصد است كه اكثركريستال هاي ساخت چك داراي اين خصوصيت هستند. (PbO 24)
وي از كريستال چك و لاروس ايتاليا به عنوان باكيفيت ترين انواع كريستال نام مي برد و مي گويد: «كريستال لانك فرانسه، والتر آلمان و ژاپن در رتبه هاي بعدي قرار دارند.»
از راه هاي شناسايي كريستال اصل از غيراصل را صداي خاص آن در اثر ضربه انگشت عنوان مي كند و مي افزايد: «اكثر فروشندگان كريستال با استفاده از ضربات خفيفي كه به كريستال مي زنند، مي توانند كريستال اصل را از غير اصل تشخيص دهند چرا كه كريستال اصل صدايي زنگ دار دارد در حالي كه از كريستال غيرواقعي چنين صدايي شنيده نمي شود.»
 سپاس شده توسط avila ، asal khano0m ، mahnaz.M ، سالومه ، TINI ، asemaneh ، shaparak103 ، tazeen ، *آوا* ، sara h ، saad ، saharjavid ، shishijoon ، wish ، fiona m ، niloofarliliyom ، samane000 ، Sun girl ، alexandra ، asaljo0on
۱۶-دي-۱۳۸۹, ۰۸:۲۱ عصر
ارسال: #10
ما بالاخره به همون شوش رفتیم.
با مترو میرید تا ایستگاه شوش ، اونجا هم تاکسی و اتوبوس داره تا میدون شوش.
اونجا کریستال فروشی زیاد بود و همونطور که حدس میزنید هر مغازه داری میگفت جنس من اصله و به شرط بهت میدم! آخر سر ما تصمیم گرفتیم به چشمامون اعتماد کنیم و یه ست تقریبا کامل از مارک Bohemian Prima خریدیم. شد 685 هزار تومن. گفتن مال چک هست. اگر هم نبود ، خوب چیزی بود.
چندین مارک هست که توشون بوهمیا و بوهمیان داره. بعضیهاشون یه آرم B* هم رو کفشون حک شده. اما نه به مارک توجه کنید نه به B کف ظرف. فقط به چشماتون تکیه کنید. موقع تحویل گرفتن هم قشنگ نگاه کنید و دست بکشید رو لبه ها که لب پر نشده باشه. شیشه ها رو هم خوب نگاه کنید. حتی کارهای چک بعضی هاش (مخصوصا ما توی فنجون زیاد دیدیم) اعوجاج داره.
یه چیزی که همه مغازه ها روش اتفاق نظر داشتن این بود که حباب ریز نشونه بد بودن کار نیست. مخصوصا تو کارای دست ساز که قدرت فوت سازنده دیگه از یه حدی بیشتر نمیشه و حباب میگیره. یادم رفت که بگم کارها دو دسته بود. دست ساز و قالبی.
قالبی ها رو به راحتی اگه به پشتشون نگاه کنید یه خط سرتاسری میبینید که خط قالبه.
از لحاظ شفافیت ، تفاوت زیادی بین کارهای لهستان و چک بود و البته قیمت هم تقریبا دو برابره!
 سپاس شده توسط هاله ، asemaneh ، shaparak103 ، saharjavid ، asaljo0on
ارسال پاسخ