شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
کراتینه کردن مو
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ عصر
ارسال: #21
RE: کراتینه کردن مو
نمی دونم ولی خب همه جا که اینجوری نیست.
عزیزم موهانو خیلی لخت کرده بود . آخع من موهام حالت داره نمی خوام خیلی لخت بشهه . ولی چون موهامو تازه رنگ کردم خیلی دمیج شده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ عصر توسط *he_is_mine*.)
ارسال: #22
مو‌های من خیلی‌ لخته ولی‌ کراتین که زد لختیش بیشتر شد البته فقط واسه چند روز فکر نکنم طولانی بشه باید بپرسی‌
کراتین می‌زنه به مو بد اتو خیلی‌ داغ ۵ ۶ بار روی مو میکش انقد داغه که بخار بلند می‌شه
باید تا ۴ ۵ روز مو هارو نشوری

اين يه تبليغ نيست.
كسي رو ميشناسم كه ارزونتر از جاهاي ديگه هست گفتم معرفي كنم
بليط مكانهاي تفريحي وايد وادي،تور صحرا، مركز خريدهاو ديسكوهاي ارزونتر،كلابهاي خانواده گي و ساحل هاي با كلاستر.با 09331316611 اقاي كلامي تماس بگيريد
محمدي
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ عصر
ارسال: #23
من دوبار کراتینه کردم. موهای من خیلی حالت داره و تارهای موهام خیلی ضخیمه. قبل از اینکه کراتینه کنم بهم گفت موهات لخت میشه ولی لخت نشد. یعنی حدود یک ماه خوب بود و وز نمیشد بدون اینکه چیزی بهش بزنم و خوش حالت بود موهام ولی بعد از یکی دو ماه اثرش از بین رفت و دفعه ی دوم هم که این کار و کردم دیگه مطمئن شدم تاثیری تو لختی نداره. فقط یکی دو ماه اون هم در حد از بین بردن وز و خوش حالت کردن مو ولی لخت ژاپنی اگر مد نظرت هست باید بری صاف دائم کنی.

فقط تو فکر این عشقم ، تو فکر بودن با هم

محاله پیش من باشی ، برم سرگرم کاری شم
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ عصر توسط jennnifer.)
ارسال: #24
واقعا فا فا جون ؟؟؟
من نمی دونستم!
فکر می کردم واسه مو خوبه! پس من واسه موهام که بعد از رنگ اینقدر دمیج شده چی کار کنم ؟
(۸-خرداد-۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ عصر)narg3s نوشته است:  من دوبار کراتینه کردم. موهای من خیلی حالت داره و تارهای موهام خیلی ضخیمه. قبل از اینکه کراتینه کنم بهم گفت موهات لخت میشه ولی لخت نشد. یعنی حدود یک ماه خوب بود و وز نمیشد بدون اینکه چیزی بهش بزنم و خوش حالت بود موهام ولی بعد از یکی دو ماه اثرش از بین رفت و دفعه ی دوم هم که این کار و کردم دیگه مطمئن شدم تاثیری تو لختی نداره. فقط یکی دو ماه اون هم در حد از بین بردن وز و خوش حالت کردن مو ولی لخت ژاپنی اگر مد نظرت هست باید بری صاف دائم کنی.

نه نرگس جون ، نمی خوام صاف کنم. می خوام موهام دوباره زنده بشن . موهای خودم حالت داره و تارهاشم نازکه .
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۲۱ عصر توسط nanaz.)
ارسال: #25

دوست جونم من اینجا مزایا و معایب کراتینه کردن مو رو واست توضیح میدم امیدوارم بتونی ازش استفاده کنی....

کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخن ها است و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد.

در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند.

کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. در طی این عمل، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است.

این محصول سپس از روی مو شسته می شود و اما عوارضی که این روش برای موها دارد چیست؟

عوارض جانبی کراتینه کردن مو با اولین شستشوی مو که معمولا 72 ساعت پس از انجام درمان است، دیده می شود.

مهمترین عوارض آن عبارتند از:

خطر سرطان

فرمالدئید، یک ماده سرطان زا است که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است.

اگر چه بیشتر سالن های زیبایی از ماسک های مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز کانسر یا سرطان دارد.

اگر چه تعداد کمی از محصولات کراتینه که فاقد فرمالدئید هستند وجود دارند ولی این مواد نتایج دلخواه را ندارند چرا که قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است.

عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است. شما ممکن است از فرم فر یا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد.

ریزش مو

مشکل بزرگ دیگر ریزش مو در تعدادی از مصرف کنندگان این روش است. دیده شده که موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند حتی اگر از محصولات مراقبت مو که در سالن ها توصیه می شود، استفاده کنند.

به علاوه غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است.

در این شرایط مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو ضروری است و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد ریزش مو باشد.
تخریب ساختمان مو

ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه کردن، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و 3-2 هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد. موها خشک و شکننده می شوند ولی فرم فر یا وز مو تغییر کرده و صاف شده است و بنابراین ممکن است توقعی که شما از صاف شدن مو در نظر داشتید پس از 2 یا 3 بار شستن تامین نشود.

واکنش های حساسیتی

مثل سایر مواردی که برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است که علائم معمول آلرژی محسوب می شوند باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید.

عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است. شما ممکن است از فرم فر یا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد.

حال با این توصیف ها باز هم می خواهید موهای تان را کراتینه کنید؟

دکتر بهروز باریک بین درباره ی این "مد خطرناک" به سوالات زیر پاسخ می گویند:

هزینه کراتینه کردن موی شما در آرایشگاه به طور متوسط 700 هزار تومان می شود؛ یعنی باید این مبلغ را بپردازید تا موهای تان از حالت فر و وز درآید و صاف شود. اما شاید موقعی که دارید از آرایشگاه بیرون می آیید، با خودتان بگویید که چرا باید این همه پول را بر باد می دادم؟

ساختار شیمیایی کراتین چیست؟

کراتین توسط کراتینوسیت ها (که سلول های زنده ای هستند) ساخته شده و قسمت بزرگی از بدن شامل پوست، مو و ناخن ها را تشکیل می دهد. این سلول ها به آهستگی از بالای غشای پایه به سمت بیرون حرکت می کنند و نهایتا دچار مرگ شده و لایه محافظ را تشکیل می دهند. هزاران هزار سلول کراتینوسیت همه روزه دچار ریزش می شوند و این فرآیند در برخی بیماری ها مانند پسوریازیس تسریع می گردد. آسیب لایه خارجی کراتین می تواند پوست، مو یا ناخن را بیمار و پوسته دار کند.

تا چه میزان کراتینه کردن مو ها نتیجه دارد؟

نتایج درمان های کراتینه کردن مو بین استفاده کننده ها متفاوت است. در بعضی ها همان انتظاری که از قبل دارند، برآورده می شود و ماه ها موهای شان صاف و لخت باقی می ماند ولی در بعضی دیگر رضایت مندی کمتر است و فقط تا چند هفته موها به حالت اولیه باقی می ماند. بسیاری از افراد نگران کاربرد فرمالدئید در فرآورده های کراتینه کردن موها هستند و تصمیم می گیرند در مراتب بعد از فرآورده های فاقد فرمالدئید استفاده کنند. حقیقت این است که هر چند تب کراتینه کردن موها در سالن زیبایی و آرایشگاه ها بالا گرفته اما افراد باید از خطرات آن آگاه باشند.

می توان با خوراکی ها این لایه کراتین را روی سطح مو تقویت کرد؟

بله؛ با مصرف غذاهایی مثل ژلاتین و مرطوب نگاه داشتن مو و ناخن، کراتین می تواند تا اندازه ای به رشد خود ادامه دهد. به طور کلی، هر چه لایه کراتین مو یا ناخن ضخیم تر باشد، آن ها سالم تر خواهند بود؛ زیرا سلول های مرده خارجی، سلول های زنده داخلی را محافظت خواهند کرد. مرطوب نگه داشتن لایه خارجی کراتین نیز موجب سلامت آن و جلوگیری از ترک برداشتن و قطعه قطعه شدن آن می شود.

تبصره مهم: سرطان ناشی از کراتینه کردن مو هنوز از نظر علمی ثابت نشده. در بیشتر موارد سعی میشود مواد با پوست سر تماس پیدا نکند و آن مقدار قلیل هم ایجاد سرطان نمیکند.

نه با کسي بحث کن ، نه از کسي انتقاد کن .

هرکي هرچي گفت بگو حق با شماست و خودتو خلاص کن .

آدمها عقيده ات را که ميپرسند، نظرت را نميخواهند, ميخواهند با عقيده خودشان موافقت کني !

بحث کردن با آدم ها بي فايده ست .
 سپاس شده توسط A-Sahar ، narcissus88 ، *he_is_mine* ، maha ، لاله. ، تیام ، farzaneh-n ، negi.f ، sara87 ، zeinab.mh
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ عصر
ارسال: #26
منظورتون از صاف دائم چیه بچه‎ها؟
من دبیرستانی که بودم چند تا دوست داشتم که موهاشون به شدت فر و وز بود. بعد اینا می‎رفتن آرایشگاه و یه کاری می‎کردن به اسم گِلَد (بچه‎ها اگه اشتباه می‎گم به‎م نخندینا، من اصلا وارد نیستم Wink ) و موهاشون تا یه مدت صاف بود. اما یه کم غیر طبیعی می‎زد.
منظورتون اونه؟
بعد آخه من موهام اون‎قدر وز و فر نیست. تو هوای خشک مخصوصا اگه زیاد بلند نباشه لخت هم هست تقریبا

Smiling
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۹-خرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۱۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-خرداد-۱۳۹۱ ۰۸:۲۰ صبح توسط jennnifer.)
ارسال: #27
مرسی nanaz جون
آره این مطلبو خونده بودم تو نت

زهرا جون اون که اسمش روشه موهارو صاف میکنه ... همون گلد که گفتی درسته Big Grin
من فقط نمیدونم الان با موهام چکار کنم... این تقویت کننده های دستی فاید نداره ف البته میگن سرطان ناشی از این کار هنوز اثبات نشده
 سپاس شده توسط Zahraa ، nanaz ، zeinab.mh
۹-خرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-خرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ صبح توسط *he_is_mine*.)
ارسال: #28
به خاطره رنگ مو‌های من خیلی‌ خشک و آسیب دیده شده

conditioner ‌های که توی بسته رنگ هست رو به مو هام میزنم

مثلا هفتهٔ پیش اورال گرفتم conditioner داره بد از رنگ ۱ مرتبه زدم به مو هام الان ۱ هفته گذشته ۴ ۵ مرتبه مو هامو شستم ولی‌ هنوز نرم و لطیف مثل روز اولش شده

این conditioner هم مضره?

اين يه تبليغ نيست.
كسي رو ميشناسم كه ارزونتر از جاهاي ديگه هست گفتم معرفي كنم
بليط مكانهاي تفريحي وايد وادي،تور صحرا، مركز خريدهاو ديسكوهاي ارزونتر،كلابهاي خانواده گي و ساحل هاي با كلاستر.با 09331316611 اقاي كلامي تماس بگيريد
محمدي
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۹-خرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ عصر
ارسال: #29
منم همینطور... میخواستم کراتینه کنم تا صاف بشه Sad حالا چیکار کنیم؟؟؟؟؟
من موهام رنگ نشده ست کراتینه خوب میشه؟؟؟؟
 سپاس شده توسط zeinab.mh
۱۳-اسفند-۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ صبح
ارسال: #30
(۱۱-اسفند-۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ صبح)farnazi نوشته است:  بچه ها تو رو خدا زود ج بدبد بعد از کراتینه کردن میشه مو رو رنگ کرد؟
10 روز بعد میشه رنگ کرد عزیزم

کاش دستهایم آنقدر بزرگ بود که میتوانستم چرخ فلک دنیا را به کام تو بچرخانم!
 سپاس شده توسط farnazi ، zeinab.mh
ارسال پاسخ