شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
چه جوري پولدار شيم؟(راه و رسم پس انداز كردن)
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۰۶ عصر
ارسال: #11
RE: چه جوري پولدار شيم؟(راه و رسم پس انداز كردن)
منو شوهری هم فعلا نرفتیم سر خونه زندگیمون .شوهرم زیاد اهل پول جمع کزدن نبود بعد دیدم اینطور نمیشه چون خودم خیلی حسابرسم Cool
براهمین گفتم تا عروسی نکردیم وخرجامون زیاد نشده وام بردارهههههه چون اینطوری دیگه نمیتونه پولاش خرج کنهBig Grin
برا همین این روش جواب داد فعلا تا الان هر چند یکم قسطامون زیاده ولی چون از چند تا جا وام برداشتیم هر چند وقت یک بار یکیش تموم میشه سبک تر میشه قسطامون انشاالله.Angel

همیشه هر چیزی را که دوست داریم به دست نمی آوریم،
پس بیاییم آنچه را که به دست می آوریم دوست بداریم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، samira- s.m ، zoho1381 ، زورو ، ana110 ، سراب ، motahare ، saharjavid ، elham.voroOoOOjak ، فرشته ی نجات
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ عصر توسط golchinshodeh.)
ارسال: #12
Thumbs Up چگونه با پس انداز پولدار شویم؟
هشتش گرو نهش است. دخلش با خرجش جور در نمی آید. چرخ زندگی اش خوب نمی چرخد. شاید با خواندن این جملات بی اختیار به یاد خودتان بیفتید. به یاد حساب های نه چندان پر و یا حتی خالی از پول، به یاد قسط هایی که باید ماهیانه آنها را پرداخت کنید و به یاد خیلی از مشکلات مالی دیگر.

به گزارش بانکی دات آی آر، می توان چنین دغدغه هایی را نداشت یا دستکم آنها را کم رنگ تر کرد. اما چگونه؟ راه حل این مشکل عبارتی است که حتما بارهاً و بارها آن را شنیده اید، اما احتمالاً کمتر به آن توجه کرده اید. پس انداز!

پس انداز چیست؟

معمولاً اولین چیزی که با شنیدن واژه پس انداز به ذهن اکثر ما ایرانی ها می رسد، بانک است. از نظر ما ایرانی ها، پس انداز یعنی پول هایی که در بانک می گذاریم تا در روز مبادا از آن استفاده کنیم.

اما پس انداز یا همان saving در واقع "درآمد خرج نشده یا مصرف معوق است" یعنی میزانی از درآمد که ما آن را خرج نمی کنیم یا اموالی که برای مصرف بعد از این کنار می گذاریم.

پس می توان نتیجه گرفت که پس انداز فقط نقدی نیست، بدین معنا که هر نوع صرفه جویی ما در هزینه ها هم می تواند پس انداز باشد و چه بسا این نوع پس انداز بتواند گره های بیشتری از زندگی ما را باز کند.

پس انداز، راهی به سوی پولدار شدن شما

اما، می توان پا را از این هم می توان فراتر گذاشت؛ به این معنا که پس انداز فقط برای روز مبادا نباشد و حتی از این راه هم بتوان پولدار شد. احتمالاً در نگاه اول محال و غیر ممکن به نظر می رسد، اما کمی که فکر کنیم می بینیم شدنی است.

رعایت نکاتی که روزانه در زندگی با آن سرو کار داریم و خیلی راحت از کنارشان می گذریم، می تواند در این راه به ما کمک کند.

1. ولخرجی نکنید

ولخرجی یعنی هزینه های اضافی که خودمان به خودمان تحمیل می کنیم. خرید کردن هایی که مازاد میزان مصرف شما هستند، نمونه ای بارز از ولخرجی های بی موردی است که نتیجه اش فقط به باد دادن پولتان است. پس نگذارید پول هایتان را باد با خود ببرد.

2. سقف خرید تعیین کنید

فروشگاه های بزرگ معمولاً بهترین جا برای خرید کردن هستند. می توانید با تنها یکبار مراجعه به این نوع فروشگاه ها همه خریدهایتان را انجام دهید. اما خطر هم شما را یا بهتر بگوییم پولتان را تهدید می کند. برای اینکه وسوسه به سراغتان نیاید، حتماً یا لیستی از خریدهایتان تهیه کنید یا سقفی برای پولی که می خواهید خرج کنید، تخمین بزنید.

3. فروش فوق العاده و حراج را از دست ندهید

یکی از بهترین مسیرهای پس انداز است. حراج های فصلی و فروش های فوق العاده برای شما فرصتی است که هم جنس خوب بخرید و هم پول زیادی نپردازید و این یعنی پس انداز.

4. در برابر غذاهای بیرون خویشتن دار باشید

یکی از بزرگترین تفریحات ایرانی ها بیرون غذا خوردن است. غذای بیرون خوردن تفریح خوبی است به شرطی که به این دو نکته توجه کنید. اول اینکه غذاهایی را که می توانید در خانه آماده و نوش جان کنید از رستوران نگیرید. دوم اینکه سعی نکنید به زور همه غذایتان را میل کنید. می توانید اضافه غذای خود را به خانه ببرید و یک وعده دیگر هم از آن استفاده کنید.

به این ترتیب هم از خوردن غذای بیرون لذت می برید و هم پول پس انداز می کنید.

5. خرج و مخارجتان را یادداشت کنید

افرادی را می شناسم که با نوشتن تمام هزینه های خود از کوچکترین خرید های روزانه گرفته تا بزرگترین خرج های عمده، هزینه هایشان را کنترل و مدیریت می کنند.

اگر به دنبال کنترل هزینه هایتان هستید، از همین امروز دفترچه ای را به این کار اختصاص دهید و همه خرج هایتان را بنویسید. مقایسه ماهیانه این هزینه ها شما را در کنترل هزینه ها موفق تر خواهد کرد.

6. دنبال پاسخ چراها باشید

اگر روزی با دیدن قبوض خدماتی یا مسائلی از این دست برق از سرتان پرید و متوجه شدید، بیشتر از حد مجاز خرج روی دستتان گذاشته، دنبال دلیلش باشید تا دیگر شوکه نشوید و اوضاع دوباره برایتان عادی شود.

رعایت همین نکات بسیار ساده می تواند صفرهای پول های خارج از بانک شما را از صفرهای پول هایی که در بانک دارید بیشتر کند، یا به عبارت دیگر با پس انداز پولدار شوید. امتحان کنید، امتحانش ضرری ندارد!
 سپاس شده توسط bahare71 ، marziye1987 ، sonya ، samira- s.m ، عسل بانو. ، fereshteh8 ، maha ، zoho1381 ، shiva2265 ، shinaz ، bitabita ، satinik ، زورو ، nazgol22 ، s.a.h.a.r ، آلاله 2 ، sarina1425 ، tana ، maryam 247 ، sevdayi ، تسنیم89 ، zizibala ، فندق ، niksha ، nooshi151 ، pari-sa ، سراب ، آیشن ، motahare ، Cinderella4 ، saharjavid ، zzohrehh ، elham.voroOoOOjak ، فرشته ی نجات
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۸:۲۲ صبح
ارسال: #13
بچه ها من خيلي ولخرجم. ولي از الان كه افتادم تو زندگي و مراسم عروسي و تهيه خونه و ... تصميم دارم. پولامو جمع كنم.
هميشه وقتي مي رفتم خريد چيزي رو كه لازم نداشتم هم صرفا به خاطر اينكه از قيافش خوشم مي امد يا از رنگش ،مي خريدم.هميشم ايدم اين بود كه امروز و خوب بپوش خوب بگرد تا فردا خدا بزرگه . من كه نبايد خرج زندگي بدم و .... ولي حالا ميگم كاش يه كم بيشتر صرفه جويي مي كردم . الان اگه داشتم ، به شوهرم كمك مي كردم در عوض خودم راحت بودم. الان با 30ميليون يه خونه خوب نمي تونيم رهن كنيم. اگه داشتم حداقل جايي مي رفتم كه منطقه خوب باشه. آسانسور داشته باشه . دسترسي ش خوب باشه . نسبتا بزرگ باشه و ......
بگذريم . از ديروز تصميم گرفتم هزينه ها رو كنترل كنم . مثلا
يه مسير برگشت من كه كرايه تاكسي اش 500 تومان و با اتوبوس 200 تومان . پس از شنبه تا 4 شنبه (5*500=2500)
در حالي كه اين مسير و اگه با اتوبوس برم :(200÷2500=12.5) يعني با اين 2500 ، 12 روز يعني 2 هفته كاري از( شنبه تا چهارشنبه) رو سپري مي كنم. ......
حالا حساب كن ماه و سال و ....

خدا گويد:
تو اي زيباتر از خورشيد زيبايم ، تو اي والاترين مهمان دنيايم
شروع كن، يك قدم باتو ، تمام گام هاي مانده اش با من Heart
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، ani ، zoho1381 ، زورو ، anesseh ، nooshi151 ، سراب ، motahare ، saharjavid ، zzohrehh ، elham.voroOoOOjak ، فرشته ی نجات
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ صبح
ارسال: #14

خانم ها همیشه یه مقدار پول رو فقط برای خودتون و مخفیانهBig Grin نگه دارید.

در اینجا می شود به معنای ارث پدری به خوبی پی برد، بله Smile
 سپاس شده توسط مرضیه ، golchinshodeh ، maryumaa ، yas_pari ، zoho1381 ، nillgoon ، نیکی 90 ، baran.aram ، hipapp ، s.a.h.a.r ، kiana1390 ، tana ، anesseh ، fary ، reyhun ، آدلی ، سراب ، sahar asal ، motahare ، Cinderella4 ، saharjavid ، zzohrehh ، laleh215 ، فاطمه001
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ صبح توسط مرضیه.)
ارسال: #15
(۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۸:۳۴ صبح)بهاردخت نوشته است:  خانم ها همیشه یه مقدار پول رو فقط برای خودتون و مخفیانهBig Grin نگه دارید.

دقیقا" درست می گه بهاردخت جون.........حتی دور از چشم همسراتون یه مقدار پول توی خونه پنهان کنید و اصلا" فکر نکنید که دارید
چون خدایی نکرده یه شب یا یه روز که بی پول بودید اگر مهمان اومد سکته نکنید
دم دست نباشه چون وسوسه میشید
چند روز پیش کادوهایی که بهمون داده بودندو جمع کردیم گذاشتیم انباری خونه، حالا یادم افتاده کادویی که مادربزرگم دعوت کرده بود داده بود( 50 تومن با یه قواره ) کنار هم بوده واشتباهی رفته توی انباری و اصلا" به شوشو هم نگفتم که هستش که یه روز نیاز داشتم به دردم بخوره
این روشی که سالها پدر ومادرم دور از چشم همدیگه دارند انجام میدند و همیشه هم کاربرد داشته

بعضی وقتی باقی مانده پول از خریدتونو حتی 500 تومن یه جایی از خونه مثل مادربزرگها که زیر فرش میزاشتن بزارید
سکه هاتونو توی قلک بریزید بیشتر آقایون موافق این کارند (چون جیبشون سوراخ میشه )

وام های خانگی با فامیل راه بیاندازید حتی از ماهی 10 هزار تومن اگر نفر آخر هم باشید باز یک روز دستت را میگره در ضمن بهره نداره و احتیاج به ضامن هم نیست
در حال حاضر خودمون ماهی 100 تومن میدیم نهاتا" 4 سال دیگه 5000 تومن میگیریمNew2 این خودش یه جور پس انداره داداشم ماهی 200 میده 4 سال دیگه 10000 میلیون تومن میگیره شاید خدا خواست وماه اول برنده شدیم
خرج کردهایتان را یادداشت کنید که آخر ماه بدونید چه بلایی سرش اوردید تا برای ماه بعد بهتر بتونید پس انداز و برنامه ریزی کنید که آخر ماه کم نیارید

ولی بچه هادنیا دو روزه که یک روزش هم جمعه اس تعطیله زیاد هم به خودتون سخت نگیرید با پس اندازهای اندک هم می تونید خوش بگذرونید

با آرزوی لحظه هایی خوش برای همه.......New1
 سپاس شده توسط بهاردخت ، mahdis ، mojaz ، golchinshodeh ، maha ، ne_gar ، zoho1381 ، bahare71 ، shinaz ، فندق ، hkhnasab ، زورو ، nazgol22 ، zinii ، nooshi151 ، DARYA124 ، reyhun ، سراب ، motahare ، saharjavid ، zzohrehh ، elham.voroOoOOjak ، فرشته ی نجات ، فاطمه001
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ عصر
ارسال: #16
فقط تنها راه پس انداز کردن واسه من گرفتن وامه

کاش تلخی زندگی یکم الکل داشت ، شاید مستمان می کرد و کمی فراموشش میکردیم !
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، زورو ، سراب ، motahare ، elham.voroOoOOjak
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ عصر
ارسال: #17

(۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ عصر)mojaz نوشته است:  من دوست ندارم هیچی از شوهرم مخفی کنم. نمیدونم چرا! بلدم نیستم اصلا.

اشتباه میکنی

این پول رو وقتی لازم داشتید رو میکنیBig Grin

چرا فقط منفی اش رو می بینی

در اینجا می شود به معنای ارث پدری به خوبی پی برد، بله Smile
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، zoho1381 ، baran.aram ، زورو ، h@di3 ، آدلی ، motahare ، saharjavid ، zzohrehh ، فرشته ی نجات ، فاطمه001
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ عصر
ارسال: #18
دوست جونا،ما کادوهامونو گذاشتیم تو بانک و ماهی 400تومن سود پولمونه
حقوقامون و یه مقدار هم پول سردستی داریم
تو این 8ماه هم 4میلیون جمع کردیم
اصلا هم اهل صرفه جویی نیستم
به نظرم پول واسه خرج کردنه و نمیذارم چیزی به دلمون بمونه
تاره تو این مدت 3تا سفر هم رفتیم
قسط وام ازدواجم داریم میدیم

به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید، آنها به همانجا تعلق دارند
دقیقا " پشت سرتان"
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، marisa ، زورو ، سراب ، طراوت جون ، motahare ، saharjavid
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ عصر توسط Mehrok.)
ارسال: #19
اين راههاي پس انداز خيلي خوبه اما ممكنه كلي وام داشته باشي كه پولت بره براي وام بعدش هزينه خونه و خورد و خوراك و هزينه آب و برق
و مسافرتت باشه اونوقت ديگه پولي نميمونه كه پس انداز بشه چاره چيه
من اگه وام نداشتيم پس انداز خوبي داشتم ماهي 600 يا 700 پس انداز ميكردم
پس به اميد روزي كه وامامون تسويه شه Smile
اما به اين عقيده دارم كه سعي كني خدا كمكت ميكنه
درسته كه داريم وام ميديم اما پولمون جاي الكي خرج نميشه همون وام هم به يه كاري زديم

لبخند بزن!
بدون انتظار پاسخي از دنيا
بدان روزي دنيا انقدر شرمنده ميشود
كه به جاي پاسخ لبخند
با تمام سازهايت مي رقصد
 سپاس شده توسط مرضیه ، golchinshodeh ، maryam-SH ، yak4453 ، زورو ، سراب ، motahare ، saharjavid ، elham.voroOoOOjak ، فرشته ی نجات
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۲:۰۲ عصر
ارسال: #20
جیب
بچه ها یه سایتی پیدا کردم به اسم جیب
برید ببینید چطوریه
سیستم حسابداری شخصی

جیب
 سپاس شده توسط zahra banoo ، maha ، ne_gar ، jessi ، shiva2265 ، meli-sa ، satinik ، sarina1425 ، javidan ، pari-sa ، سراب ، saharjavid ، اسكارلت
ارسال پاسخ