شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
موضوع بسته شده 
پاسخ به سوالات شرعی
۲۳-تير-۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-تير-۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ عصر توسط tameshki.)
ارسال: #21
RE: پاسخ به سوالات شرعی
به نظر خودم چون کارم به بستری شدن نمی کشه برای همین باید بگیرم.

ولی در کل مقاومت بدن من خیلی بالاست. در بدترین حالت ممکن هم سر حال هستم فقط وقتی به اصرار بقیه میرم دکتر و برام سرم می نویسن میفهمم حالم خوب نیست Big Grin

به نظرم به حرف دکتر باشه بهم میگه نگیر. چون بعضی دکترا برای سلامتی خیلی سخت میگیرن. ولی خودم میتونم بگیرم منتهی جنازه میشم آخراش!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سپیده صبح
۲۳-تير-۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ عصر
ارسال: #22
ب نظر من این ک ما درباره مسایل شرعی این طور راحت نظر بدیم خیلی درست نیست درباره همین روزه هزار جور فاکتور رو باید بررسی کرد
انقد راحت نظر ندین دوستای عزیزم New1

الحبّ یقهر المستحیل Sleepy
 سپاس شده توسط سپیده صبح ، lopasali ، Yasi Yasmina ، سلما .
۲۳-تير-۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-تير-۱۳۹۱ ۰۹:۵۳ عصر توسط tameshki.)
ارسال: #23
(۲۳-تير-۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ عصر)raha-71 نوشته است:  ب نظر من این ک ما درباره مسایل شرعی این طور راحت نظر بدیم خیلی درست نیست درباره همین روزه هزار جور فاکتور رو باید بررسی کرد
انقد راحت نظر ندین دوستای عزیزم New1

آخه از مراجع می پرسم میگن باید از پزشک بپرسی.
پزشکا هم میگن نگیر! چون اکثر پزشکا مسائل شرعی و روزه رو اسون میگیرن و برای سلامتی سخت گیرن.

ولی من میدونم که میتونم بگیرم چون مقاومت بدنم بالاست. ولی اخر ماه رمضون اسکلت میشم Big Grin
۲۳-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ عصر
ارسال: #24

عزیزم من تا اونجایی که میدونم تا جایی که بدن مقاومت داره و با روزه گرفتن حالت بد نمیشه باید گرفت.این نظر منه.برو دکتر دوست جونم اینطوری بهتره.اگه گفت نگیر خب نگیر دیگه

❤I believe❤
۲۳-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۰۵ عصر
ارسال: #25

مامان من پرسید از کسی که وارد بود در زمینه مسائل شرعی بهش گفت شما که کار بیرون نداری و وظیفه ای به گردنت نیست اگر شرایطت جوری هست که بدون فعالیت و بیرون رفتن بتونی روزه بگیری باید بگیری

یعنی بهش گفت شده تمام روز رو بخوابی ولی مشکلی برات پیش نیاد باید بگیری

ولی فکر کنم حتی اگه استراحتم داشته باشیو حالت بد شه دیگه خدایی نباید بگیری!!

ازم نگیر نگاتو

حس خوش صداتو

دیوونه بازیاتو

گریه و خنده هاتو

Angel
 سپاس شده توسط سپیده صبح ، tameshki
۲۳-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ عصر
ارسال: #26
چون برا خودمم سوال بود....

وجود لاک بر روی ناخن های دست, مانع از رسیدن آب است و وضو را باطل می کند. بلی , در مسح پاها, اگر یکی از انگشت ها لاک نخورده باشد و از روی آن تا برآمدگی روی پا را مسح کند, وضو صحیح است . اما در غسل , لاک روی ناخن دست یا پا, موجب بطلان است V}(توضیح المسائل مراجع , ج 1, شرط سیزدهم، ص 169).{V
و اگر بعد از وضو و غسل متوجه شوند باید بعد از برطرف کردن آن لاک دوباره وضو یا غسل را انجام دهند و عباداتی که با وضو و غسل باطل به جا آورده اند در وقت اعاده یا اگر خارج وقت است قضا نمایند.
لازم به توضیح است اگر کسی بعداز وضو و یا غسل لاک بزند و مادامی که بر طهارت باقی باشد می تواند نماز بخواند و نماز خواندن با لاک در این صورت اشکال ندارد. اما در صورتی که وضو باطل شود باید لاک را برطرف کند تا مانع از رسیدن آب برای وضو یا غسل در اعضا وجود نداشته باشد.
لازم به ذکر است که این مسأله مورد اتفاق همه مراجع تقلید است.

برگرفته از پرسمان

برای رسیدن به شاهزاده..... باید قورباغه های زیادی را ببوسید...
 سپاس شده توسط sky* ، tameshki ، سپیده صبح
۲۴-تير-۱۳۹۱, ۰۸:۵۸ صبح
ارسال: #27
منم میتونم روزه بگیرم ولی از 11 صبح دیگه سردردم تا خود افطار و اگه ذره ای سرمو تکون بدم سرم مثل نبض میزنه یعنی باید بی حرکت تا افطار بشینم و واقعا از کار و زندگی و فعالیت میفتم خب منم که فک نمیکنم هدف از روزه این باشه واسه همین دیگه پارسال نگرفتم. در مورد دکتر والا تازگیا هرجا که دکتر میرم هنوز منو معاینه نکرده میگه خانوم نگیر روزه روزه کلا ضرر داره و ضرراش بیشتر از فوایدشه! یا یک دکتر فقط پای چشممو دید گفت کم خونی نگیر تمام!
 سپاس شده توسط tameshki ، amanda-69
۲۴-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۳۵ عصر
ارسال: #28
من ان لاین سوالم رو پرسیدم بهم اینجوری حواب دادن:

makaremonline_fa : کسي که مي داند روزه براي او ضرر دارد بايد روزه را ترک کند و اگر روزه بگيرد صحيح نيست، همچنين اگر يقين ندارد اما احتمال قابل توجهي مي دهد که روزه براي او ضرر دارد، خواه اين احتمال از تجربه شخصي حاصل شده باشد يا از گفته طبيب.

makaremonline_fa: اگر طبيب بگويد روزه ضرر دارد اما او با تجربه دريافته است که ضرر ندارد، بايد روزه بگيرد و در صورت معلوم نبودن ضرر، مي تواند يکي دو روز تجربه کند و بعد طبق دستور بالا عمل نمايد.

منم میخوام چند روز اول روزه بگیرم. اگه حالم خوب بود ادامه بدم و اگه حالم بد شد یه روز در میون بگیرم.
 سپاس شده توسط Yasi Yasmina
۲۴-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ عصر
ارسال: #29
بچه ها دقيقا غسل جنابت كي واجب ميشه.
حداقلي كه غسل بهش واجب ميشه رو بگيد.

20 شهريور
اي وايييييييييييييييي قلبم Tongue
 سپاس شده توسط فروردین
۲۴-تير-۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ عصر