شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
موضوع بسته شده 
هدیه عروس شب یلدا
۱۷-آذر-۱۳۸۹, ۱۱:۳۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-آذر-۱۳۸۹ ۱۰:۴۲ صبح توسط alis.)
ارسال: #1

هدیه عروس شب یلدا
شب یلدا خانواده داماد با گل و میوه و آجیل و هدیه به خونه عروس می رن معمولا" میوه ها رو توی یه سبد تزئین می کنن و آجیل هم می برن ممکنه شیرینی ببرن یا کیک و یه کادو که چون زمستونه اغلب پالتو یا چکمه و.. از این چیزاست به همراه یه تیکه طلا یا سکه دیگه همه اینا به سلیقه و دست و دلبازیشون برمی گرده

[تصویر: t4a1bxvpwxphxcszqi9.jpg]
[تصویر: b6pvybpm4h8enwufw.jpg]
[تصویر: c12793mh4md1lgi5eh9.jpg]
[تصویر: xndy5wlrkhinj82r499.jpg]
[تصویر: ga95q8k3nrsbxfxzwryz.jpg]
[اگر شما هم مراسم خاص یا نظری دارید یا اینکه از تزئینات شب یلدای خودتون عکس دارید بذارید

به حدِ مرگ مي پرستمت...ولي براي عشقِ تو کمه.
خودت به من بگو...بهشتِ تو کجاي اين همه جهنمه.
منو به حالِ من رها نکن...تو که براي من همه کسي.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط jila ، سراب ، سراب ، nasibe_603
۶-دي-۱۳۸۹, ۱۱:۳۰ صبح
ارسال: #2
RE: هدیه عروس شب یلدا
جشن سَده، یکی از جشن‌های همگانی ایران کهن، در آغاز شامگاه دهم بهمن‌ماه برابر با آبان روز از بهمن ماه با افروختن هیزمی که مردمان، از پگاه بر بام خانه خود یا بر بلندی کوهستان گرد آورده‌اند، آغاز می‌شود. جشن سده یک جشن ملی ایرانیان است و به هیچ دین و مذهبی مربوط نیست.
جشن «سَدَه» بزرگ‌ترین جشن آتش و یکی از کهن‌ترین آیین‌های شناخته شده در ایران باستان است. در این جشن در آغاز شامگاه دهم بهمن‌ماه، همه مردمانِ سرزمین‌های ایرانی بر بلندای کوه‌ها و بام خانه‌ها، آتش‌هایی برمی‌افروخته و هنوز هم کم‌وبیش بر می‌افروزند. مردمان نواحی مختلف در کنار شعله‌های آتش و با توجه به زبان و فرهنگ خود، سرودها و ترانه‌های گوناگونی را خوانده و آرزوی رفتن سرما و آمدن گرما را می‌کنند. همچنین در برخی نواحی، به جشن‌خوانی، بازی‌ها و نمایش‌های دسته‌جمعی نیز می‌پردازند.

به نقل از ويكي پديا
 سپاس شده توسط سراب ، سراب ، nasibe_603 ، پریســـــا
۶-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۲۵ صبح
ارسال: #3

ساینا جونم بعده عروسی خانواده عروس عیدی میدن به عروس دیگه.و شب یلدا هدیه میارن البته ساله اول.شهره ما که اینطوره

"بابا دلت پاک باشه"
دل پاک باشه ، کافی است!
نکته : آن کسی که تو را خلق کرده است،
اگر فقط دل پاک کافی بود،که فقط می‌گفت: «آمنوا».
اینکه کنار «آمنوا» گفته:
«آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحات»،
یعنی هم دلت پاک باشد، هم کارت درست باشد.
 سپاس شده توسط سراب
۶-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۲۸ صبح
ارسال: #4

خب ما که همون وقتی که عقد بشیم عیدهای اول و شب یلدا رسم داریم که کادو بیارند.
ولی نمیدونستم خانواده عروس هم باید بیارند ؟!
۶-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ صبح
ارسال: #5

بعد عروسی واسه عیدایه اول خانواده عروس تو اصفهان میارن شاید تهران متفاوت باشه گلم

"بابا دلت پاک باشه"
دل پاک باشه ، کافی است!
اینکه کنار «آمنوا» گفته:
۶-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۴۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۰ ۱۱:۴۸ صبح توسط بهاردخت.)
ارسال: #6

(۲۵-مهر-۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ عصر)الماس نوشته است:  دوستان میشه لطف کنیدبگید که برای مراسم شب یلدا چه هدیه ای می برند....!

هندوانه که معمولا تزیین شده است.
میوه (انار مهمه)
آجیل
گل

و کادو
که معمولا پالتو کیف و کفشه

البته در زمینه کادو سلیقه ای هست و به بودجه بستگی داره
در ضمن این شماره 66423539 رو من از مجله آشپزی مثبت دیدم که کار تزیین هنداوانه و میوه رو انجام میدند. اگر خواهرشوهر خوبی هستید به دردتون میخوره
 سپاس شده توسط میداز
۱۳-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۱۳ صبح
ارسال: #7

نمیدونم
تا الانش که همه عیدا رو بهم تراول دادن جز عید فطر که پول دادن شوشو رفتیم یه خرید کامل کردم از پوشاک.

اصلا نمیدونم یلدا جز رسماشون هست یا نه!!!
خدا کنه باشه!! Angel

دوستای گلم لطفا برای روبراه شدن اوضاع دانشگاه و سربازی و مالی نامزدم و قبول شدن ارشد من توی رشته و دانشگاه مورد علاقه م یه صلوات بفرستین. New2
۱۳-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۲۳ صبح
ارسال: #8
بچه ها يه سوال به داماد هم شب يلدا كادو ميدن؟

ميدونين خواهر شوهر من چي گفته بهم ؟؟ ديروز جلوي مادرشوهرم گفت ما رسم داريم شب يلدا عروس واسه داماد كادو بياره توي اين مجمع هاي بزرگ هم يه چيز مثله ماهي بذارهواسه داماد بياره !!! حالا بماند كه خودشون به من تا حالا هيچي عيدي ندادنNew3
بعدش گفت البته مامانم هم واست يه كادوي مياره منم كيكشو ميگيرم تازه ميدونين منظورشون از كادو چيه ؟ چونكه شب يلدا شب تولدمم هست ميخوان يهو يكيش كننNew3Sad منم كه اصلا حوصله بحث كردنو ندارم به نظرم زشته ادم واسه يه كادوارزش خودشو بياره پايين هيچي نگفتم Sad خيلي بي زبونم نه؟؟؟!!!!

دستهايت را كه باز كني به هيچ جا بند نيستم ، سقوط ميكنم. . .
۱۳-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۳۷ صبح
ارسال: #9

نه گلم تو عقدی کادو به داماد نمیدن که

"بابا دلت پاک باشه"
دل پاک باشه ، کافی است!
اینکه کنار «آمنوا» گفته:
 سپاس شده توسط كلارا
۱۳-آذر-۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-آذر-۱۳۹۰ ۱۱:۳۹ صبح توسط nana.)
ارسال: #10
کلارا جان اعصابتو خورد نکن بیخیال باش..شبب یلدای پارسال مامانم خانواده ضوهرمو واسه شام دعوت کرد اونا هم با میوه و آجیل تزئین شده اومدن کادو هم یه کیف مهمونی که نهایت 20 هزار تومن قیمتش میشد ولی مامانم واسه شوهرم یه پیراهن مردونه و کفش شیک خریدو منم به همسری تقدیم کردم تا اینجای قضیه خوبه ولی وقتی من کادوی شوهرمو دادم خانواده شوهرم غافلگیر شدن بعد مادرشوهرم به طور خیلی تابلو و ضایع شوهرمو کشید کنار و در گوشش پچ پچ کردو بعد به پدر شوهرم اشاره کرد و پدر شوهرم یه نیم سکه از جیبش دراورد داد به من ...Cool خیلی ضایع بود و من جلو خانوادم خجالت کشیدم Embarrased واین قضیه هنوز که هنوزه تو دلم موندهMad

خدایا شکرتShy
 سپاس شده توسط كلارا ، میداز ، آیسل خانومی
موضوع بسته شده