شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
فوت وفن اشپزی برای خوشمزه شدن غذاهامون
۲۹-مرداد-۱۳۹۲, ۰۸:۴۷ صبح
ارسال: #431
RE: فوت وفن اشپزی برای خوشمزه شدن غذاهامون
به نظر من با وجود همه ی این ریزه کاری ها،
برای خوش طمع شدن هر غذایی باید با عشق و علاقه آشپزی کنیم.
بهترین مواد تو گرون ترین ظرف ها و اجاق گازها، اگر بی علاقه پخته بشه فقط اسراف مواد غذائیه .
دیدین بعضی ها سیب زمینی آب پز هم که می پزن یه مزه دیگه ای داره ؟!!!
رازش همینه ...
و خیلی خوبه که قبل از هرکاری در آشپزی، بسم الله بگیم. و گاهی وقتی نمک غذا رو می زنیم به نیت معصومین غذا رو بپزیم.باور کنین هم غذا خوش طمع تر می شه و هم ثواب غذای نذری رو داره ...
اینارو از خواهرم Heart یاد گرفتم که آشپز ماهریه .

کنارت راه می رم
اوج می گیرم ...

Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط jupiter ، yeliel ، setareh65 ، nafis ، nahid90 ، golnar ، taze ar00s ، هدا
۳۰-مرداد-۱۳۹۲, ۱۲:۳۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-مرداد-۱۳۹۲ ۱۲:۳۸ صبح توسط درسا.)
ارسال: #432

من همیشه برای عدس پلو وقتی میخام عدس رو بذارم اول بپزه توی آبش به همراه کمی نمک زردچوبه هم میریزم
خوش رنگ و عطرترش میکنه
من همیشه کوکو سیب زمینی رو با سیب زمینی خام رنده شده درست میکنم
همراه یه پیاز کوچیک و ادویه های لازم و تخم مرغ و همیشه یه کمی نعنای خشک و سیر رنده شده هم میزنم
خیلی خوشمزه است
البته به نظر من باید طوری سرخ بشه که نازک نازک باشه
ترد و خوشمزه میشه

1 مهر 64 کیلو Confused
1 آبان 60 کیلو
من میتونم
 سپاس شده توسط ساچلی ، پرنسس عشق ، hedyeh ، mahnaz1425 ، setareh65 ، bahar khanom
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۱۰:۱۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ صبح توسط عروس ملوس.)
ارسال: #433
محدثه جان توی مواد ماکارونی(همون گوشت چرخ کرده و پیاز و رب) حتماً از آویشن فرواوون استفاده کن هم چنین از ادویه پاپریکا و فلفل .البته با مرغ هم فکر کنم با این روش جواب بده

مادر عزیزم دلم برا نگاهت برا صدات به اندازه تمام سالهای نبودنت تنگه

عروسی 93/03/07 خدایا برای همه چیز شکرت .
آرایشگاه گلبانو عااااااااالی
آتلیه:عاااالی
تالار :آبگینه غذا عاااالی پرسنل بسیار ضعیف
دسته گل و ماشین عروس : عالی
 سپاس شده توسط mohade3_73
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ صبح توسط lilimashi.)
ارسال: #434

یه بار دیگه این حرفا رو تو قسمت خانومای شاغل نوشته بودم:
ا. اگه پیاز رو تو حجم بگیرید و خورد کنید و سرخ کنید و بذارید فریزر مث لوبیا سبز که میپیزیم و میذاریم فریزر...کلی تو وقتتون صرفه جویی میشه به علاوه همیشه بوی پیاز نمیدید...من که آشپزی بدون پیاز سرخ کرده برام غیر ممکن شده :دی
2. لازانیا لزومی نداره برگه هاش آبکش بشه...به خصوص این نیمه آماده های زرماکارون...کافیه همین شکلی برگه ها رو خشکاخشک مواد بریزید روش و لایه لایه بچینید کف تابه...و کف تابه آب بریزید و درشو بذارید...(مقدار آب باید کم باشه در حد 2 3 میلی متر کف تابه..باید مرتب سر بزنید و آبش رو چک کنید) نیم ساعت بعد آماده است...فقط لایه ی آخری یه کم حالت ته دیگی پیدا میکنه که من عاشق همون ته دیگشم :دی
3. اگه آب مرغ و آبگوشت و قیمه رو لعاب دار دوست دارید غیر از رب ...دو سه تا گوجه رو هم میکس کنید بریزید توش...خیلیییییییی خوب میشه....
4. اگه میخواید فیله سوخاری هاتون مث بیرونی ها در بیاد...یه سری پودر سوخاری هست(ایرانیشم اومده) به اسم پودر سوخاری پرک...خیلی باحاله :دی
فقط یه چیزی میخواید که پودرسوخاری رو به فیله نگه داره...برا اینم هم یه سری پودر اماده هست هم ترکیب شیر و تخم مرغ و ارد خوبه....هم تخم مرغ خالی
5.برای سیب زمینی درشت که مث بیرونی ها مغز پخت بشه اول سیب زمینی رو بریزید تو روغن داغ...و زیرش زیاد باشه...حالت سرخ که گرفت همه جاش ...درشو بذارید روش و 5 تا 10 دقیقه با حرارت کم مغز پخت بشه...
6.برای الویه بهتر به جا پختن سیب زمینی و مرغ به صورت جدا جدا...سیب زمینی پوست کنده و مرغ تو یه ظرف پخته شن بهتره...آب مرغ میره به خورد سیب زمینی...

همه چیز را همگان دانند....
اللهم الرزقنا شفاعه الحسین یوم الورود...Angel
سر بزنید به این تاپیک :کلوپ>علمی فرهنگی هنری>مذهبی>برنامه ریزی برای ختم قرآن
 سپاس شده توسط madely ، mohade3_73 ، پرینـاز ، nirvana-ra ، hedyeh ، nanal ، yeliel ، setareh65 ، مهتاب69 ، **roshanak** ، shabnamjon ، saahel ، nahid90 ، A.E.A ، bahar khanom
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۱۱:۳۳ صبح
ارسال: #435
واااای چقدر اینجا خوبه..... کلی چیزیاد گرفتم
من از یکی از همسایه هام یاد گرفتم توی سبزی قرمه ریحون هم خورد کنی خییییلی خوب میشه

غیر از مادر ..

خواهر یکی از عزیزترین موجوداته که میتونه کنارت باشه .

......................................................
میخوام تا سال دیگه نی نی دار بشم ....
لطفا راهنماییم کنید ...
 سپاس شده توسط somi63 ، nanal ، bahar khanom
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ عصر
ارسال: #436
برای غلظت خورشت قیمه یه ق غ نخود آسیاب کنین بریزیم توی خورشت عالی میشه

...واقعا صبر کلید حل 99درصد مشکلات هس!
باور نداری امتحان کن...
 سپاس شده توسط somi63
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ عصر
ارسال: #437

(۴-شهريور-۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ عصر)somi63 نوشته است:  میشه واسه غلظت غذاهای آبکی و خورشتی یه ذره جو پرک بریزم عااااااایا؟؟؟؟؟

گلم چند تا پست بالاتر من گفتم....چرا جو پرک :گزینه اول: اگه غذا رب داره از گوجه میکس شده استفاده کن...واقعا عالی میشه Smile مث قیمه
گزینه دوم:یکی دو تا قاشق آرد رو بذار رو حرارت بذار یه کم برشته شه...طلایی که شد بریز تو غذا(1 ساعت قبل برداشتن غذا)
گزینه سوم: که مطمین نیستم در موردش ...نون خورد شده است Smile اما اولی عالیهSmile

همه چیز را همگان دانند....
اللهم الرزقنا شفاعه الحسین یوم الورود...Angel
سر بزنید به این تاپیک :کلوپ>علمی فرهنگی هنری>مذهبی>برنامه ریزی برای ختم قرآن
 سپاس شده توسط hedyeh ، setareh65 ، nahid90
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ عصر
ارسال: #438
برای اینکه قیمه ی خوشمزه ایی داشته باشین نزدیک یه ربع 20 دقیقه که مونده بود غذا رو سرو کنین یه پیاز کوچولو رو خرد کنین و اگه طعم روغن کرمانشاهی رو دوست دارین با روغن سرخ کنین و کمی زرد چوبه بزنین و بریزین توی خورشتتون خیلی خیلی خوشمزه میشه
گوجه ی رنده شده هم که معرکه است خوشتتون غلیظ میشه
برای قرمه سبزی هم من علاوه بر سبزی تازه خرد شده سرخ شده کمی سبزی خشک هم میریزم مثل تره ی خشک و شنبلیله خشک میریزم و با گوشتم تفت میدم در اخر هم علاوه بر لیمو کمی آب غوره هم بهش اضافه میکنم آها یادم رفت ابتدایی که دارین گوشتتون رو تفت میدین کمی دارچین بهش اضافه کنین اگه یادتون رفت آخر با یک چهار پیاز که تفت دادین دارچین بزنین و بریزن توی خورشتتون خیلی خوش عطر میشه
دلم خواست ...:دی

!!! لباس عروسیمو گذاشتم واسه فروش؛ ترکیه ای، خامه ای رنگ، مدل رومی قابل تبدیل به دکلته، سایز 38 تا 42 ، همراه با ژیپون.

!!! تور عروسیم رو هم گذاشتم واسه فروش؛ دو متری با حاشیه دانتل، دو طبقه، تور درجه یک ریز بافت.
 سپاس شده توسط hedyeh ، mona*m ، setareh65
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۰۱:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ عصر توسط jojoie.)
ارسال: #439
برای اینکه قیمه اتون مجلسی بشه نیم ساعت قبل از سرو غذا روی قیمه دارچین و هل آسیاب شده بریزید و اصلا هم نزنید بذارید بمونه و موقع سرو غذا اون موقع هم بزنید عطر بوش دقیقا مثل قیمه های مجلسی میشه و اگر می خواهید توی خورشت قیمه از گوشت چرخ کرده( گوشت قلقلی) استفاده کنید قبل از ریختن گوشت ها توی خورشت بعد از مخلوط کردن گوشت با پیاز چرخ کرده و قلقلی کردن اونا رو توی روغن سرخ کنید تا مزه ی خامی گوشت گرفته بشه . برای اینکه بخواهید قورمه سبزی تون حسابی جا افتاده و لعاب دار باشه لوبیا و گوشت رو بذارید بپزه وقتی که کاملا پخته شد و آب خورشت به اون اندازه ای که خواستید رسید سبزی سرخ شده رو بزنید خیلی عالی میشه .

آخ جونم خدایا شکرت بالاخره تاریخ عروسیم معلوم شد Angel
تاریخ عروسی : 19 شهریور
تالار : 100%
آرایشگاه : 100٪
خونه : ....
خرید عروسی : 90%
جهیزیه : 90٪
آرزومه به همین زودی ها بیام و عکس خونمو اینجا بذارممممممم
 سپاس شده توسط mona*m ، hedyeh ، girl_74 ، nahid90 ، bahar khanom
۴-شهريور-۱۳۹۲, ۰۲:۵۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۲ ۰۳:۰۱ عصر توسط پرنسس65.)
ارسال: #440
حتما برا تهیه قورمه سیزی شمبلیله خشک رو در آخر که گوشت تفت خورد بریزید و با گوشت دوباره تفت بدید کلا اصل درست کردن قورمه سبزی همینه
ولی خواستون باشه شمبلیله اگه زیاد بریزید یا زیاد تفت بدید تلخ میشه.
برا 4نفر 1 ق غ پر شمبلیله لازم هس

...واقعا صبر کلید حل 99درصد مشکلات هس!
باور نداری امتحان کن...
ارسال پاسخ