تالار عرشیا
تالار عرشیا
ست کردن رنگها...
۲۹-مرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ عصر
ارسال: #1
     
Heart ست کردن رنگها...
Heartنکاتی راجع به ست کردن رنگ ها

رنگ یک راهی برای نشان دادن مد است، شما می توانید با داشتن اطلاعاتی از چرخه ی رنگ زیباتر ظاهر شوید

چرخه ی رنگ
[تصویر: 13454006341.jpg]


به طور کلی دو گروه رنگ وجود دارد: سرد و گرم. نقره ای سرد است و طلایی گرم. رگ های خود را بررسی کنید که سرد هستند یا گرم. اگر رگ های شما بیشتر مایل به آبی هستند بنابراین شما سرد هستید. اگر رگ های شما بیشتر مایل به سبز است بنابراین شما گرم هستید. رنگ های سر بیشتر پایه ی آبی دارند و رنگ های گرم بیشتر بر مبنای رنگ زرد هستند. می توانید با در نظر گرفتن رنگ پوستتان لباس های خود را انتخاب کنید. این طوری شما جذاب تر به نظر می رسید و کمد شما هم پر از لباس های زیبا متناسب با رنگ پوست شما می شود.1. رنگ هایی که شبیه به هم است را با هم ست کنید. برای مثال آبی تیره و آبی کمرنگ را با هم ست کنید. این یک راه ساده برای ست کردن رنگ لباس شماست.2. از رنگ های متضاد برای این که جذاب تر به نظر برسید استفاده کنید. برای مثال نارنجی با آبی، زرد با بنفش، و قرمز با سبز. این ها رنگ هایی هستند که متضاده هستند البته ممکن است باعث چشم درد هم بشود ولی به کارگیری این رنگ ها مطلوب به نظر می رسد.3. ست کردن رنگ هایی که در چرخه ی رنگ نزدیک به هم هستند. برای مثال بنفش با آبی، طلایی با نارنجی و زرد. این کار باعث می شود شما هماهنگ تر به نظر برسید.4. رنگ های اولیه در چرخه ی رنگ مثل قرمز، آبی و زرد که رنگ های اصلی هستند را برای ست کردن انتخاب کنید. گروه دومی رنگ ها هم شامل بنفش، نارنجی و سبز هستند. فقط ممکن است این رنگ ها جیغ به نظر برسد بنابراین با شدت کمتری از آن ها استفاده کنید.5. رنگ های خنثی امن ترین راه برای ست کردن است. سفید، سیاه، خاکستری و قهوه ای. رنگ هایی که معمولا متناسب با همه است.

منبع:همینا

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط zohi ، دختر ایرونی ، pikard ، yac ، اورانوس ، یاسمن 21 ، ورونیکا ، ay naz ، sara queen ، shanay ، ساناز جون.همدان ، lady-nazy ، سارا-جون ، nonoo ، احسانه ، bita1359 ، mahnaz110 ، nasibe_603 ، زنبور خانوم ، ♥ Mina Banou ♥ ، tina66
۳۰-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ صبح
ارسال: #2
     
Heart RE: ست کردن رنگها...
Heartرنگ لباس و روحیه

رنگ‌هاي روشن شادي‌آورند

به‌طورکلي رنگ‌هاي روشني که نوعي شادي و سرزندگي را با خود به همراه دارند، باعث شادابي و نشاط افراد مي‌شوند. وقتي شما لباس‌هايي با رنگ‌هاي روشن و نزديک به رنگ‌هاي طبيعت به تن مي‌کنيد، هم براي خودتان نشاط روحي به همراه مي‌آوريد و هم براي اطرافيانتان. از سوي ديگر، پوشيدن لباس‌هايي با رنگ‌هاي تيره و خنثي مانند مشکي يا خاکستري مشکلاتي مانند حس اندوه، غم و کرختي را در خود فرد و نزديکان او ايجاد مي‌کند. نگاه کردن به رنگ‌هاي شاد، باعث افزايش سلامت رواني جامعه مي‌شود. مکانيسم شاد شدن در اثر مشاهده رنگ‌هاي زيبا و روشن در بدن هم به اين صورت است که ذهن افراد به محض ديدن اين رنگ‌ها، زيبايي خاصي از محيط برداشت مي‌کند و به نشاط مي‌رسد. رنگ‌هاي شاد و روشن پيام‌هاي خوشي را از خود متصاعد مي‌کنند و باعث رضايت‌خاطر افراد مي‌شوند. در حديث معروفي از پيامبر بزرگ اسلام(ص) آمده: «نگاه کردن به سبزه باعث افزايش نور چشم مي‌شود.» اين افزايش نور چشم به واسطه طراوت و شادابي پنهان در رنگ سبز طبيعت است که به روان ما انسان‌ها انتقال پيدا مي‌کند.


آدم‌هاي افسرده، رنگ‌هاي تيره

حتما مي‌دانيد که همه ما انسان‌ها به‌طور ذاتي به دنبال شادي، خوشحالي، زيبايي و زيباگرا هستيم و به همين دليل علاقه فراواني به رنگ‌هاي شاد و زيبا داريم. شايد با استناد به همين دلايل بتوان گفت گاهي آنهايي که به رنگ‌هاي تيره و خنثي مانند مشکي يا خاکستري علاقه دارند، به نوعي از برخي ناراحتي‌هاي رواني مانند افسردگي يا انزوا رنج مي‌برند.

البته گاهي استفاده از رنگ‌هاي تيره نوعي قرارداد اجتماعي است و نمي‌توان آن را نتيجه افسردگي يا حزن و اندوه يک جامعه دانست؛ مثلا ممکن است پوشيدن لباس‌هاي خاکستري، قهوه‌اي يا سرمه‌اي از قوانين شرکتي باشد و پيروي از چنين قانوني به‌هيچ‌وجه به معناي افسرده بودن کارمندان آن شرکت نيست. استفاده از رنگ‌هاي روشن و شاد در جامعه باعث بروز شادي عمومي، نشاط، تمدد اعصاب، بالا رفتن قدرت تصميم‌گيري، دوري از پرخاشگري و استرس و اضطراب و رسيدن به آرامش مي‌شود به اين ترتيب سلامت رواني افراد جامعه تامين خواهد شد، حتي ممکن است اعتماد به نفس در چنين جوامعي بالاتر هم برود.


رنگ لباس، حال روان

رنگ لباس‌‌هايي که مي‌پوشيم، به همان اندازه که بر روان ديگران تاثير مي‌گذارد، مي‌تواند بر روان خودمان هم تاثيرگذار باشد. يعني نوعي تطابق رواني بين فرد و لباسي که مي‌پوشد ايجاد مي‌شود و رنگ لباس شادي يا اندوه دروني را در فرد ايجاد يا به او القا مي‌کند. به عبارت ساده‌تر، مي‌توانيم با رنگ‌هايي که در طول روز از آنها استفاده مي‌کنيم، با دنياي درونمان ارتباط برقرار کنيم در صورتي که با ديدن رنگ لباس ديگران با روحيه آنها آشنا مي‌شويم. البته تفاوت چنداني در اين دو نوع ارتباط رواني با رنگ‌ها وجود ندارد و نقطه مشترک هر دوي آنها اين است که بر سلامت رواني تاثيرگذار هستند. به همين دليل به تمام اعضاي خانواده توصيه مي‌شود براي حفظ نشاط و شادابي خود و خانواده‌شان در خانه لباس‌هاي مرتب و با رنگ‌هاي شاد و روشن بپوشند.


معلم‌ها و مربي‌ها رنگ روشن بپوشند

توصيه ما که آموزش و پرورش هم آن را به معلم‌ها، به‌خصوص معلم‌ها و مربي‌هاي دبستان و پيش‌دبستان، ابلاغ کرده، اين است که حتما هنگام حضور در کلاس، لباس‌هايي با رنگ‌هاي شاد و روشن بپوشند. منظور ما از رنگ شاد حتما استفاده از مقنعه، مانتو يا پيراهن‌هايي با رنگ سرخابي و نارنجي نيست؛ منظور رنگ‌هايي مانند کرم، ليمويي، آبي آسماني، سفيد يا سبز است. از آنجا که روحيه کودکان ازما بزرگ‌ترها لطيف‌تر است، دنياي آنها با شادي، نشاط و بازي همراه است و سلامت رواني‌شان به آن بستگي دارد و شخصيت آنها هنوز در حال رشد و شکل‌گيري است، ارتباط‌هاي آنها بيشتر به صورت لمسي است. يعني بچه‌ها از قدرت ذهن و تجزيه و تحليل‌هاي منطقي، کمتر استفاده مي‌کنند و به همين دليل ارتباط آنها با محيط اطرافشان بيشتر به صورت کلامي و ديداري است. به همين دليل هم از مربيان مهد يا والدين کودکان خواسته مي‌شود در ارتباط کلامي از صداهاي ظريف و لفظ‌هاي زيبا (مانند عزيزم، قربونت برم، خاله‌جون يا...) براي ارتباط برقرار کردن با کودک استفاده و در حوزه ديداري هم با پوشيدن لباس‌هايي با رنگ‌هاي شاد با کودک ارتباط بيشتري برقرار کنند. اصلا به دليل همين لطافت روحيه بچه‌هاست که معمولا در دبستان‌ها و مهدهاي کودک از رنگ‌هاي روشن و شاد براي رنگ‌آميزي در و ديوار استفاده مي‌شود. بچه‌ها در چنين فضايي سلامت رواني و آرامش بيشتري دارند و قادر به تحمل محيطي غير از محيط خانه براي چند ساعت متمادي خواهند بود. بچه‌ها با چنين فضايي مي‌توانند ارتباط عميق‌تري برقرار کنند.

پوشيدن لباس‌هايي با رنگ شاد به مادران و پدراني که فرزند کوچکي در خانه دارند نيز توصيه مي‌شود.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط یاسمن 21 ، n00Ra ، ساناز جون.همدان ، nonoo ، احسانه ، ♥ Mina Banou ♥ ، tina66
۲۸-خرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۲۸ عصر
ارسال: #3
RE: ست کردن رنگها...
به طور کلی این رنگ ها به همدیگه میان:
زرد و بنفش
قرمز و سبز
قرمز و مشکی
زرد و مشکی
نقره ای/خاکستری و مشکی
نارنجی و مشکی
نارنجی و آبی
سفید و فیروزه ای
سفید و مشکی
*مشکی رو با هر کدوم از رنگ ها ست کنید به همدیگه میان ...

عابدی را گفتند، خدا را چگونه میبینی؟
گفت:آنگونه که می تواند مچم را بگیرد، ولی همیشه دستم را می گیرد ...
عاشقتم خدا ♡
نقل قول
 سپاس شده توسط forough ، احسانه ، mahnaz110 ، ♥ Mina Banou ♥
۲۸-خرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ عصر
ارسال: #4
RE: ست کردن رنگها...
قهوه اي و آبي فيروزه اي
بنفش و زرد

يا امام رضا ني ني رو سپردم به خودت....

رادوین جونم ساعت 12:30 ظهر 4 دی با وجودش زندگیمونو شیرین تر کرد...Heart

خاله هاي مهربون به اينجا سر ميزنين: www.ma2ta-nini.blogfa.com
نقل قول
 سپاس شده توسط nilana.slt ، forough ، maramin ، احسانه
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ صبح
ارسال: #5
RE: ست کردن رنگها...
ست رنگ فیروزه ای با کرم خیلی قشنگه و یا سرمه ای و کرم
من عاشقشم
نقل قول
 سپاس شده توسط maramin
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ عصر
ارسال: #6
RE: ست کردن رنگها...
صورتی مشکی
صورتی قهوه ای
قهوه ای آبی فیروزه ای
زرد و طوسی کمرنگ
سفید سرمه ای
نقل قول
 سپاس شده توسط احسانه ، mahnaz110 ، saloomeh ، ♥ Mina Banou ♥
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ عصر
ارسال: #7
RE: ست کردن رنگها...
کرم قهوه ای،شامپاینی - طلایی
قرمز مشکی
آبی فیروزه ای - طلایی
سبز و طلایی
قهوه ای و نارنجی
اینا رنگهایی هستن که من دوسدارم ازشون تو خونه استفاده بشه

زندگی ایده آل منست ...
☻♥☻
\█/.\█/
.||. .||.
نقل قول
 سپاس شده توسط ♥ Mina Banou ♥
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #8
RE: ست کردن رنگها...
صورتی+طوسی
بنفش+زرد
قهوه ای+آبی
مشکی+سفید

مامان طاها Angel
نقل قول
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۴۵ عصر
ارسال: #9
RE: ست کردن رنگها...
سیاه+سفید+نارنجی خونم این رنگیه!
اتاق خوابم سیاه سفید زرشکی!

ماهی همیشه تشنه ام درزلال لطف بی کران تو..
یک نفس اگر مرا به حال خود رها کنی...
ماهی تو جان سپرده روی خاک...
نقل قول
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ عصر
ارسال: #10
RE: ست کردن رنگها...
بچه ها ب نظرتون مبل چوب سفید و بوفه سفید و کنسول سفید اونوقت روکش مبلا صورتی ملایم .دیوار رو چه رنگی باشه خوبه یا کاغذ دیواری چه رنگی البته کاغذ دیواری ن برای کل خنه یه قسمتهایی ؟بعد با این ست چه نوع پرده ای خوب میشه چه رنگی باشه ؟

جذب میکنم خونه نامزدم بزودی فروش میرود انشالاااااااAngel
نقل قول