رسومات مختلف شب عروسی

۶-آبان-۱۳۹۴, ۰۹:۴۷ عصر
ارسال: #781
RE: رسومات مختلف شب عروسی
ماهم ترک هستیم منم عکس کمرقرمزمو میزارم خیلی لحظات احساسیییه واقعا
عمه همسرم گفت 1دختر 1پسر
منم گفتم فقط همین؟؟؟گفت دختر مهدکودک باز میکنی مگه
تازه ما دستمونو میزاریم بالای سرمون کف دستمون به سمت بالا از برادر شوهر انعام میگیریم بعد اجازه میدیم که برادرشوهر کمر عروسو ببنده...خیلی حس خوبی بود...دوسش داشتم حیف زود گذشت

دلم تنگ شده...برای پارسال اینموقع هاHuh
نقل قول
 سپاس شده توسط sonia goli ، Royaiy
۶-آبان-۱۳۹۴, ۰۹:۵۱ عصر
ارسال: #782
چپ دست جونم حتما عکسشو بزار چون منم دنبال ایده هستم واسه کمر بند قرمز ...
البته مادرشوهرم گفته خونواده من باید به برادرشوهر یه هدیه بدن

❤دوستـی:87/04/12
❤نامــزدی:92/12/08
❤عقـــــــد:93/01/09
❤عروسی:94/11/15

❤لباس عروس: 100%
❤لباس دامـاد: 100%
❤تـــــالــار: 100%
❤آرایــشگـاهـ: 100%
❤آتـــلیـــه: 100%
❤خـــــــونه: 100%
❤جـــهیزیـه: 100%
نقل قول
 سپاس شده توسط cHaPDaST ، Royaiy
۷-آبان-۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ عصر
ارسال: #783
بله عزیزم هدیه میدن...معمولا پیراهن یا یه سکه یا وجه نقد میدن...اونا کف دستم 25تومن انعام گذاشتن داداش منم به برادر شوهرم 50تومن داد البته تو پاکتهایی که خودم درست کرده بودم رد و بدل شدBig Grin

دلم تنگ شده...برای پارسال اینموقع هاHuh
نقل قول
 سپاس شده توسط sonia goli ، Royaiy
۷-آبان-۱۳۹۴, ۰۶:۱۵ عصر
ارسال: #784

(۶-آبان-۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ عصر)cHaPDaST نوشته است:  ماهم ترک هستیم منم عکس کمرقرمزمو میزارم خیلی لحظات احساسیییه واقعا
عمه همسرم گفت 1دختر 1پسر
منم گفتم فقط همین؟؟؟گفت دختر مهدکودک باز میکنی مگه
تازه ما دستمونو میزاریم بالای سرمون کف دستمون به سمت بالا از برادر شوهر انعام میگیریم بعد اجازه میدیم که برادرشوهر کمر عروسو ببنده...خیلی حس خوبی بود...دوسش داشتم حیف زود گذشت
حالا ما هم ترکیم..ولی از رسم کمر عروس رو با شال قرمز میبندن خوشم نمیاد...
برادر شوهر کوچیک نداشتم..پسر عموم که کوچیکه بست...
الکیه..مادربزرگم میخوند که اولش پسر باشه دومیش دختر باشه...
تو ماشین که نشستم درش آوردم از پنجره گرفته بودمش بیرون و ....کلی ماشین بازیامووون کیف داد..یادش به خیر

دوستای گل نوعروسیم خوش حال میشم 1 اسفند تو صندلی داغ همراهیم کنین
نقل قول
 سپاس شده توسط Royaiy ، فهیمه جون
۸-آبان-۱۳۹۴, ۱۲:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-آبان-۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ صبح توسط ماه شب 14.)
ارسال: #785
من کرمانشاهیم
بین کوردا رسم کمر بستن هست
شب عروسی آخر مراسم پدر عروس(یا پدربزرگ یا عموی بزرگ) یه شال میبنده به کمر عروس توی این شال نون و نمک میذارن و مقداری پول
و برای خوشبختیشون دعا میکنن و دست به دست میدنشون
نون و نمک نماد خیر و برکته
یعنی عروس خیر و برکت با خودش به خونه داماد ببره

مشاوره، نگارش و ویرایش تخصصی پروپوزال و پایان نامه های روانشناسی و مشاوره و تحلیل داده های آماری با spss پذیرفته میشود.
نقل قول
 سپاس شده توسط sonia goli ، Royaiy ، mahssa ، فهیمه جون
۹-آبان-۱۳۹۴, ۱۲:۵۶ عصر
ارسال: #786
من و خانواده همسرم هم ترک هستیم از رم کمد بستن اصلا خوشم نمی یاد ولی متاسفانه باید انجامش بدیم
نقل قول
 سپاس شده توسط Royaiy
۱۰-فروردين-۱۳۹۵, ۰۲:۳۶ عصر
ارسال: #787
(۲۱-شهريور-۱۳۹۴ ۰۷:۵۶ صبح)Mehrsa1 نوشته است:  ما که تقریبا هیچ رسمی نداریم. من پاتختی هم گفتم نمیگیرم خوشم نمیاد. قربانی هم گفتم نکنن اصلا دوست ندارم خون هیچ موجود زنده ای در بهترین روز زندگیم ریخته بشه. جهاز دیدن و اینا هم نداریم.
اگر هم احیانا خانواده شوهرم یا حتی خودم رسمی داشتن که من خوشم نمیومد با قاطعیت و صراحت می گفتم نمی خوام.
شماهایی هم که رسم های بدی مثل دستمال و پشت در وایسادن و گواهی و اینا دارید خواهشا یکم از خودتون قاطعیت نشون بدید. شما دخترای امروزی و تحصیل کرده اید حالا یکی که صد سال پیش اسمش هم نمی تونسته بنویسه یه رسمی گذاشته و الان زندگیتون رو تحت تاثیر قرار داده. خوب هرچی دوست ندارید محکم بگید دوست ندارم. حتی اگه در نهایت مجبور به تن دادن به این خواسته ها شدید به راحتی کوتاه نیاید. یکم تشر و قهر و مقاومت بکنید حداقل

ما هم دقیقا مثل شما هیچکدوم از اینا رو نداریم و خیلیم عالیه. قربونی هم منم دوست ندارم.
نقل قول
۱۱-فروردين-۱۳۹۵, ۰۹:۵۹ صبح
ارسال: #788
من خودم شیرازی هستم اصالتا و همسرم هم بروجردی .شب عروسیمون مادر همسرم یه شال رنگی اورد و برادر شوهر بزرگم بست دور کمر من و هفت تا گره زد و وقتی گره میزد همه واسونک میخوندن و دعا میکردن ....بعد که از مادر شوهرم پرسیدم فلسفه کارشون رو گفت واسه خوشبختی عروس داماد و با هر گره یه دعا مثه سلامتی ، خوشبختی و..... میکنن ولی سمت ما به نیت پسر دار شدن هفت تا گره میزنن و در آخر برادر شوهرم بهم شاباش داد یعنی گره آخر رو که زد گذاشت بین کمربنده ....و رسم دیگشون ی کاسه آب "ذاشته بودن و ما هفت دور دورش چرخیدیم و در آخر با پا زدیدم بهش که آبش بریزه و همسرم پای منو لگد کرد که به قول خودشون هر کی زودتر پای دیگری رو لگد کنه یعنی در آینده حرف آول رو اون توی زندگی میزنه 3 (12)3 (12).......باحال بود و کلی خندیدیم و شعر میخوندن به زبون شیرازی و بروجردی .....بعضی از این رسم و رسومات باعث شاد کردن مجلس میشه که اتفاقا خوب و جالبه .

دختر آبادانی Cool
تاریخ عروسی: 5/6/94
آرایشگاه :مژان(عالی)
آتلیه : همایون شب عروسی(عالی) و مجید شب حنابندون
لباس عرو س:مزون آتوسا(عالی اما گرون)
گل آرایی :آذین (افتضاح)
خدایا شکرت ...
نقل قول
 سپاس شده توسط Royaiy
۱۴-فروردين-۱۳۹۵, ۰۷:۱۰ صبح
ارسال: #789
بچه ها شما رسم دارید فردای عروسی برای عروس و داماد صبحانه و نهار میبرن خونواده عروس؟
گداخته(با هفت مغز درست میشه) میبرید؟
نقل قول
 سپاس شده توسط arezoo.keshtkar
۱۴-فروردين-۱۳۹۵, ۰۷:۴۶ صبح
ارسال: #790
(۱۴-فروردين-۱۳۹۵ ۰۸:۱۰ صبح)mesripoor.66 نوشته است:  بچه ها شما رسم دارید فردای عروسی برای عروس و داماد صبحانه و نهار میبرن خونواده عروس؟
گداخته(با هفت مغز درست میشه) میبرید؟
sسلام عزیزم . بله ما که رسم داریم و اکثر جاها هم همچین رسمی هست که صبح عروسی خانواده عروس صبحانه به همراه حلوا که ما بهش میگیم آرد و روغنی رو برای عروس داماد می برند . ظهر هم ناهار می برند یا عروس داماد ناهار دعوت میشن خونه ی پدر و مادر ها .

دختر آبادانی Cool
تاریخ عروسی: 5/6/94
آرایشگاه :مژان(عالی)
آتلیه : همایون شب عروسی(عالی) و مجید شب حنابندون
لباس عرو س:مزون آتوسا(عالی اما گرون)
گل آرایی :آذین (افتضاح)
خدایا شکرت ...
نقل قول
 سپاس شده توسط سجادم
ارسال پاسخ

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد