شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
رسومات مختلف شب عروسی
۸-شهريور-۱۳۹۳, ۰۵:۴۵ عصر
ارسال: #501
RE: رسومات مختلف شب عروسی
ارزو جان من مادرم اهل لاهیجانه فقط اینکه حنابندون رو شب عروسی میگیرن و پاتختی هم رسم ندارن؛چیز خاص دیگه ای ندارن

من خوشبختمNew2
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط arezoi
۱۰-شهريور-۱۳۹۳, ۰۵:۰۳ عصر
ارسال: #502
من خودم تو ی شهرمو شوهرم تو ی شهر دیگه...بابام میگن بهتره عروسی تو شهر خودمون باشه بعد از مراسمم برید فرودگاه و راهیه شهر داماد بشیم...اما شوهرم دوست داره مراسم عروسی تو شهر خودشون باشه...حالا م نمیدونیم دقیقا چی قراره بشه!!1 کسی نظری نداره؟؟؟
اگه تو شهر خودمون باشه بعدازشام عروسی عروس میره خونه باباش و پدرش چادر مشکی رو سرش میندازه و یک سبد هم که توش صبحونه هست و از مامانش میگیره و میره خونه داماد...پدر داماد هم جلوی پای عروس گوسفند قربونی میکنه . یک هدیه با ارزش (مثل فیش حج) به عنوان پای انداز به عروس میده

آیت الله العظمی محمد تقی بهجت فومنی (رضوان الله تعالی علیه):

چهل روز مانده به محرم، چله گناه نکردن بگیرید تا سوز دل و اشک چشمانتان برای سید الشهدا (علیه السلام) فراوان گـردد.... التماس دعا
 سپاس شده توسط tarlan 66
۱۰-شهريور-۱۳۹۳, ۰۶:۵۰ عصر
ارسال: #503
سلام دوست جونا..... راجع به شب عروسی.... بعد از تالار باید کجا رفت؟ خونه ی پدر عروس یا پدر داماد؟ یا با بدرقه ی مهمونا خونه ی خود عروس داماد؟

***اگر چاق هستید... بارها وزن اضافه و کم کرده اید..... اگر در لاغر کردن خود در مانده شدید... به ما بپیوندید.....در کنار هم به آرامش خواهیم رسید......
پیشنهاد ما این است:
***بپذیرییییید که شماااا "سیستماتیک" چااقید چااااااق 3 (12)***
 سپاس شده توسط tarlan 66
۱۱-شهريور-۱۳۹۳, ۰۱:۲۰ عصر
ارسال: #504
(۱۰-شهريور-۱۳۹۳ ۰۶:۵۰ عصر)Bernadet نوشته است:  سلام دوست جونا..... راجع به شب عروسی.... بعد از تالار باید کجا رفت؟ خونه ی پدر عروس یا پدر داماد؟ یا با بدرقه ی مهمونا خونه ی خود عروس داماد؟

بعضیا میرن خونه پدر عروس و بعد خدافطی میکنن و بعد میبرن عروس رو خونش

بعضیا هم یه راست میبرن خونه خود عروسNew1

من خوشبختمNew2
 سپاس شده توسط Bernadet ، Royaiy ، tarlan 66
۱۱-شهريور-۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-شهريور-۱۳۹۳ ۰۲:۱۷ عصر توسط Bernadet.)
ارسال: #505
مرسی عزیزم.....من دلم میخواست بعد تالار هم یه جا بزن برقص بشه.... آخه نمیخوام زود تموم شه Big Grin....خونه ی پدرشوهرم جا داره واسه رقصو جداسازیه مردوزن ولی دوره به تالارم....خونه ی بابای خودم تا تالار یه ربعه ولی خب اونجا برم فاز میشه خداحافظی و گریه Confused فکر کنم باید بیخیال بزن برقص بشم بریم یه راست خونه خودم Big Grin

***اگر چاق هستید... بارها وزن اضافه و کم کرده اید..... اگر در لاغر کردن خود در مانده شدید... به ما بپیوندید.....در کنار هم به آرامش خواهیم رسید......
پیشنهاد ما این است:
 سپاس شده توسط m@ho ، Royaiy ، tarlan 66
۱۱-شهريور-۱۳۹۳, ۰۲:۴۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-شهريور-۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ عصر توسط shirin66.)
ارسال: #506
بختیاری ها رسم دارن که برادر عروس شب عروسی یه پارچه سبز رو به کمر عروس می بنده یعنی پشتیبانشه بعد داماد به برادر عروس یه هدیه مثل ربع سکه میده

ما نسل بدبختی هستیم
دستمان به مقصر اصلی نمی رسد
از همدیگر انتقام می گیریم...
 سپاس شده توسط Bernadet ، tarlan 66
۱۱-شهريور-۱۳۹۳, ۰۳:۵۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-شهريور-۱۳۹۳ ۰۳:۵۳ عصر توسط Bernadet.)
ارسال: #507
شیرین دم امضات گرم Heart

ما ترکیم.... عروسیه دختر عمومم یادمه واسه خداحافظی که رفتن خونه ی عروس طی مراسمی داماد به برادر عروس تراول داد.... البته من تا حالا این رسم رو ندیده بودم......و یه پارچه ی قرمز هم انداختن سرش و بهش پول سنجاق کردن!!! من این شکلی شده بودم Surprised مادرم میگفت این رسم واسه ترک ها توی دهاتا مرسوم بوده اونم قدیما........ ولی خب دختر عموم روز عروسیش تمام مراسمی که مربوط به کادو گرفتن بود رو، از اقوام و دوره های تاریخی مختلف اجرا کرد Big Grin

پیشنهاد ما این است:
 سپاس شده توسط shirin66 ، Royaiy ، tarlan 66
۲۶-شهريور-۱۳۹۳, ۱۱:۰۷ صبح
ارسال: #508
ما بعد تالار ارکسمون رفت در خونه پدر شوهرم اینا اونجا زدیم رقصیدیم (رقصیدن)جلو در بعد رفتیم خونه بابای من بعدم رفتیم خونه خودمون

خدایا ازت ممنونم
عروسیه منم خیلی خوب برگزار شد
21شهریور با بهترینها هم اومدو رفتNew1
 سپاس شده توسط tarlan 66
۲۶-شهريور-۱۳۹۳, ۰۴:۴۰ عصر
ارسال: #509
(۱۰-شهريور-۱۳۹۳ ۰۶:۵۰ عصر)Bernadet نوشته است:  سلام دوست جونا..... راجع به شب عروسی.... بعد از تالار باید کجا رفت؟ خونه ی پدر عروس یا پدر داماد؟ یا با بدرقه ی مهمونا خونه ی خود عروس داماد؟
بستگی به خودتون داره.
ما که این کارارو نمیکنیم خیلی وقته Big Grin (خالی از رسومیم)
اما من دیدم چند مورد که قبل تالار میرن خونه ی پدر عروس خداحافظی میکنن و بعد میرن تالار بعدشم میرن خونه ی پدر داماد واسشون قربونی میکنن بعدشم میرن خونه ی خودشون.بسته به اینکه مراسم دیدن جهیزیه دارن یا نه.اگه داشته باشن که مهمونا هم هرکسی خواست باهاشون میره اگه نه که خودشون میرن.
اما نمونه هاییم دیدم که میرن تالار بعدش میرن خونه ی پدر عروس خداحافظی میکنن و بعدم خونه ی خودشون.
هرجوری خودتون راحت ترید رفتار کنید.
خداحافظی با خونه ی پدری به نظرم دردناکترین قسمت عروسیه که نباشه بهتره.Wink

برامون دعا کنید Lub
شروع اتفاقات خوووووووب
اگه همسرتون یا عشقتون یا برادرتون در کنار دانشگاه رفتنش میخواد یه کار نیمه وقت داشته باشه تو محدوده ی استان اصفهان خصوصی باهام تماس بگیرید.
 سپاس شده توسط tarlan 66 ، hiva73 ، خرگوش خانم
۱۵-مهر-۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ عصر
ارسال: #510
عزیزم من ترکم
ما هم رسم دستمال قرمز انداختن رو سر عروس رو داریم. بعد تالار من رفتم خونه مامانم اینا و اون پارچه قرمز رو انداختم رو شونه ام(چون میخواستم تو ماشین بازش کنم که پول هام نیفته دست خانواده شوهرم!!!) و خانواده و فامیلای من پول با سنجاق زدن. بعد رفتیم خونه مادرشوهرم و از اونجا هم خونه خودمون

وقتی میام نوعروس:چه خوراکی های خوشمزه ای!! امروز حتما یکیشو درست می کنم!
وقتی میرم خونه:وااای چقدر خسته ام!! بیخیال بابا
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
6 خرداد عروس ملوس شدمNew1
همه چیز عالی بود.
خدایا شکرت
ارسال پاسخ