• آتلیه ملکه زیبا
  • تشریفات ژمیس

دوربین عکاسی چی بخرم؟

۲۳-فروردين-۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-فروردين-۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ عصر توسط سیوشا.)
ارسال: #511
RE: دوربین عکاسی چی بخرم؟
(۱۶-فروردين-۱۳۹۳ ۰۸:۰۹ عصر)سلین نوشته است:  دوستان
تا سقف 700 - 800 تومن دوربین خوبی که بیشتر برای عکس خانوادگی ازش استفاده کنم چی پیشنهاد می دید؟

شاید صفحات قبل توضیح داده باشید اما نمیرسم همه صفحه ها رو بخونم

ممنون میشم کمکم کنید.
Canon PowerShot S110
هیولای کوچک کنون در جیب شما و در نور کم عالی عمل میکنه اگر حدود 700 پیدا کردی چشم بسته بگیر
زوم 5 برابری داره که کاملا کفایت میکنه و بهترین کیفیت رو میده
مدل Canon PowerShot S120 اومده ولی 1200 کمتر نیست ولی فوق العاده است
اگر در محیط های پر نور عکس میگیری و زوم بالای 12 برابر میخواهید(که اصلا در نور کم جالب نیست)
Canon IXY 1 - IXUS 510 HS
با صفحه لمسی و کیفت عالی که مخصوص کاربران عادی طراحی شده اما در نور کم ضعیفه
Canon PowerShot SX280 HS
دوربینی با قابلیت های حرفه ای مانند فکوس دستی ، سرعت بالای عکاسی ولی کمی در نور کم ضعیف که برای عکس مجلس کم میاره

دنبال سونی و غیره نرو کنون بهترین کم های کوچیک رو میسازه

(۲۲-فروردين-۱۳۹۳ ۱۱:۵۱ عصر)shady70 نوشته است:  گزینه یک و دو Big Grin

یعنی افراد و مناظر

حرفه که نه برای اینکه عکاسی رو دوس دارم میخوام یاد بگیرم
بودجه هم ندارم
میخوام اگه بشه قسطی بگیرم تا یک یک و نیم!
ببین افراد و مناظر با هم جور نیستند
برای افراد باید لنز زوم بگیری و برای مناظر باید لنز واید بگیری تا منظره خوشگل دربیاد
اگر علاقه جدی داری و میخواهی ادامه بدی باید دوربینی برداری که لنزش جدا بشه و من مدل d3200 نیکون رو پیشنهاد میدم 1450 الان موجوده که با لنز 18-55 میاد و کلیه نیاز های شما رو رفع میکنه برای زوم بیشتر هم بعدا یه 55-200 برمیداری حدود 500 ، تازه بعدا که یاد گرفتی کلی لنز براش موجوده Angel
اگر هم که نمیخواهی خیلی جدی باشی توی پست قبلی 3 تا دوربین خوب حدود 700 معرفی کردم ولی برای یادگیری مناسب نیستند و همه کارو خودشون میکنند ولی عکساشون از این d3200 بهتر درمیاد Huh چون باید بدونی با اون غوله چطور باید کار کنی ولی این کوچولوها برای افراد مبتدی همه کار میکنندNew2 چند تا پست قبلی و بخونی عزیزجان رفته با eos 650 عکس انداخته همه رو خراب کرده و میندازه تقصیر دوربین Big Grin البته خوب حق داره فروشنده نازنین نگفته کلی باید یاد بگیری تا بتونی با اون عکس بندازی و بچه ها فکر میکنند چون 2 ملیون پول میدن اون بهتره و این رو در نظر نمیگیرند که قابلیت های اون دوربین با تجهیزات و لنز های اضافی به اون دوربین قدرت میده و دوربین خالی با 1 لنز که روشه کافی نیست

اگر هم احساس میکنی که مابین این دوتا موندی وعلاقه داری ولی نه خیلی حرفه ای و نمیخواهی همه ی کار ها رو دوربین انجام بده و دوست داری یاد هم بگیری دوربین های میانی اومدن که بین اونها من Canon PowerShot G16 رو با 1500 و یا با حدود 1700 مدل X20 Tفوجی رو پیشنهاد میدم (فقط میتونم بگم فوق العاده هستند و حتی مجالس عروسی رو بخوبی پوشش میدن- در یک کلمه حرفه ای برای آماتورها)

این نمونه های s110 جیبی کنونه که یه غوله توی جیب که هر کسی باید یکی داشته باشه]
[تصویر: 61sRt1QRfRL.jpg]
[تصویر: 515z1Ry-6IL.jpg]
نقل قول
 سپاس شده توسط سلین ، shady70 ، ❤...M...❤ ، sara_aloose ، ساغر ، dream ، nafis ، احسانه
۲۳-فروردين-۱۳۹۳, ۰۱:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-فروردين-۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ عصر توسط سیوشا.)
ارسال: #512
(۱۶-فروردين-۱۳۹۳ ۰۶:۱۵ عصر)mimche نوشته است:  سریهای سه رقمی یعنی همین 500 دی و ... هاف فریم هستن
سریهای یک رقمی مثله 6دی ..مارک تو....فول فریم هستن

بچه ها فول فریم بودن یه نوع مزیته ؟؟؟
یعنی فول فریما از هاف فریما بهترن ؟ Huh

[تصویر: crop-circle.jpg]
اندازه سنسور اگر کامل باشه بهش فول میگن
اگر سنسور رو ببریم بهش میگن کراپ سنسور که با ضریب های مختلفی بریده میشه تا هزینه و اندازه کوچیک بشه
مثلا با ضریب 1.6 یا 1.5 یعنی اگر اندازه سنسور رو در این عدد ضرب کنیم به فول میرسیم و نسبت کوچیکیش رو نشون میده
هر چی سنسور بزرگتر باشه کیفیت تصویر بیشتره و هزینه بالا میره یعنی برای یه دوربین فول فریم شما باید حدود 9 ملیون Iهزینه کنید
در کراپ این هزینه تا نصف و یا یک سوم کاهش پیدا میکنه یعنی حدود 3 ملیون
در مدل دوربین هایی که دست افراد عادیه و موبایل این سنسور تا یک چهارم و حتی کمترکوچیک میشه
برای کیفیت تصویر موارد زیاد اهمیت داره و شما برای اینکه دوربین خوبی داشته باشید لزوما لازم نیست فول یا هاف داشته باشید مثلا الان عکس های دوربین گوشی ایفون 5 و لومیا نوکیا دنیا رو تکون دادن با اینکه بریده شده اند
امروز با پیشرفت هایی که انجام میشه یک دوربین با کراپ 1/4 به اندازه فول فریم های 6 سال پیش کیفیت داره و اساسا برای کیفیت تصویر دنبال اندازه سنسور نباشید و با خیال راحت یه دوربین S100 کنون بخرید و از این هیولای کوچولو لذت ببرید
(۲۴-اسفند-۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ صبح)فندق کوچولو نوشته است:  سلام به همگی ، من رشته ام معماریه ، یه دوربین خوب میخوام ، تا 1.5 هم میتونم هزینه کنم ، میشه بهم پیشنهاد بدین چی بخرم ؟ کنون بهتره یا نیکون ؟ عکاسی توی شب هم میخوام خوب باشه ، ممنون میشم

بعد یه سوال دیگه اینکه : اگه میشه سری های کنون هم بهم معرفی کنید و اینکه رتبه بندی این سری ها چجوریه ؟

نکته ای برای معمارها _عکاسی معماری با عکس هایی که معمار میگیره کاملا تفاوت داره
عکس مورد نیاز معمار برای کارهای شخصی و پرزانته اون استفاده میشه و نیاز به هزینه ندارید ولی عکاسی معماری رشته ای جدا و کاملا ، حرفه ای تخصصی و پر هزینه است و قیمت های اون نزدیک به هزینه عروسیه (گرون) چون عکاس باید ساختمانی که میلیارد ها روش هزینه میشه رو به بهترین شکل عکس بگیره که قیمت تجهیزاتش سر به فلک میزنه
ضمنا معمار نیاز مبرمی به همراه داشتن همیشگی دوربین دارد تا در همه جا بتواند عکس بگیرد و با داشتن دوربین بزرگ در مکانهایی مانند موزه و مترو دچار مشکل خواهد شد

دوربین ها چند مدل هستند
کامپکت (جیبی) بهترین برای معمار چون همیشه همراهشه و عملا همه جا کاربرد داره و با خرید مدل S100 شما از یک دوربین حرفه ای جیبی بهره مند میشود
سوپر زوم (زوم زیاد 10 به بالا) مثلا اگر زوم لازم دارید و میخواهید از پرنده ای که روی گنبد مسجد نشسته عکس بگیرید در معماری مدل Canon IXY 1 - IXUS 510 HS یا Canon PowerShot SX280 HS
بریدج سوپرزوم ( ما بین SLRها و کامپکت ها ) زیاد بزرگ هستند و پولتون رو دارید برای بزرگی و زوم خیلی بالا هدر میدید مگر به عکاسی پرندگان علاقه داشته باشید یا بخواهید شوشو رو از راه دور تعقیب کنید Big Grin
بدون آینه (جدید اومدن و کمی حرفه ای هستند و البته گران زیر 1700 جالب نیست) برای معمار توصیه نمیشه اونقدر هزینه کنه
SLR ( لنزشون جدا میشه) و کلا ماجرایی دارند و پولی که میدید فقط برای دوربینه و لنز رو جدا خرید میکنید اینها کلا موجودات دیگری هستند (بزرگ و سنگین بطوری که از 50 کیلومتری هرکی ببینه گیر میده و نگاه میکنه که کاملا دردسر سازه و شما بعنوان یک آدم معمولی شناخته نشده و کلا جالب نیست)
مثلا دوربین شما 1500 قیمت داره و 600D رو خرید کردید این به این معنیه که شما فقط دوربین رو خریدید و حالا باید از میان 200 تا لنز یکی رو انتخاب کنید(البته معمولا خودشون یه لنز مبتدی پیشنهادی همراه دارند که اصلا کافی نیست) پس عروس خانوم های عزیز لطفا اگر به جیب شوشو و همچنین کیفیت تصاویرتون علاقه دارید یا بیخیال اینا بشید و یا پول زیادی خرج خواهید کرد

ُSLR های کنون و نیکون معروفند و در نیکون با سری D شناخته میشن و در کنون EOS
به ترتیب نیکون شامل سری کراپ سنسور با ضریب 1.5
3xxx مبتدی ترین دوربین نیکون که البته برای خودش غولیه اگر بدونید چطور استفاده کنید که معادل EOS 7xx سه و چهار رقمی کنونه (بهترین برای معمارها در رده SLR و اگر بالاتر برید فایده چندانی ندارد) حدود قیمت 1300 به بالا
5xxx مبتدی برای علاقه مندان به فیلمبرداری معادل 7xx , 6xx کنون حدود قیمت 1600 به بالا
7xxx سری متوسط و کسانی که علاقه جدی به عکاسی دارند از این بر میدارند که البته برای آتلیه هم مناسبه و معادل 60ِD و 70ِD کنون است و حدود 3 میلیون ناقابل برای بدنه باید خرج کنید ( 2100 به بالا)
اخطار اگر به جیبتون علاقه دارید از این بالاتر نرید وگرنه شوشو باید وکیل یا دکتر باشه و ضمنا شما هم بدنی ورزشی داشته باشید چون واقعا سنگین و بزرگ هستند
سری های فول فریم مخصوص حرفه ای ها و آتلیه ها
D600 حدودا 5 میلیون معادل 6D کنون
D800 حدودا 7 میلیون 1 کیلو وزن و 1 کیلو لنز ( 2 کیلوگرم) معادل 5D MKIII اینها استاندارد برای مجالس عروسی هستند
D4 حدودا 18 میلیون , 15 میلیون لنز 1.5 کیلو وزن دوربین و 1.5 وزن لنز (3 کیلوگرم) معادل 1DX مجلس عروسی با این اگر تشریف بیارن بالای 2 میلیون کمتر نمیگیرن

در حدود 700 که در چند تا پست قبلی گفتم
در 1500 -- Canon PowerShot G16 یا D3200 نیکون
نیکون و کنون در DSLR فرقی ندارند ولی در بقیه کنون بهتره

در نهایت پیشنهاد من برای تازه کارها یا S100 کامپکت هست یا G16 Canon بعد اگر احساس کردید بهتر از اینا میخواهید(1000 بار غیر ممکنه) دیگه به شما تازه کار نمیگن و مطمئن باشید وقتی شما با این دوتا دوربین خفن احساس کمبود کنید باید بفکر خرج پول هنگفت 5 میلیون به بالا کنید
نقل قول
 سپاس شده توسط سلین ، mimche ، fatemta ، ❤...M...❤
۲۳-فروردين-۱۳۹۳, ۰۹:۵۰ صبح
ارسال: #513
سیوشاجون
مرسی از جواب مفیدت عزیزم
S110 که گفتی در نور کم عالی عمل می کنه بهترین گزینه می تونه باشه برام
فقط یک سوال
طبیعتا اگر در محیط باز و با نور کافی بخوام باهاش کار کنم کیفیت عکس که پایین نمیاد، نه؟

خدایا برای هر آنچه دادی و ندادی سپاسگزارم
27 بهمن Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط سیوشا
۲۴-فروردين-۱۳۹۳, ۱۱:۱۴ عصر
ارسال: #514
با سیوشا موافقم
در موقعیت های مختلف مثلا نور کافی، نور کم، کلوز آپ یا نمای دور و ... ... نمونه عکس دوربینتون رو بذارید انتخاب خیلی راحتتر میشه

من تصمیم گرفتم همین S110 رو بگیرم
تا سر برج باید صبر کنم بعدش نمونه عکساش رو براتون میذارم!

خدایا برای هر آنچه دادی و ندادی سپاسگزارم
27 بهمن Heart
نقل قول
۲۵-فروردين-۱۳۹۳, ۱۰:۲۲ صبح
ارسال: #515
سلام دوباره ، من هنوز میدونم چی بخرم ، تا 1.5 هزینه میکنم ، عکاسی توی شب خوب باشه ، قابلیت تعویض لنز داشته باشه ، ترجیحا مدلهای نیکون ، لطفا راهنمایی کنید ... ممنون

دلم آغوش می خواهد
که...

نه زن باشد

نه مرد

خـــدایا . . .
زمین نمیایی ؟؟
نقل قول
۲۷-فروردين-۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ صبح
ارسال: #516
درباره نیکون d3200 یا d5100 نظری دارین ؟

دلم آغوش می خواهد
که...

نه زن باشد

نه مرد

خـــدایا . . .
زمین نمیایی ؟؟
نقل قول
۲۷-فروردين-۱۳۹۳, ۰۲:۵۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-فروردين-۱۳۹۳ ۰۳:۰۹ صبح توسط سیوشا.)
ارسال: #517
(۲۵-فروردين-۱۳۹۳ ۱۰:۲۲ صبح)فندق کوچولو نوشته است:  سلام دوباره ، من هنوز میدونم چی بخرم ، تا 1.5 هزینه میکنم ، عکاسی توی شب خوب باشه ، قابلیت تعویض لنز داشته باشه ، ترجیحا مدلهای نیکون ، لطفا راهنمایی کنید ... ممنون

چه جالب مثل اینکه 2 صفحه جوابی که نوشتم نخوندید
(۲۷-فروردين-۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ صبح)فندق کوچولو نوشته است:  درباره نیکون d3200 یا d5100 نظری دارین ؟
d5100 با d3200 نمیشه مقایسه کرد ضمنا پولی که برای این دوربین ها میدید برای کیفیتشون نیست برای اینه که لنزشون عوض میشه و عملا بدون لنز هستند(یعنی اون لنز خودشون بدرد نمیخوره)
بطورکلی دو دوربین از دو کلاس متفاوت و دو سری ساخت متفاوت یعنی یکی مال 2 سال پیشه و یکی 3 سال

یکی مخصوص فیلم برداری با صفحه بازشو یکی عکاسی
مثلما d3200 از نظر من اولویت داره چون جدید تره
ضمنا هیچ کدام در شب پاسخگوی شما نیستند مگر اینکه 1500 برای لنز هزینه کنید که اونوقت باید بالای 3 میلیون خرج بفرمائید و یک دوربین گنده نصیب خود کنید که هیچ جایی نتونید ببرید
از طرفی اگر لنز رو هم بردارید برای عکاسی معماری دچار مشکل میشید
بازم میگم صفحه 51-52 رو مطالعه کنید
نقل قول
۲۷-فروردين-۱۳۹۳, ۰۶:۲۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-فروردين-۱۳۹۳ ۰۶:۳۴ صبح توسط بارانک.)
ارسال: #518
منم چند روزه که دوربین 100D خریدم. اولین دوربین dslr ام هست. داااااااااارم یاااااااااااد میگییییییرم.خیلیییییییییی سختهههههههههههه
سیوشا من دارم با سایت lenzak یاد میگیرم. به نظرت برای شروع خوبه؟ میخوام فوری به یه مرحله ای از یادگیری برسم که بتونم ازش استفاده کنم.

بی امضا!
نقل قول
۲۷-فروردين-۱۳۹۳, ۰۶:۳۲ عصر
ارسال: #519
دوستان من 2 روز پیش کانن 600دی گرفتم ولی سرعت فکوس و سرعت عکس گرفتنش خیلی کنده و وقتی میخواد فکوس کنه لنزش همش عقب جلو میشه و یه صدایی میده تا بعد 20 ثانیه فکوس کنه و عکس رو بگیره Sad حالم خیلی گرفته چرا اخه باید اینجوری باشه ؟؟ CryingCrying به نظر شما مشکلش از چیه؟؟

عروسیم عالی تموم شد
.
.
دارم مامان میشم Angel
نقل قول
۲۸-فروردين-۱۳۹۳, ۰۲:۲۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-فروردين-۱۳۹۳ ۰۲:۵۳ صبح توسط سیوشا.)
ارسال: #520
(۲۷-فروردين-۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ عصر)عروس خوش بخت نوشته است:  دوستان من 2 روز پیش کانن 600دی گرفتم ولی سرعت فکوس و سرعت عکس گرفتنش خیلی کنده و وقتی میخواد فکوس کنه لنزش همش عقب جلو میشه و یه صدایی میده تا بعد 20 ثانیه فکوس کنه و عکس رو بگیره Sad حالم خیلی گرفته چرا اخه باید اینجوری باشه ؟؟ CryingCrying به نظر شما مشکلش از چیه؟؟
مبارکه پس شما هم توی تله دوربین حرفه ای افتادین (بزرگ تر بهتره دیگه)
پست قبل از خودتون رو بخونید
متن صفحه 52-53 که برای بچه ها نوشتم بخونید برای همین مسائل میگم باید دوربینی بخرید که آسایش شما رو تامین کنه و نه اینکه فقط گران و بزرگ باشه
به هر حال دفترچه دوربین رو باید بخونید
کمک میکنیم مشکل حل میشه به شرطی که شما هم نمونه تصویر رو بعد از حل مشکل برای همه بگذارید تا استفاده کنند
حالا بریم سراغ مشکل شما
اول بگید کجا عکس گرفتید چه ساعتی
این مشکل دوربین نیست خطای فکوسه که از تنظیم شما ناشی میشه ویا اینکه توی نور کم عکس گرفتین برای همین لازمه در نور مناسب عکس بگیرید و اگر دیدید دوست شما با موبایلش از شما بهتر عکس میگره ناراحت نشید چون در نور کم اون نسبت به شما از ابزار ساده تری استفاده میکنه
راه حل اینه که تنظیم دوربین را در حالت شب تنظیم کنید و اجازه بدید فلش جبران نوردهی فکوس رو براتون انجام بده(که تا 4 متر بیشتر جواب نمیده) و یا از چراغ قوه برای فکوس استفاده کنید(شاید خنده دار باشه ولی برای حرفه ای ها اصلا اینطوری نیست و همیشه از چراغ قوه استفاده میکنند) و یا اینکه 800 دیگه خرج کنید و یک فلش Canon Speedlite 320EX تهیه بفرمائید
دقت کنید

ساعت 10 صبح برید بیرون دوربین را روی حالت auto تنظیم کنید و عکس بگیرید احتمالا مشکل حل میشه و کیفیت دوربین خودش رو نشون میده ولی اگر در نور زیاد هم حل نشد باید فکتوری ریست کنید و دوباره عکس بگیرید و اگر بازم درست نشد با گارانتی تماس بگیرید

(۲۷-فروردين-۱۳۹۳ ۰۶:۲۷ صبح)بارانک نوشته است:  منم چند روزه که دوربین 100D خریدم. اولین دوربین dslr ام هست. داااااااااارم یاااااااااااد میگییییییرم.خیلیییییییییی سختهههههههههههه
سیوشا من دارم با سایت lenzak یاد میگیرم. به نظرت برای شروع خوبه؟ میخوام فوری به یه مرحله ای از یادگیری برسم که بتونم ازش استفاده کنم.
مبارک باشه
من کمی با اون دوربین مشکل دارم چون چینش دکمه های اون از حالت استاندارد خارج شده
و شما حتما باید از دفترچه راهنما استفاده کنید(اگر نگرفتید حتما بگیرید) چون به سرعت میتونه شما رو در رسیدن به حد مناسب اطلاعات یاری کنه
بقیه با خودتونه و از همه جا میتونید یاد بگیرید ولی اول باید دوربینتون رو بشناسید
پیشنهاد من استفاده از حالت های استاندارد دوربین مانند حالت ورزشی ،پرتره ،شب و غیره است چون بخش اعظم کار رو براتون انجام میدن و تازمانی که به تنضیمات دوربین تسلط پیدا نکردین حتما ازشون استفاده کنید و AUTO در شرایطی که نمیدونید کدوم حالت درسته بسیار کمک میکنه
نقل قول
 سپاس شده توسط Fatijoon ، بارانک ، fatemta ، sara_aloose ، احسانه
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد