شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
دوخت روبالشی
۱۹-بهمن-۱۳۹۰, ۰۶:۴۵ عصر
ارسال: #1
دوخت روبالشی
من تصمیم گرفتم روبالشی ها مرو خودم بدوزم می تونین کمکم کنین تا مثل حاضری ها بدوزم

عشق بر تدبير خندد زان که در صحراي عقل / هرچه تدبير است جز بازيچه ي تقدير نيست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
۱۹-بهمن-۱۳۹۰, ۰۷:۲۰ عصر
ارسال: #2
RE: دوخت روبالشی
من که اصلا خیاطی بلد نیستم و این هنرو واقعا ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!ولی مامان و خواهرم همش خودشون میدوزن.....از روی رو بالشیای قبلی برش میزنن....خوب هم میشه...کاش میتونستم کمکت کنم....ببخشید

همان غاري كه از وارد شدن به آن واهمه داريد، مي تواند سرچشمه هاي آن گنجي باشد كه به دنبالش مي گشته ايد...
۱۴-فروردين-۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ عصر
ارسال: #3
زرین جان سلام عزیزم
متاسفانه عکس روبالشی که دیدم را ندارم جزآنکه بدوزم ولی تا آن زمان توضیحی از یک روبالشی ساده ولی زیبا را برایت مینویسم اندازه 35 در 40 خوبه بهتره کمی مستطیل باشه از ساتن آمریکایی استفاده کن هم بربق هست و هم مناسب بالش مورد نظر ما هست چون باید یه خورده پارچه سفت باشد بعد از حریر به اندازه یک سوم عرض بالش باید ببری این قسمت را از طول باید تمیز دوزی کنی وهز عرض به عرض بالش و خود ساتن متصل کنی این حریر در وسط کار میشینه یه پاپیون در وسط حریر مونتاژ میشه یعنی از وسط فقط حریر را چین بده تا جمع بشه و پاپیون را وسط حریر بزن پشت کار را به دلخواه میتونی زیپ بگذاری یا مانند بالسش ساده به داخل هم بکشی (دو پارچه به اندازه5 تا 7 سروی هم میآید)اگر پشت روبالشی ساده آماده را نگاه کنی متوجه میشی. حالا تقریبا روبالشی آماده است وسط پاپیون را سنگ درشتی بدوز و دور آنرا از سنگ های ریز تر استقاده کن بالای بالش به صورت خط هفت ،هشت سنگ های ریز بدوز زنگ سفید و زرشکی خیلی شیک میشه من این روبالشی را تقریبا 3 ماه پیش دیدم 50 هزار تومان جفتش را قیمت زده بود.
میدونم تو خیلی قشنگ ترش را میدوزی .

Angel
 سپاس شده توسط عسل بانو. ، ELM33RA ، نوعروس92 ، zahra.y
۱۸-مهر-۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-مهر-۱۳۹۱ ۰۲:۲۳ صبح توسط HiddenBride.)
ارسال: #4

بچه ها برید سایت IKEA. من اصلا خیاطی بلد نبودم. ولی به قدری مدلاش ساده و شیکه منه نابلد همه رو عین بورداش دوختم

همه کف کردن... خودم هم همینطور... Big Grin

اگه گفتین من چقدر خوشبختم؟ خخخخخخخ
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
دوستان اگه کسی تمایل به تحصیل در دانشگاههای اروپا داره به من پیام خصوصی بده Cool
 سپاس شده توسط atrisa33 ، sahel58 ، gazal86 ، arminaz ، zahra.y
۱۸-مهر-۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ صبح
ارسال: #5

این آدرس مستقیم اتاق خوابه IKEA هست. فقط حوصله داشته باشید و خوب بگردید:
http://www.ikea.com/us/en/catalog/catego...s/bedroom/

اگه گفتین من چقدر خوشبختم؟ خخخخخخخ
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
دوستان اگه کسی تمایل به تحصیل در دانشگاههای اروپا داره به من پیام خصوصی بده Cool
 سپاس شده توسط ni lo ee ، دریا73 ، eternal ، arminaz ، zahra.y
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ عصر
ارسال: #6
برای اینکه رو بالش هایی بدوزید که با دکمه را حت بسته شود باید :

ابعاد بالش را اندازه بگیرید مثلا ۵۰*۶۵ اگر می خواهید لبه ی بیرونی پارچه را چین یا تور بدوزید باید
پارچه ی رو کش رابه ابعاد ۵۲ * ۶۷ (یک سانت برای دوخت هر طرف) برای سطح رویی رو بالشی و برای سطح زیرین رو بالشی دو تکه هر کدام به ابعاد ۶۷*۲۸ ( نصف ۵۲ سانت می شود ۲۶ و ۲ سانت از هر طرف برای سجاف جا دکمه و دوختن دکمه جا می گذاریم)را در نظر بگیرید تور یا چین را از قبل آماده کنید و هنگام کوک زدن در زهای پهلویی رو بالشی وسط سطح زیرین و رویی رو بالشی بدوزید و اما برای دو تکه پشت رو بالشی باید دو سانت لبه ی آن را تاکرده ویک چرخ بروید بعد به فواصلی که دوست دارید جا دکمه درست کنید ( معمولا سه یا چهار دکمه می گذارند ) دور تا دور رو بالشی را چرخ کنید

اما اگر نمی خواهید تو را چین بگذارید معمولا حدود ۲ سانت از هر طرف لبه در نظر می گیرند یعنی
پارچه ی رو کش رابه ابعاد ۵۶ * ۷۱ برای سطح رویی رو بالشی و برای سطح زیرین رو بالشی دو تکه هر کدام به ابعاد ۷۱*۳۰ ( نصف ۵۲ سانت می شود ۲۶ و ۲ سانت از هر طرف برای سجاف جا دکمه و دوختن دکمه جا می گذاریم و ۲ سانت هم برای لبه ی اضافی رو بالشی) قسمت وسط پشت ( جادکمه مانند قبل آماده می شود )دور تا دور روبالشی را می دوزیم بعد رو بالشی را پشتو رو کرده و روی کار می آییم حالا دوخت اله ی تزیینی دو سانتی را از رو چرخ کاری می کنیم بهتره قبل از چرخ کاری روی کار ابتدا رو بالشی را اتو بزنیم و بعد از کوک زدن لبه ی دو سانتی روی کوک ها جرخ کاری کنیم اگر چرخ گلدوزی دارید می توانید از دوخت های تزیینی برای چرخ کاری رو ی کار استفاده کنید و اگر چرخ معمولی دارید با چرخ کاری به رنگ های مختلف در کنار هم کارتان جالب می شود

برای زدن جادکمه با دست بعد از مشخص کردن محل جادکمه با خودکار و سایز مورد نظرتان دو طرف خط را با یک فاصیه ی میلی متری ( از بالا و پایین ) دوخت دندان موشی می زنید و ابتدا و انتهای جادکمه را با چند دوخت بخیه ی معمولی سفت می کنید با استفاده از نوک بشکاف و یا قیچی ریز وسط جادکمه را باز کنید

اگر جادکمه زدن مشکله با استفاده از دکمه قابلمه ای مشکل شما حل می شود
البته اگر می خواهید پشت رو بالشی را با بندینک (گره زدن ) و یا روبان به جای بندینک وصل کنید
ابعاد دو تکه ی پشت را ۶۷*۲۶ (نصف ۵۲) و یا در مدل لبه دار ۷۱*۲۸ می گیرید بدین ترتیب دو تکه ی پشت رو بالشی مماس هم می شوند

شخصیت من چیزی است که من هستم اما برخوردم بستگی دارد به اینکه "تو" که هستی شخصیت مرا با برخوردم اشتباه نگیر
 سپاس شده توسط Sheton Bala ، m.javaheri ، zahra.y
۲۷-خرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۲۳ عصر
ارسال: #7
بچه ها چه جنس پارچه ای برای کوسن روی مبل خوب در میاد به نظرتون؟میخوام بدم کوسن برای مبلم بدوزن نمیدونم چه جنس پارچه ای خوبه که هم قشنگ باشه هم شست و شوش راحت باشه؟مبلهام قهوه ای و اسپرت هستن میخوام کوسن فیروزه ای بذارم روشون.مدیران عزیز اگه سوالم رو جای نامناسبی پرسیدم بگید که کجا مطرح کنم،به نظرم اینجا خوب بود آخه کوسن هم یه نوع بالش محسوب میشهNew2
۲۷-خرداد-۱۳۹۲, ۰۵:۵۲ عصر
ارسال: #8

شیبا جون، سوالتو خوب جایی مطرح کردی
برای خرید پارچه کوسن بهتره یه سری بزنی به جاهایی که پارچه مبل میفروشن، اونجور جاها تنوع رنگ و جنس و طرح زیاده، اگه بخوای از پارچه فروشیها بخری یا باید مخمل بخری یا یه جنس دیگه که من اسمشو نمیدونم، به خودشون بگی نشونت میدن.
بعضی ها هم الان کوسناشون رو با پارچه ساتن میدوزن و مدل دار میدوزن، مثل این ها
[تصویر: 13714789041.jpg]

[تصویر: 13714789042.jpg]

[تصویر: 13714789053.jpg]

در زندگی یک "مرد" مخدری هست به نام "زن"
زنی که دوستش دارد.
نبودش، قهرش ، دوری اش، خماری می آورد، و آب میکند ابهت مردانه اش را!
"نادر ابراهیمی"

دوستای گلم، برای آشنایی با قالب جدید سایت، لطفا مطالعه فرمایید:
بحث آزاد / راهنمای قالب جدید انجمن
 سپاس شده توسط sahel58 ، fati69 ، *shahla* ، ghazale paiizi ، arminaz ، zahra.y
۱-تير-۱۳۹۲, ۰۹:۴۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-تير-۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ صبح توسط mona mina.)
ارسال: #9
اعظم جون اين تصاوير بيشتر برا كوسن درست كردن چون طرح گريت داره ولي واقعا قشنگه زحمت كشيدي .
ميتونيم طول و عرض بالشت رو اندازه بگيريد با 2سانت اضافه تر 1/3پشت رو بالشي را درز بدين سر دوز كرده و دور تا دور آن را مانند كيسه بدوزيم و درز پشت را باز گذاشته .
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ عصر
ارسال: #10
این روتشکی و روبالشتیو واسه داداشم درس کردم
[تصویر: 13780561391.jpg]Angel

آیندمون آینده ای روشن/
حرف جدایی رو نزن با من
فردای خوبی پیش رومونه/
دنیا به رفتار تو مدیونه/
حالا که خوبیت عاشقم کرده/
این عاشق دوره تو میگرده/
 سپاس شده توسط نوعروس92 ، مرمر ، nana14 ، فندق ، ghazale paiizi ، شميم40 ، arminaz ، nonoo ، zahra.y ، shabnams
ارسال پاسخ