خرید عقد

۱۰-دي-۱۳۸۹, ۱۲:۱۰ صبح
ارسال: #21

RE: خرید عقد
nilaa جون من سرویسم دیروز خریدم،همون طرح گل مارکیز برداشتم 5 پر بود،دعا کن خوب بشه
نقل قول
۲۶-فروردين-۱۳۹۰, ۱۲:۰۳ عصر
ارسال: #22

(۲۲-آذر-۱۳۸۹ ۰۱:۲۵ عصر)cinderella نوشته است:  من هم با نظر شما alis موافقم،متاسفانه بعضی از ما ادما برای اینکه یه سری از کارها را از سر خودمون باز کنیم ،میگیم این کارا ماله ادمای بیکار یا کارای خاله زنکی و با این جملات بیربط همه آداب ورسوم بی ارزش نشون میدیم
خرید عروس:1-آینه و شمعدان،2-سرویس طلا،3-ساعت،4-لوازم آرایش،5-لباس خواب ولباس زیر،6-سشوار،7-مانتو وروسری و کیف وکفش،8-حوله حمام،9-چمدان،10-چادر رنگی ومشکی،11-کت ودامن یا پارچه مجلسی،12-جا نماز

خرید داماد:1-ساعت،2-ریش تراش،3-لباس خواب و لباس زیر،4-حوله حمام،5-چمدان،6-جا نماز

فکر کنم کامل نوشتم هر کسی رسم خاصی داره بگه
مثلا خانواده شوشو من میگن حوله حمام و چمدان وجا نماز جز جهیزیه عروسه و به عهده داماد نیست.

ما تهرانی هستیم و تا اونجایی که می دونم چمدان و حوله رو خانواده عروس میگیرن. خب شاید راحتتر هم باشه که حوله رو ست بخریم. کلا فکر نکنم تو این همه خرج و مخارج خیلی هم تفاوت قیمتی وجود داشته باشه. بنظرم وقتی هم یک طرف میگه نه، ما رسم نداریم، دیگه هیچی نباید گفت (اعصابمون مهمتره). مثلا خانواده شوهرم رسم ندارن یک دست سرویس دم دستی بگیرن، منم تا فهمیدم دیگه هیچی نگفتم. همه مثل هم نیستن دیگه!!Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط saharjavid
۲۷-فروردين-۱۳۹۰, ۱۲:۰۵ صبح
ارسال: #23

برای من مانتو شلوار کیف رو از اینجور چیزا نگرفتن ولی این رو هم بگم دست رو هرچیزی می ذاشتم قیمتش اصلا براشون مهم نبود برام می گرفتن. البته یه سری چیزها رو هم خودم گفتم نیاز ندارم.

ما رسم داشتیم داماد یه تخته فرش بده, ندادن ما هم چیزی نگفتیم.

ولی کلا خانوادش کم نداشتن Heart Heart

چمدان رو هم اونا دادن.

✿ ✿ ✿ دوستای گلم اگر نبودم, می تونید منو تو سایت زیورآلات پرتره یا قانون جذب پیدا کنید ✿ ✿ ✿
نقل قول
 سپاس شده توسط saharjavid
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۱:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۱:۴۰ عصر توسط cinderella.)
ارسال: #24

بچه ها باید خریدهای عقد تزئیین کرد یا نه ؟؟مثلا مانتو یا لباس خواب یا سشوار؟؟الانم این خریدها رو تزئیین میکنن؟؟آخه تو یه سایت دیگه دیدم بچه ها خریداشون چه مال داماد یا عروس تزئیی کرده بودن؟؟
فک کنم هر کسی یه رسمی داره آخه اطرافیان من هم که تهرانی هستن گفتن خرید چمدان یا حوله 2 طرفس هر دو باید بخرن!!منم با شما zohaموافقم اعصابمون مهمتره الان دیگه اصلا اعصابم خورد نمیکنم
نقل قول
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۲:۵۲ عصر
ارسال: #25

معمولا" خریدا رو تزئین می کنن قشنگتره البته همش رو لازم نیست بعضیها که چندتا چندتا سلفون میکشن و روش روبان میزنن اصلا" خوب نیست یه جور ساده و خوشگل مثلا" اگه جعبه دارن روی جعبه رو با روبان تزئین کنی یا توی جعبه کادوی خوشگل بذاری چندتا واسه قشنگی
نقل قول
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۳:۳۱ عصر
ارسال: #26

فک کنم جعبه بگیرم تو جعبه بزارم قشنگ بشه اگه شوهرم نگه چقد خاله زنکی!!میترسم تو ذوقم بزنه؟به نظرت تزئیین کنم یا خیلی خاله زنکی میشه؟
نقل قول
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۵:۰۷ عصر
ارسال: #27

ای بابا خاله زنکی یعنی چی؟ این خوش سلیقگی رو نشون میده اونا هم باید تزئین کنن راستش ما که این کارو کردیم خاله هام هم واسه عروساشون این کار رو کردن به هرحال هر چیزی یه رسم و رسوماتی داره اگه همه چی رو این جوری حذف کنیم که دیگه عروسی لطفی نداره حنابندون نگیر پاتختی نگیر سفره دیگه تو خونه نمی اندازن جهازبرون نداریم همه این رسمها رو داریم از بین می بریم همچین قدیما خرج زیادی هم واسه این مراسم نمی کردن ولی خیلی باحالتر و قشنگتر بود تازه داداش من که میگه عروسیم نمی گیرم من که8 میگم لوازم رو تزئین کن من که واسه این کارا خیلی ذوق دارم
نقل قول
 سپاس شده توسط saharjavid
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ عصر
ارسال: #28
من که میگم لوس بازیه. اما مامان من چند بار تا حالا گفته باید خریدای عقدو تزئین کنیم. من که کاری ندارم. هر کی میخواد تزئین کنه ، بسم الله.
نقل قول
 سپاس شده توسط هاله
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۹:۰۴ عصر
ارسال: #29

دیدی گفتم تو ذوقم میزنه وقتی شوهر آدم اینجوری باشه دیگه حال نمیده،کلا میگه من عروسی دوست ندارم منم دیگه خسته شدم هی براش توضیح بدم از نظرش سفره عقد،آیینه وشمعدون،تزئیین خرید،گل آرایی همه خاله زنکیه،میگه این کارا ماله آدمای بیکار!!!منم از ذوق افتادم دیگه حوصله ندارم
نقل قول
۲۱-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۸:۳۵ صبح
ارسال: #30
آقای نالیکس هر دختری 1بار میخاد عروس بشه و ذوق و شوق داره خاطره عروسی هم هیچوقت از ذهن آدم نمیره پس چقدر خوبه که آقایون داماد هم سعی کنن خاطره خوبی به جا بذارن من نمیدونم چرا این آقایون جشنو میگیرن بهترین کارم میکنن ولی با این حرفاشون ارزششو میارن پایین شوهر خود منم همینطوره من میدونم واسم عروسی خوبی میگیره تا الانم هر چی خاستم واسم خوبشو خریده ولی انقدر میگه عروسی بدرد نمی خوره ،بیا عروسی نگیریم و از این حرفا که من خسته شدم و از ذوق افتادم اخه عروسی که داماد دوسش نداشته باشه به چه درد میخوره ؟ تازه قراره حنابندونم نگیریم با این که من خیلی دوست دارم شوهرم میگه هم دهاتیه هم خسته میشیم
نقل قول
 سپاس شده توسط hkhnasab ، saharjavid ، m.t
ارسال پاسخ

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد