شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
تشریفات کلاسیک(خانی)
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ عصر توسط گزارشگر نوعروس.)
ارسال: #1
RE: تشریفات کلاسیک(خانی)
تشریفات کلاسیک (خانی)

تلفن: 22059000 - 22037832
موبایل: 09121276100
آدرس: جردن، ارمغان شرقی ، شماره 1، واحد15

دارای مجوز رسمی

-------

این بار گزارشگر نوعروس تو یک جمعه سرد آبان ماه، اومده تا براتون یک گزارش داغ از اجرای یک مراسم توسط تشریفات کلاسیک تهیه کنه. فقط به عنوان مقدمه بهتون بگم مدیریت تشریفات کلاسیک، آقای خانی، 17 سال هست که در کار تشریفات مجالس هستند و جزء با سابقه های این کار محسوب میشن.
بعد از اینکه وارد باغ شدم و با آقای خانی مدیر تشریفات سلام و احوالپرسی کردم، منو برد و دستمو گذاشت تو دست محمد خانی(برادر زاده و مدیر برنامه آقای خانی) و گفت من امشب سرم خیلی شلوغه. محمد همه جا رو بهت نشون میده و هر سوالی داری میتونی ازش بپرسی. محمد جوون خوش تیپ اما کم حرف بود. با خودم گفتم ما رو دست کی سپرده، من شک دارم اسم خودشو هم بتونه به زبون بیاره بس که کم حرفه!!! ولی با یکی دو تا سوال که ازش کردم دیدم چقدر اشتباه کرده بودم و چه اطلاعات کامل و دقیقی بهم ارائه میده و اگه منو با محمد همراه نمی کرد چه کلاهی سرم می رفت. خلاصه با محمد راه افتادیم تا مجموعه رو بهم نشون بده. از در باغ شروع کردیم. بعد از ورودی باغ دو راهرو با یک سازه از جنس آلومینیوم ساخته بودن که با لوستر و گل و Light Box (یک جعبه که طلق سفید داره و توش یک لامپ روشنه) تزئین شده بود که یکی از راهروها به طرف سالن میرفت و دومی به سمت محوطه باغ.
سالن :
قبل از ورود به سالن یه بار شکلات هست که شامل یک حوضچه چند طبقه است که شکلات مایع از فواره طبقه بالاییش بیرون میریزه و مثل آبشار تا طبقه پایین سرازیر میشه. فکر کردم واسه قشنگیه، گفتم کاش میشد از این شکلات خورد که گفتن معلومه که میشه. این برای پذیرایی از مهموناست و یه اسلایس میوه گرفت زیرش و آغشته به شکلات کرد و تحویلم داد. یه بار آینه هست که روش انواع آینه های تزئینی رو گذاشتن و یه میز یادبود که شامل یک درخته که یه عالمه فانوس ازش آویزونه و یک دفتر روش گذاشتن که مهمونا یه جمله ای برای تبریک به عروس و داماد بنویسن و برای عروس و داماد به عنوان یادبود باقی بمونه.
اما خود سالن، طرحش اسپانیش هست(یعنی اختلاف طبقاتی داره). اگر یک مستطیل به وسعت 750 متر مربع در نظر بگیرید و مستطیل رو از طول به سه قسمت تقسیم کنید، وسطی همکف و دو تای کناری پایین تر از سطح زمین قرار داره که چهارتا پله می خوره که سمت راستیه دارای یک کافی شاپ هست که انواع آبمیوه ها شامل شیرموز، آب هندونه، آیس کافی و محیتو(یک نوشیدنی شامل سون آپ، نعناع و لیمو) رو سرو می کنن و محمد گفت که آبمیوه ها به فصل برگزاری مراسم وابسته هستند. کافی شاپ دارای یک دکور مبله هست و صندلیهای به کار رفته ترکیبی از چیواری و امپریال چینی هست. ضمنا برای کسایی که می خوان از موزیک دور باشن یه جای کاملا مناسبه. سمت چپیه مخصوص سرو شامه و شامل میزهای شامه که همه مبله هستن. وسطیه شامل تجهیزات مناسب برای موزیک و جایگاه عروس و داماد هست که کف اون با LED ساخته شده و نورانی هست. ضمنا سالن دارای LCD و پرده VDJ هم هست که برای پخش پروجکشن ازش استفاده میشه. در مورد تجهیزات نورپردازی و باندها پرسیدم که هر گروه موزیکی باید برای خودش تجهیزات بیاره که محمد گفت نور پردازی ثابت و مال سالنه. ارتفاع سقف سالن تا زمین 8 متره که قابلیت استفاده از هر نوع کرین رو برای گروه تصویربرداری ممکن میکنه. داخل سالن چند تا کانتر هست که مهمونا بتونن با آب و نسکافه لبی تازه کنن. گوشه های سالن مبلمان های 7 نفره قرار داده شده تا مهمونا بتونن با آرامش بشینن و با هم اختلاط کنن.
ظروف چیده شده داخل سالن شمعدان و جام و ظروف، VIP طلایی هست که محمد گفت این به سلیقه عروس و داماد بوده و از تمامی سرویس ها، سفید و نقره ای هم موجود داریم. صندلی های سالن چوبی امپریال هست که از چین وارد شده اند و محمد میگه 99 درصد عروس و دامادها بهش علاقه دارند. غیر از اون صندلی چیواری هم موجود داریم. رو میزی ها با طرح ها و رنگهای مختلفی موجود هست یه مدل توری، یه مدل پارچه های گلدار و یه مدل لچکی (که یه پارچه بلند در زیر قرار می گیره و یه پارچه کوتاه تر روی اون انداخته میشه که برای جلوه بیشتر معمولا از رنگهای ضد هم استفاده میشه.) دور تا دور سالن از نورهای مخفی استفاده شده که امشب از نور بنفش استفاده شده و واقعا زیباست.
از تهویه سالن پرسیدم که گفت برای تهویه سالن، چه سرمایش و چه گرمایش از اسپلیت های ایستاده و یک سری اسپلیت اکسترنال دیواری استفاده شده.
محوطه باغ :
دور تا دور باغ با درخت های چنار پر شده و در جاهای دیگه درخت های بید و بید مجنون و کاج وجود داره که هر کدومشون با به دو روش نورپردازی شده، یکی به شکل مایل به بدنه درخت می تابه که محمد میگه اسمش شوت هست و یه پروژکتور هم از سطح زمین رو به بالا به درخت می تابه که جلوه خیلی قشنگی داره. تک تک درختا نورپردازی شده.
کف حیاط متشکل از سنگهای دایره ای شکل هست که از لابه لاشون چمن زده بیرون و خیلی جاها فرش های گرد کرم و مشکی استفاده شده که روی همین کف یک سری ستون های کوتاه تزئینی مثل بناهای یونانی قرار دادن که روی هر کدومشون آیتمهای تزئینی کریستالی یا گل آرایی وجود داره.
از سفره خونه سنتی داخل باغ براتون بگم که با سماورهای قدیمی و قلیون تزئین شده و دارای پنج تا آلاچیقه و شامل یک میز تنقلات و آجیل شیرینه و چای و آش رشته واسه مهمونا سرو می کنن و یه خواننده با صفا داره و صدای قشنگ سنتور و ویالون هم اونجا طنین اندازه.
داخل باغ یک برکه گرد با مساحت 500متر وجود داره که وسطش یک آلاچیق بزرگ قرار گرفته و از دو طرف با پل چوبی به بیرون راه داره که داخل برکه آیتمهای گل آرایی قلبی شکل روی سطح آب شناوره و از این آلاچیق برای سفره عقد و برای میز میان وعده استفاده میشه که امشب چون مهمونا زیاد هستند توی آلاچیق یک میز مبله برای میان وعده چیده شده که شامل اردو سبزیجات سرد و گرم به اضافه بار سالاد هست که شامل سالاد ماکارونی و اندونزی هست.
همونطور که گفتم سفره عقد امشب داخل آلاچیق چیده نشده و داخل یک خیمه عربی که با حریر و کریستال تزئین شده، قرار گرفته. داخل خیمه یک سری صندلی تلقی امپریال که به صندلی شیشه ای معروف هست چیده شده و دو ستون کوتاه در کنار صندلی عروس و داماد کارگذاری شده که روی ستونها کوزه هایی پر از گل گذاشته شده. تمام وسائل سفره عقد امشب از جنس نقره هست که با سیاه قلم روش کار شده. محمد میگه علاوه بر سفره عقد نقره، سفره های رویا و آبشار و آینه هم داریم.
چون الان هوا سرده برای مهمونایی که دوست دارن داخل محوطه باشن تا سالن، یک سری بخاری به اسم بخاری چتری توی فضای باز کار گذاشتن که تا شعاع 3 متری رو گرم میکنه و یک بخاری موشکی که مثل موتور جت گرما رو به داخل خیمه سفره عقد هدایت میکنه و یک سری بخاری هیتری برقی که دارای فن هستش.
کنار یکی از همین بخاری های چتری ایستاده بودیم و با محمد صحبت می کردیم که یکی از پرسنل پذیرایی اومد که تو دستش یک سینی میگوی داغ و سس هزارجزیره بود. به همه تعارف کرد و جاتون خالی من هم با چنگال یکی برداشتم و خوردم. چون داغ بود توی هوای سرد واقعا بهم چسبید. محمد گفت که3 بار به عنوان میان وعده در بین تمام مهمانها سرو میشه!

پرسنل تشریفات کلاسیک :
در مراسم های عادی به ازای هر 10 مهمون یک نفر و در مراسمهای VIP به ازای هر 8 مهمون یک نفر مسئول پذیرایی هست. لباسهای پرسنل پذیرایی همه یک دست کت شلوارهای پشت بلند فراگ و پیراهن های یقه فراگ سفید با پاپیون مشکی هست. بقیه پرسنل هم که کارهای دیگه ای مثل نظافت و شستشو رو دارند یا رابط بین آشپزخونه با پرسنل پذیرایی هستند، دارای لباسهای فرم و مرتب و منظم هستند که این میتونه جلوی مهموناتون حسابی آبروداری کنه. ضمنا تمام پرسنل از طریق بیسیم با همدیگه در ارتباط بودن تا هر کاری با سرعت بالا و سر جای خودش انجام بشه.
شام :
همونطور که گفتم شام توی سالن سمت چپی سرو شد. تمام میزهای توی این سالن مبله هستن و ظروف از مارکهای معروف شف اند دیش و آرکوپال سفید و مشکی فرانسوی هستند و روی میزهای شمعدان های ویژه میز شام قرار گرفته و گل آرایی با گلهای قرمز انجام شده. از هر غذایی که فکرشو بکنید روی میزها گذاشتن و ضمنا قبل از سرو غذا زیر تمام شف ها، چراغ الکلی روشن کردن تا غذاها همونطور داغ به بشقاب مهمونا برسه و همونطور که فکرشو میکردم غذاها گرمه گرم با طبخ و طمع عالی بود اما بقیشو نمیگم تا خودتون از نزدیک ببینید و در مورد شارژ غذا باید بگم که در پایان مراسم شام، شف ها پر از غذا بود و هیچ کم و کسری نیومد و حتی در پایان از خانواده عروس داماد برای تحویل مانده غذاهای دست نخورده ظرف خواستن.
خلاصه :
با محمد به هر جا که سر میزدیم، میدیدم که آقای خانی اونجاست و خودش شخصا بالا سر کار بود و من تازه فهمیدم که چرا منو به محمد معرفی کرد. از محمد پرسیدم که چند ساله تو این کارید که گفت عموم (آقای خانی) 17 سال میشه که توی این کار هست. در مورد شرایط دیگه پرسیدم که گفت
1- تو هر مراسم به عروس و داماد یک هدیه داده میشه. (منظور اینه که یکی از آیتمهای قرارداد بهشون اشانتیون داده میشه)
2- امکان مشاهده زنده مراسم قبل از بستن قرارداد وجود داره که امشب 4 جفت اومده بودن تا از مراسم و رفتار پرسنل بازدید داشته باشن و پذیرایی و شام رو تست کنن.
راستی یکی از جفت ها رو که من از نزدیک دیدم از نوعروس اومده بودن که من از دیدنشون خیلی خوشحال شدم
3- در آخر پرسیدم که تا چه حد سلیقه عروس و داماد ها رو اعمال میکنید که گفت با توجه به اینکه اینجا باغ اختصاصی خانی هست، تمام وسایل با توجه به سبک و سلیقه عروس دامادها رو اینجا داریم. بنابراین خیلی دستمون بازه تا موارد درخواستی رو اجرا کنیم
بچه ها فکر کنم خیلی زیاد نوشتم و بیشتر چیزا رو فاکتور گرفتم. به نظرم حتما خودتون با هماهنگی سر مراسم حاضر بشید تا خودتون به شکل زنده همه چیو تست کنید و از بابت همه چیز خیالتون راحت باشه.
گزارشگر نوعروس برای همتون آرزوی برگزاری یک مراسم رویایی و بی نظیر رو داره. خداحافظ

[تصویر: 01.jpg]
[تصویر: 02.jpg]
[تصویر: 03.jpg]
[تصویر: 04.jpg]
[تصویر: 05.jpg]
[تصویر: 06.jpg]
[تصویر: 07.jpg]
[تصویر: 08.jpg]
[تصویر: 09.jpg]
[تصویر: 10.jpg]
[تصویر: 11.jpg]
[تصویر: 12.jpg]
[تصویر: 13.jpg]
[تصویر: 14.jpg]
[تصویر: 15.jpg]
[تصویر: 16.jpg]
[تصویر: 17.jpg]
[تصویر: 18.jpg]
[تصویر: 19.jpg]
[تصویر: 20.jpg]
[تصویر: 21.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط solijon ، soroor64000 ، niloofar yegane ، فرانک خانم ، zita ، reyhun ، نقشینه ، vida00 ، L naz ، banafshe y ، sm2 ، فایزه 93 ، skyisup92 ، Royaiy
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-فروردين-۱۳۹۲ ۰۸:۵۳ عصر توسط nalix85.)
ارسال: #2
تشریفات کلاسیک(خانی)
این تشریفات کارشون شیکه قیمت هاشون هم تقریبا مناسبه اما یادتون باشه پیش آقای خانی یا همین کلاسیک که رفتین به نتیجه ی خوب میرسید..اگر کسی مراسمشون رفته نظرش رو بگه
 سپاس شده توسط huna ، bahare71 ، reyhun
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ عصر توسط همراز.)
ارسال: #3
RE: تشریفات کلاسیک
مرسی از راهنماییت Smile

اگه میشه تلفن و آدرسش رو هم بزار... واسه شما چقدر شد ؟؟
 سپاس شده توسط farimah
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ عصر توسط farimah.)
ارسال: #4
RE: تشریفات کلاسیک
(۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ عصر)همراز نوشته است:  مرسی از راهنماییت Smile

دوست گلم من اینجا رو انتخاب نکردم برای مراسم خودم جا ی دیگه رو انتخاب کردم فقط جاهایی که باهاشون آشنا بودم یا قبلا باهاشون کار کردم رو هم معرفی کردم ..کارشون خوبه دفترشون توی جردن هستش شماره رو هم برات میذارم الان
(۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ عصر)farimah نوشته است:  
(۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ عصر)همراز نوشته است:  مرسی از راهنماییت Smile

دوست گلم من اینجا رو انتخاب نکردم برای مراسم خودم جا ی دیگه رو انتخاب کردم فقط جاهایی که باهاشون آشنا بودم یا قبلا باهاشون کار کردم رو هم معرفی کردم ..کارشون خوبه دفترشون توی جردن هستش شماره رو هم برات میذارم الان

22059000 و شماره ی موبایل آقای خانی مدیر و مسول کلاسیک09121276100
 سپاس شده توسط همراز ، arooaha ، mersana
۱۳-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ عصر
ارسال: #5

من با آقای خانی قرارداد بسته م،فعلا که راضی ام
آدرسشم جردن سر ارمغان شرقیه
علت انتخابمم: اولا از شخصیت آقای خانی خوشم اومد،جنتلمنگ بود، زیادی از خودش تعریف نمی کرد،مجوزش رو میز بود،به مشتری احترام می ذاشت و نظرشو گوش می کرد
روز اولی که ما رفتیم،خیلی منظم شروع کرد گفت چه مکانی می خواین؟ما توضیح دادیم و گفت با این چیزایی که گفتین این چن تا جا به نظرم واستون مناسبه، و به ترتین عکس باغای مورد نظرو نشون داد،
بعد راجه به منو، تو یه پاکت هم واسمون ریز منوهاشو پکیج بندی کرده بود و چاپ کرده بود،هم تو یه کاغذ جدا کل کارایی که می شد کرد جدا جدا چاپ کرده بود که می شد با توجه به قیمتا از اون کاغذ چیزیو به پکیج منوها اضافه یا ازش کم کرد،قیمتشم نت معلوم و مشخص بود که مثلا سفره خونه کم کنی انقد کم می شه،مث بعضی جاها نبود که به قیافه ت نگا کنن و به یکی بگن 200 کم می شه به یکی 300،اینجا چون چاپ شده بود تکلیف آدم معلوم بود و می شد آگاهانه تصمیم گرفت
راضی به منوها آخر توضیح می دم
راجع به دیزاین پرسیدم،یکی یکی راجع به ورودی،روی میزها،شمعدونا،انواع و تراکم گلا...واسه هر مورد کلی عکس با سبک مختلف نشون داد،
راجع به موسیقی گفت از 5/1 تا 3 بسته به برند بودن و تجهیزات و..داریم،ونمونه کار هر خواننده رو نشون داد
کلا به نظرم آدمی اومد که محترمه،منظمه،دیزاینای خوب داره،مدیره
یه روزم با ماشینش ما رو برد از باغ کرج تا لواسونو نشونمون داد
از یکی از فامیلامون که تو مراسماش بود و بدون اینکه بدونه ما میشناسیمش تعریفشو شنیدم
پکیج یکش از 53 شروع می شد،البته فقط غذا نبود،علاوه بر غذا شامل اردوور میان وعده خوراک 10 نوع شیرینی کیک 3 طبقه و دیزاین کامل و سفره خونه سنتی و coffee table و بار شمع و دفترچه یادبود و یه سری چیزای دیگه بود که یادم نیس!Big Grin
همین دیگهBig Grin
 سپاس شده توسط farimah ، huna ، لیانا ، shaparaki ، همراز ، Sahba ، پرتو ، mersana ، باران 2 ، soroor64000 ، mary.r ، reyhun ، ندا ندا
۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ عصر
ارسال: #6
منم پیش آقای خانی رفتم خوب بودن اما باغ هایی که نشون دادن رو زیاد دوست نداشتم.کلاسیک فعلا بهترین انتخاب هست برای من.منویی که من انتخاب کردم توی اون 4تا منویی که داد نبود همش اضافه کردیم بهش قیمتش هی رفت بالا اما تقریبا معقول بود.امشب میخوایم بریم سالسا رو ببینیم
 سپاس شده توسط reyhun
۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ عصر
ارسال: #7
(۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ عصر)لیانا نوشته است:  منم پیش آقای خانی رفتم خوب بودن اما باغ هایی که نشون دادن رو زیاد دوست نداشتم.کلاسیک فعلا بهترین انتخاب هست برای من.منویی که من انتخاب کردم توی اون 4تا منویی که داد نبود همش اضافه کردیم بهش قیمتش هی رفت بالا اما تقریبا معقول بود.امشب میخوایم بریم سالسا رو ببینیم
اميدوارم وقتي برگشتي بياي و نظرت رو بگي ضمننا حتما هماهنگ كن خود آقاي همتا باشن وقتي ميري اگر نيستن اصلا نرو
۱۸-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ صبح
ارسال: #8
دیروز رفتم دفتر خانی کاراشو دیدم واقعاً حرف نداشت عاشق اون سفره عقدش با شمع شدم عالی بود

آرش اما همچنان خاموش،
از شکاف دامن البرز بالا رفت.
وز پی او، پرده های اشک پی درپی فرود آمد.Heart
 سپاس شده توسط farimah
۲۰-تير-۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ عصر
ارسال: #9

بچه هاااااااااااااا؟کیا از نوعروس رفتن با کلاسیک قرارداد بستن صداشونم درنمیاد؟Big Grin بدویین بگین بینم!
۲۴-تير-۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ صبح
ارسال: #10
(۲۱-تير-۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ صبح)shania نوشته است:  مررررررررررسی هانا جون
میام می گم حتما
2 روز موند!

شاني جان چي شد؟ خوب بود بد بود؟Huh
 سپاس شده توسط shania