• تشریفات آدم و حوا
  • تشریفات ژمیس

تزیین سفره قندساب(پارچه بالا سر عروس داماد تو روز عقد)

۱۴-تير-۱۳۹۰, ۰۹:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-مهر-۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ صبح توسط RL92.)
ارسال: #1
تزیین سفره قندساب(پارچه بالا سر عروس داماد تو روز عقد)
میخوام کمکم کنید که پارچه ای که تو عقد بالا سر عروس و داماد نگه میدارن رو تزیین کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط m.t ، ne-gin-00
۱۴-تير-۱۳۹۰, ۰۹:۵۴ عصر
ارسال: #2
RE: تزیین پارچه عقد
میتونی بری بازرا هندی فروشا،اونجا کلی شال سفید کار شده هست!
البته اگه دوست داری خودت بدوزی:
در زمانهای قدیم رسم این بوده که تور رو سر عروس دوماد رو با نخ های 7 رنگ میدوختند وبه اون یه قفل کوچیک میزدند که دهن فامیل شوهر بسته بشه!!!
الان میتونی انواع پارچه های سفید که توبازار هست رو تهیه کنی و با نخهای ابریشمی 7 رنگ بدوزی یا ملیله دوزی کنی.
نقل قول
 سپاس شده توسط m.t ، ne-gin-00
۱۵-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۲۳ صبح
ارسال: #3
سلام مریم جون، آره دوست دارم خودم درستش کنم اون نخ هفت رنگ رو که ما رسم داریم ضمن خوندن عقد دوخته بشه پارچه سفید خریدم ولی نمی دونم چطوری درستش کنم ممنونم
نقل قول
 سپاس شده توسط ne-gin-00
۱۵-تير-۱۳۹۰, ۰۹:۴۳ صبح
ارسال: #4
خوب یه پارچه سفید بر دار دورشو یه تور خوشگل بدوز بعد با روبان هم میتونی اطرافش رو تزئین کنی و پاپیون بزنی و یک کمی از روبانها رو میتونی ازش آویزون کنی Smile
نخ 7رنگم که سر عقد برات میدوزن دیگه Smile حالا چرا باید 7رنگ باشه؟

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط ne-gin-00 ، zibamehr1377
۱۸-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۴۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-تير-۱۳۹۰ ۰۸:۴۳ صبح توسط nilaa.)
ارسال: #5
لبه هاش میتونید مروارید درشت همراه با نگین بدوزید

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط ne-gin-00
۱۸-تير-۱۳۹۰, ۱۲:۴۹ عصر
ارسال: #6
من پارچه گرفتم روش رو با قالب اسم 5 تن نوشتم دورشم گیپور زدم وسط پارچه هم نام خودم و همسرم خیلی قشنگ شد
نقل قول
 سپاس شده توسط fasleno ، ne-gin-00
۱۸-تير-۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ عصر
ارسال: #7
یعنی وقتی رو سرتون بگیرن تیکه گیپورش آویزون می شه دیگه؟؟ با چی روش نوشتین؟؟ بعدشم روی پارچه که تو عکس و فیلم نمی اوفته؟؟؟ آخه من یه کم تنبلم D: می خوام جاهاییش که دید داره رو درست کنم؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط ne-gin-00
۱۸-تير-۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ عصر
ارسال: #8
بله، من با قالب هایی که روی شله زرد و حلوا رو تزئین می کنند نوشتم نمی دونم اسمش چیه من داشتم اگه خواستی می تونی از جاهایی که وسایل قنادی می فروشند بخری نه عزیزم روش توی فیلم نمی افته ولی اونایی که اونجا هستند که می بینند
نقل قول
 سپاس شده توسط ne-gin-00
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۱:۰۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-تير-۱۳۹۰ ۰۱:۰۲ صبح توسط مريم ضيايي.)
ارسال: #9
دوستان،نخ 7 رنگ از سنتهای ثبت شده ایرانیه که متاسفانه فراموش شده،مثل چراغ لاله،یا عاطل و باطل!

این معنی رو هم نمیده که دهن خانواده شوهرو میدوزی،معنی اش اینه:

هفت رنگ نماد اتفاقات زندگیه،که یعنی با تار پود این وصلت گره میخوره و عروس و دوماد رو بهم وصل میکنه!
اون چیزی که دهن فامیل شوهر رو میبنده،قفل کوچیکه که بهش وصل میکنند.
نقل قول
 سپاس شده توسط fery_k ، shaparaki ، حباب ، Mehrzam ، فندق ، sara sadat ، نقشینه ، oskuei ، ne-gin-00
۲۷-فروردين-۱۳۹۱, ۰۸:۴۶ صبح
ارسال: #10
خانوما میشه در مورد گرفتن پارچه عقد یکم توضیح بدین ؟چه موقعی پارچه رو بگیرن سر عروس چی بگن اصلا هر کسی مراسم عقدش شده خواهشا بیاد این قسمت مراسمشو کامل توضیح بده HuhHuh

در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست ، برخیز تا بگریند...
نقل قول
 سپاس شده توسط ne-gin-00
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد