شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
بله برون
۹-مهر-۱۳۹۰, ۰۳:۰۶ عصر
ارسال: #1

بله برون
سلام خانوما
من هنوز به مرحله عروسی و کارای اون نرسیدم.
سر مسأله رسم و رسومی که توی بله برون هست مشکل دارم، راستش زیاد به این چیزا وارد نیستم.
ممنون می شم اگه بگین که توی بله برون چه کارایی لازمه انجام بشه.
کیا باید دعوت بشن، لازمه من برم آرایشگاه، چطور لباسی باید بپوشم، خانواده داماد کار خاصی باید انجام بدن، خانواده من چی؟
پیشاپیش مرسی از همفکریاتون
Embarrased
:Big Grin

مهم نيست كه در زندگی چه داری، مهم اينست كه چه كسی را داری Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط ژانا ، sara.yi ، zeinab.mh ، مهرانا 21 ، خانوم دکتری ، nasibe_603 ، Asal_banoo_73 ، اِلی
۹-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۰۰ عصر
ارسال: #2
RE: بله برون
بله برون روزیه که خانواده داماد با گل و شیرینی و حالا بسته به رسم هر کسی که ممکنه متفاوت باشه با انگشتر و شال و پارچه چادری و لباسی و حالا صندل و ..... میان خونه دختر برای صحبت مهریه

بعد از اینکه سر مهریه و مسائل دیگه به توافق رسیدن مادر یا خواهر پسر انگشتر و دست دختر می کنن البته بعضی وقتها پسر خودش انگشتر رو میده به دختر

معمولا جای بزرگترهای دو تا فامیله

بری آرایشگاه خوبه یعنی بهتره

اما نه اینکه مثل عروس آرایشت کنه

طوری آرایشت کنه که مرتب و خوشمل باشی

لباس هم بستگی به خودت داره

اما خب لباس رسمی بپوشی بهتره

مثلا کت و دامن

یا بلوز و دامن

همین دیگه

اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس عزیزم
 سپاس شده توسط shaparaki ، HiddenBride ، mina16 ، elina69 ، آستروسیت ، فشفشه ، sara.yi ، m.t ، zeinab.mh ، نارسیس ، anahid91 ، nasrin8 ، .pARIYA ، جنان ، خانوم دکتری ، ماه عروس ، nasibe_603 ، boobe ، shirin.hpoor ، matin.p ، Asal_banoo_73 ، اِلی ، sonya ، secret
۹-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۳۵ عصر
ارسال: #3

مرسی عزیزم
Heart
پس خانواده من لازم نیست چیزی واسه داماد یا مادرش و اینا آماده کنن؟
شام رو چطور باید برگزار کرد؟ خیلی رسمی؟

سپاس شده توسط zeinab.mh
۹-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۴۶ عصر
ارسال: #4
نه عزیزم احتیاجی نیست چیزی بخرن خانواده عروس واسه داماد

شام نمیدن عزیزم

ما که شام ندادیم

از ساعت 4 تا 6 و 7 میگیرن و تموم میشه

فکر نمیکنم شام بدن
 سپاس شده توسط zeinab.mh ، nasemma ، خانوم دکتری ، Asal_banoo_73 ، آرشیدا خانم ، secret
۹-مهر-۱۳۹۰, ۰۴:۵۷ عصر
ارسال: #5

مرسی از راهنماییت عزیز

مهمونای ما از راه دور میان، واسه همین دارم فکر شامو می کنم.

ولی نمی دونم در چه سطحی و چطوری باید شام داد. چون بزرگای فامیل ما و بزرگای فامیل اونا بالاخره تعداد کم نیست که خودمون غذا آماده کنیم، بخصوص که گرفتاریای دیگه هم داریم.

Undecided

سپاس شده توسط .pARIYA ، Asal_banoo_73
۹-مهر-۱۳۹۰, ۱۰:۱۹ عصر
ارسال: #6
سلام عزیزم منم دقیقا در همین مرحله هستم.
من تصمیم دارم نامزدی مفصل بگیرم برای همین دیگه بی خیال شام بله برون شدم. البته خیلی ها هم هستن نامزدیم نمیگیرن ولی شامم نمیدن. باز بسته به رسم و رسومه.
نشون میارن با پارچه و چادر
ما قبل از مراسمی که تمام بزرگای فامیل و درجه یکا دعوت شن. یه جلسه خودمون با مامان بابای داماد نشستیم حرف زدیم که بعدا تو جمع بحث مهریه سر نگیره ، زشته. فقط توافقات مهریه رو میخونن و قرار عقد و عروسی رو میذارن.
 سپاس شده توسط zeinab.mh ، نارسیس ، خانوم دکتری ، shirin.hpoor ، .pARIYA
۹-مهر-۱۳۹۰, ۱۱:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-شهريور-۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ عصر توسط narcissus88.)
ارسال: #7

بهتره که حرفها رو خانواده ها قبلن بزنند و بعد بله برون بگیرید چون موقع نوشتن حرفها ( توی تهران یه دفترهایی هست به اسم دفتر بله برون حالا زیاد مهم نیست تو ورق کاغذ هم میشه نوشت) یهو یه نفر یه چی میگه خراب میشه. بهتره توافق ها انجام شده باشه بعد عمه و خاله و دایی دعوت بشند. به شخصه چندین مورد دیدم که سر همین نوشتن توافقات همه چی بهم خورده.
رسم معمولن بر این هست که خانواده داماد با گل و میوه تزیین شده و پارچه چادری یا پیرهنی و صندل و روسری و اینا میان و نشون رو میارند.
حالا بعضی ها هم صیغه محرمیت رو میخونند.
به نظرم باید بری آرایشگاه و موهات رو هم درست کنی البته نه از مدل های که سرت بشه چهارتا چون خیلی زشت میشه با شال و اینا.
ببین من نمی خواستم برم آرایشگاه بعد تصمیم گرفتم برم.
خواهرشوهر مجبورم کرد شالم رو دربیارم البته بعد صیغه. خوب فکر کن موهام هپلی بود چی می شد!
لباس هم معمولا کت و دامن باشه بهتره. چون بعضی ها عقیده مزخرفی دارند که شلوار نباید پوشید چون زشته!!!

در ضمن زیاد این چیزها رو جدی نگیر چون خیلی خیلی سریع میگذره

اینم چند نمونه دفتر بله برون که از نت برداشتم. امیدوارم صاحبانشون راضی باشند و به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنندNew1
[تصویر: image-32FF_4CFDD88F.jpg]
[تصویر: 9ph9wxmqd74t8ze64am.jpg]

[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcSRBkMCIs_NuiBL6mv-Dn2...hEF_NcZa_g]
 سپاس شده توسط HiddenBride ، mina16 ، elina69 ، m.t ، zeinab.mh ، نارسیس ، reyhun ، nasibe_603 ، boobe ، firegirl ، Asal_banoo_73
۹-مهر-۱۳۹۰, ۱۱:۲۷ عصر
ارسال: #8
رسم و رسوما مختلفه. حالا من واسه خودمو می گم. ما سخت نگرفتیم و ازین صحبت های مهریه و این چیزا و این که رو کاغذ یا تو دفتر هم می نویسن خوشمون نمیومد. ما قبلش تو خواستگاری که فقط هم خودمون بودیم راجع به مهریه و بقیه چیزا صحبت کردیم. البته صحبت که چه عرض کنم همه رو گذاشتن به عهره خودمون. یعنی گفتن هرچی خودشون می خوان باشه. بعد واسه بله برون بزرگا رو دعوت کردیم. یعنی هر طرف فقط خاله و دایی و عمه و عمو و احیانن مامان بزرگ و بابابزرگ. ما شام هم دادیم یعنی مامانم دوست داشت. خودشم درست کرد به کمک خالم. یه سری غذای خیلی خوشمزه درست کرد و میز خوشگل چید. اونا هم واسم انگشتر و پارچه و عطر و کیک و سبد گل آوردن. با شیرینی البته. انگشتر رو هم خود شوهرم دستم کرد. بعد شام هم که کیک خوردیم و اهنگ هم گذاشتیم البته اما هیچ کس روش نشد برقصه. دیگه چی؟ اهان یه پیرهن حریر بلند هم دوختم و پوشیدم. آرایشگاه هم نرفتم. من کلا از ارایشگاه رفتن خوشم نمیاد خودم ارایش کردم و موهامو درست کردم. همین دیگه یادم نمیاد Big Grin
 سپاس شده توسط shaparaki ، HiddenBride ، elina69 ، آستروسیت ، khorshidkhanum ، zeinab.mh ، reyhun ، خانوم دکتری ، Asal_banoo_73
۱۰-مهر-۱۳۹۰, ۰۲:۱۵ صبح
ارسال: #9
مبارکت باشه گلم خوشبخت بشی.رسم و رسوما که متفاوته.ولی در کل روزی هست که خانواده داماد برای عروس هدیه و نشون نامزدی میبرن و مهریه و شرط و شروط رو معین میکنن.
مثلا ما بیشتر فامیل درجه یک رو دعوت میکنیمو بعد از تعیین مهریه و صلوات و شیرینی خوردن کمی هم رقص و شادی میکنیم و بعد داماد و خانواده اش که رفتن.پدر عروس به مهمونای خودش شام میده ولی خانواده شوهرم همه چیز رو از قبل تعیین میکنن به صورت خصوصی و بله برون رو مثل نامزدی میکیرن و اون صحبتها و کاغذ امضا کردناشون فرمالیته است و شام میدن و همه اش بزن و برقص.من که اینجوری دوست نداشتم و بله برونم یه حالت بینابین داشت.از قبل که مهریه رو هماهنگ نموده بودیم .ارایشگاه هم رفتم و یه بلوز دامن خوشمل هم درستیدم خیلی باز نبود یه تاپ با دو بند و یه دامن زیر زانو.نشون هم یه النگو واسم آوردن و یه عطر و یه پارچه و شیرینی و گل وواسه عمه ها و مادربزرگ و مامانم و خواهرام و بابام هدیه آوردن.دعوتی ها هم چون خانواده شوهرم تعدادشون زیاد بود فقط مردها بودن و خواهراش و مامانش و جاریم که البته یکی دو مورد از خانومها هم به صورت خودجوش اومده بودن.ولی ما چون کم بودیم خاله ها و عمه ها و فرزندانشون بودن و مراسم از ساعت هفت و نیم بود و تا 11 موندن و ما هم شام ندادیم دیگه.
 سپاس شده توسط تارا جان ، .pARIYA
۱۰-مهر-۱۳۹۰, ۰۱:۱۷ عصر
ارسال: #10

ما هم قبلش خودمون توافق کرده بودیم البته برای ما هم به عهده خودم وهمسرم بود ،راستی قبل بله برون ما آزمایش هم رفتیم که خدای نکرده اتفاقی نیفتد ما هم روی کاغذ ننوشتیم برام انگشتر ویه پارچه حریر با گل وشیرینی آوردن،و از طرف ما فقط مادر بزرگم بوئ اما از طرف اونها عمه وعموش ومادر بزرگش بودن ما هم شام ندادیم،من کت وشلوار پوشدیدم وآرایشگاه هم نرفتم
 سپاس شده توسط zeinab.mh ، .pARIYA ، خانوم دکتری ، shirin.hpoor ، اِلی
ارسال پاسخ