• تشریفات ژمیس
  • تشریفات آدم و حوا

از بین بردن بوها...

۵-تير-۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ عصر
ارسال: #11
RE: از بین بردن بوها...
من هرکاری می کنم بازم سرویس بهداشتی خونمون یکی دو روز با کف نشورم یه بوی بدی میده که نگو و نپرس.
کسی پیشنهادی داره؟؟؟

وقتی هنوز بعد از چهار سال "عشق" سر حالت میاره، یعنی راه رو درست اومدی Heart
نقل قول
۸-تير-۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ صبح
ارسال: #12
یه راه خوب برای از بین بردن بوها و ایجاد بوی خوب پرتقال

[تصویر: 13724852031.jpg]

[تصویر: 13724852032.jpg]

اصلا اگه پوست پرتقالو بذارین رو بخاری عطرش میپیچه تو خونه

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط مینو ، ay naz ، وفا ، parisan ، مهسان 24 ، shirin93 ، مریم* ، nasibe_603
۸-تير-۱۳۹۲, ۰۱:۵۲ عصر
ارسال: #13
(۵-تير-۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ عصر)غزل صداقت نوشته است:  من هرکاری می کنم بازم سرویس بهداشتی خونمون یکی دو روز با کف نشورم یه بوی بدی میده که نگو و نپرس.
کسی پیشنهادی داره؟؟؟

اول محلول لوله باز کن بریز هم تو رااب روشویی هوتو توالت بعد نیم ساعت چهل وپنج دقیقه اب داغ بریز فکن مشکلت حل بشه

نقل قول
 سپاس شده توسط mehrang ، غزل صداقت ، maramin
۹-تير-۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-تير-۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ عصر توسط khatere h.)
ارسال: #14

برای از بین بردن بوی حاصل از پخت و پز و سرخ‌کردن و به‌خصوص سوختن غذا در فضای آشپزخانه و خانه به راه‌های زیر توجه کنید:
1 – کاسه‌ای حاوی آب را روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید و تعدادی چوب دارچین یا کمی از پودر آن را در آب بریزید و بگذارید روی شعله ملایم اجاق‌گاز تا کم‌کم به جوش آید. عطر دارچین فضا را معطر کرده و بوی حاصل از سرخ‌کردنی و حتی سوختگی را از بین خواهد برد.
2 – برای اینکه همزمان با از بین رفتن بوی ناخوشایند موجود در آشپزخانه، بوی مطبوعی نیز در فضا بپیچد، به جز دارچین، مواد دیگری نیز وجود دارد که میخک ازجمله آنهاست. پس چند عدد میخک را داخل کاسه‌ای فلزی حاوی آب بریزید. مانند نمونه قبلی روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید.
3 – هرچقدر هم که غذا خوشمزه باشد، بوی سوختن آن بسیار بد و ناخوشایند است. پس اگر حواستان پرت شد و غذایتان سوخت و بوی آن تمام خانه را در برگرفت، ناراحت نشوید. ابتدا اگر هواکش روشن نیست، روشنش کنید. سپس قابلمه‌ای حاوی آب را روی شعله اجاق‌گاز قرار داده و چند تکه لیموترش در آن بیندازید و بگذارید بخار حاصل از جوشیدن لیموترش در آب، بوی سوختگی موجود در خانه را از بین ببرد.
4 – اگر می‌خواهید شروع به سرخ‌کردن سبزی یا موادی بکنید که مطمئن هستید هم خودتان و هم دیگر اهالی خانواده از بوی حاصل از آن ناراحت می‌شوند – پیش از شروع کار - ابتدا هواکش‌های داخل آشپزخانه را روشن کرده سپس مقداری سرکه سفید را در کاسه‌ای بریزید و آن را کنار اجاق‌گاز روشن قرار دهید؛ بوی حاصل از سرکه سفید، باقیمانده بوی حاصل از سرخ‌کردن آن مواد را در محیط خنثی می‌کند.
5 – اگر حواس‌پرتی کار دست‌تان داده و غذا به قدری سوخته که بوی حاصل از آن با هیچ‌یک از راهکارهای فوق خنثی‌شدنی نیست، دیگر مجبور هستید پنجره‌ها را باز کنید ولی برای اینکه این بو هرچه سریع‌تر از طریق پنجره آشپزخانه خارج شده و به دیگر قسمت‌های خانه انتقال پیدا نکند، پارچه و حوله مخصوص آشپزخانه را نمدار کرده و برای چند دقیقه آن را تکان دهید.
6 – گاهی پخت بعضی سبزیجات به خصوص انواع کلم‌ها بوی نامطبوعی را در فضا پراکنده می‌کند. در چنین شرایطی یا در آب سبزیجات در حال پخت، کمی سرکه یا حتی به ادعای بعضی افراد چند تکه نان سفت بریزید یا آنکه ظرف کوچکی را از سرکه پر کنید و مانند مورد4 در کنار اجاق‌گاز قرار دهید. البته جوشاندن سرکه یا مخلوط سرکه و آب کارسازتر خواهد بود.
7 – بوی حاصل از پخت و پز غذا را با ریختن مقداری جعفری در تابه‌ای کوچک و قراردادن آن روی شعله اجاق‌گاز از بین ببرید. حرارت‌دادن جعفری برای مدت 5 دقیقه، نه تنها بوی نامطبوع موجود را از بین می‌برد بلکه فضا را عطرآگین می‌کند.
***تاحالا براتون پیش امده که ته برنجتون سوخته باشه و برنجتون بوی سوختگی گرفته باشه و در زمان خوردن این بو اذیتتون بکنه برای از بین بردن بوی دود برنج در زمانی که میخواین برنجو گرم کنین ی تکه نون روی برنج بزارین و برنجو گرم کنین این کار باعث میشه بوی دود از بین بره خیلی سادس ولی جواب میده .

اللّهمَ عَجِّل لِوَلیِکَ الفَرَج وَ العافِیه...
*
شکرخدا،که هرآنچه طلب کردم از خدا
بر منتهای همت خود ،کامران شدم
*
خدای مهربونم با تمام وجود بودنت رو لمس میکنم، خیـلی دوستت دارمLub
نقل قول
 سپاس شده توسط shirin93
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۱:۳۳ صبح
ارسال: #15
زاج بهترین چیز برای بوی بد عرقه
نقل قول
 سپاس شده توسط qazale
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ صبح
ارسال: #16

از بین بردن بو
گاهی فضای منزل از بوهای آزاردهنده پر می شود. چند راه برای از بین بردن این بوها وجود دارد.
1- مقداری سرکه را درون ظرفی روی حرارت زیاد بگذارید و بجوشانید تا تبخیر شود، یا این که سه قاشق چایخوری سیر له شده را در دو فنجان آب بریزید و یک ربع ساعت بجوشانید.
2- اگر می خواهید فضای آشپزخانه یا خانه عطرآگین شود کافی است کمی دارچین را در تابه بریزید و روی حرارت یا در فر بگذارید. پس از زمانی کوتاه بوی خوش همه جا را فرا خواهد گرفت.
3- راه دیگر این است که دستمال نخی را به عطر یا لوسیونی که دوست دارید آغشته کنید و به حباب لامپ آشپزخانه، حمام یا اتاق ها بکشید، با روشن شدن چراغ و گرم شدن حباب آن بوی خوش همه جا را پر می کند.
4- بوی ماهی را با استفاده از نمک مالیدن آن به دست ها از بین ببرید.
5- بوی نفت را نیز می توان با مالیدن روغن جامد از دست ها زدود.

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط *he_is_mine*
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۳۳ صبح
ارسال: #17

(۵-تير-۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ عصر)غزل صداقت نوشته است:  من هرکاری می کنم بازم سرویس بهداشتی خونمون یکی دو روز با کف نشورم یه بوی بدی میده که نگو و نپرس.
کسی پیشنهادی داره؟؟؟

چاه بست داره دستشوییتون؟
خیلی موثره ها

لوله باز کن هم میتونی بریزی
یا دتول بخر بریز تو فاضلاب

سعی کن همیشه هم تهویه بعد از اینکه از دستشویی استفاده می کنین روشن باشه تا یه چند دقیقه تا بو بره
نقل قول
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۴:۳۲ صبح
ارسال: #18
(۱۵-مرداد-۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ صبح)narcissus88 نوشته است:  
کسی پیشنهادی داره؟؟؟

چاه بست داره دستشوییتون؟
خیلی موثره ها

سعی کن همیشه هم تهویه بعد از اینکه از دستشویی استفاده می کنین روشن باشه تا یه چند دقیقه تا بو بره

نرگس جان من از این در پوش های چاه خیلی بدم می آد چون نمی تونی ببینی اون زیر کثیفه یا نه.
اصلا بوی دست شویی یا اینا نیستا یه بوی بدیه که نمی دونم چیه اگه دو روز ازز شستن دستشویی بگذره این بو رو می ده Huh

وقتی هنوز بعد از چهار سال "عشق" سر حالت میاره، یعنی راه رو درست اومدی Heart
نقل قول
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۶:۵۸ صبح
ارسال: #19

من به بو خیلی حساسم یه بار دستم بوی سیر گرفته بود داغون شدم هر کاری میکردم از بین نمیرفت پس از یه جستجوی زیاد متوجه شدم که باید یه ظرف استیل بدارم اینقد دستمو بهش بکشم تا بو برطرف بشه باورتون نمیشه معجزه کرد برام بوش از بین رفت البته دستم یکم بوی استیل گرفته بود باز بهتر از بوی سیر بود اما دستم که شستم اونم از بین رفت ..
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، مهسان 24
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۴:۲۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-مرداد-۱۳۹۲ ۰۴:۲۸ عصر توسط narcissus88.)
ارسال: #20

(۱۵-مرداد-۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ صبح)غزل صداقت نوشته است:  
(۱۵-مرداد-۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ صبح)narcissus88 نوشته است:  
کسی پیشنهادی داره؟؟؟

چاه بست داره دستشوییتون؟
خیلی موثره ها

نرگس جان من از این در پوش های چاه خیلی بدم می آد چون نمی تونی ببینی اون زیر کثیفه یا نه.
اصلا بوی دست شویی یا اینا نیستا یه بوی بدیه که نمی دونم چیه اگه دو روز ازز شستن دستشویی بگذره این بو رو می ده Huh
ولی خیلی خوبن
خونه ما هم بو میداد دست شویی
هی تهویه میزدیم هی بوگیر ازینا خریدم گذاشتم دیگه اصلا بو نمیده دست شویی

(۱۵-مرداد-۱۳۹۲ ۰۶:۵۸ صبح)parisan نوشته است:  من به بو خیلی حساسم یه بار دستم بوی سیر گرفته بود داغون شدم هر کاری میکردم از بین نمیرفت پس از یه جستجوی زیاد متوجه شدم که باید یه ظرف استیل بدارم اینقد دستمو بهش بکشم تا بو برطرف بشه باورتون نمیشه معجزه کرد برام بوش از بین رفت البته دستم یکم بوی استیل گرفته بود باز بهتر از بوی سیر بود اما دستم که شستم اونم از بین رفت ..

صابون استیل مخصوص این کار وجود داره عزیزم
میتونی بخری استفاده کنی
نقل قول
 سپاس شده توسط parisan ، غزل صداقت ، baharak7
ارسال پاسخ

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد