شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
آموزش نقاشی روی آیینه و شیشه(ویترای)
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۰:۳۵ عصر
ارسال: #1

آموزش نقاشی روی آیینه
لوازمی که برای این کار احتیاج دارید

1. آیینه تو هر سایزی که دوست دارید

2. قلم مو تو 2. 3 تا سایز فقط باید سر تخت باشه

3. کاغد کاربن سفید

4. دور گیر . تو مغازه هایی که مربوط به کارهای گرافیکی هستند دورگیر میفروشن

5. رنگ ویترای ( هر رنگی که دوست دارید )

توضیح رنگ: برای روی آیینه فقط باید از رنگ ویترای استفاده کرد بقیه رنگا روی آیینه پخش میشه یا خوب رنگ نمیگیره مثلا نمیتونید از اکرلیک یا گواش استفاده کنید.
ویترای ها دو نوع هستند. یک مدل به پایه آب معروفه و دیگری به پایه تینر!

پایه آب حلالش آبه . یعنی وقتی با قلمو مشغول رنگ کردن طرحتون هستید به راحتی با فرو کردن قلمو تو آب میتونید قلمو رو بشورید و از رنگ دیگه اسفاده کنید. استفاده از ویترای پایه آب باعث مییشه طرحتون آیینه رو کامل بپوشونه و دیگه زیر رنگ هیچی معلوم نیست در واقع آیینه مات میشه

اما نوع دوم پایه تینر هست که حلالش تینره و استفاده از این نوع باعث میشه طرحتون شفاف باشه و زیر رنگا معلومه .

من اینجا از پایه آب استفاده کردم چون به نظرم کثیف کاریش کمتره و راحت تر مورد استفاده قرار میگیره Big Grin

اینم عکی دورگیر و یک رنگ ویترای

[تصویر: 89586633408092617075.jpg]

سمت راست دورگیر هست که رنگش طلاییه . سمت چپ هم رنگ ویترای آبی کمرنگ پایه آب

که من مارک LB رو خریدم. از خارجیش استفاده کنید بهتره . ایرانیاش خوب نیست

بچه ها طرحی که رو آیینه میزنید سلیقه ای هست من دوست داشتم یه طرح سنتی کار کنم . در واقع طرحی که من زدم تکرار یه سری نقوشه که تو رشته گرافیک بهش میگن گره . یه طرح منظمه که من با برنامه فوتوشاپ و کرل طراحی کردم اما شماها میتونید هر نقاشی که دوست دارید بکشید . این طرح من هست که اول تو برنامه طراحی کردم و بعد رو کاغذ A3 چاپش کردم!

[تصویر: 94720884277589570878.jpg]

برای کشیدن این طرح روی آیینه . اول رو سطح آیینه کاغذ کاربن میندازیم . البته از رنگ آبیش نخرید Big Grin کاربن سفیدو زرد

هم دارم . من از سفید استفاده کردم. کاملا که روی آیینه فیکس کردید کاربنو. طرحتونو میندازید روی کاربن و با مداد یا

خودکار به آرومی روی همون طرحو دوباره میکشید . به صورتی که طرح به وسیله کاربن روی آیینه کپی بشه

بعد که طرحو کامل کشیدید . کاغذ طرح و کاربنو به آرومی بردارید که خطای به وجود اومده به وسیله کاربن پاک نشه .

حالا تو این مرحله به وسیله دور گیر ( هر رنگی که دوست داشتید ) کاملا طرحو روی آیینه بکشید و وقتی تموم شد

با رنگای متنوع توی طرحو رنگ بزنید . و 2 ساعت بذارید تا کامل خشک شه . اگه از پایه تینر استفاده کردید که سریع

خشک میشه و دیگه احتیاج به چیزی ندارید ولی اگه از پایه آب مثل من استفاده کردید اول بذارید 2 ساعت خشک بشه

و اینکه آخر کار از یک نوع اسپری به اسم جلا روی کل کار اسپری کنید چون بعدا با هر خراش یا دستمال تر کشیدن

روی طرح . طرحتون پاک میشه اما اگه از اسپری استفاده کنید این اتفاق نمیافته . اینم عکس آیینه خودم که البته هنوز

اول کارمه و طول میشکه تا تموم شه AngelAngelAngel

[تصویر: 92555667588634471856.jpg]

بچه ها تو این عکس دقت کنید . تیکه پایین آیینه اون خطای سفید همون رد به جا مونده از کاغذ کاربنه بالاترش که طلاییه رو همون طرحا با دورگیر که مثل خمیر رنگی میمونه رنگ زدم ( که برجسته هست ) بالاترشم که یه کم رنگ کردم از طرحو

امیدوارم یاد گرفته باشید و خوشتون بیاد . هر کی هر سوالی داشت بپرسه ازم LubHeartNew1New1New1
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط آریانا ، لاله. ، مهسان ، s.b ، عروس ته تغاری ، jingul ، سپیده صبح ، Zahraa ، ارغوان د ، hana ، فندق ، nillgoon ، مهگل ، سوگلی ، narcissus88 ، درسا ، raha-71 ، Snow ، safoura ، Rijina ، زورو ، ziba66 ، Nanas ، h0da ، bahare71 ، senorita ، shine ، kosar ، jojo gogoli ، توت فرنگی ، HiddenBride ، Fahime 70 ، *he_is_mine* ، Nazi ، ninaz ، mozhi ، mahshid ، farfar ، parmi ، yeshil bahar ، marziye1987 ، دخترک گندم گون ، baharak7 ، Raponzell ، niloofare abi ، mhdshs ، tala680067 ، skyisup92 ، ninak ، Mema ، Roxana ، ninioo ، مهستی ، pegah91 ، nargess ، marziyehm ، sofia ، ayda ، mahboobe ، Judy ، pink lady ، ماهلی ، بانوی یوسف ، *ساناز* ، Moonlight ، گوله برف ، ماهی قرمز ، sepideh aero ، ممول021 ، MadMazel ، gohar banoo ، محدثه 92 ، eternal ، mahdbarca ، razisg ، mosafer tanha
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ عصر
ارسال: #2

RE: آموزش نقاشی روی آیینه
(۷-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ عصر)فندق نوشته است:  بهار جون میتونی درباره انتقال طرح روی آینه ، توضیح بدی؟ ممنون.

عزیزم یه جا وسط توضیح گفتم . روی آیینه کاغذای کاربن سفیدو میندازی و بغلاشو چسب میزنی که تکون نخوره بعد کاغذی که طرح اصلیتو روش داری رو کاربن میندازی و با خودکار یا مداد فرقی نمیکنه با یه چیز نوک تیز رو خطلای طرحت دوباره میکشی که از اون طرف کاربن طرحت منتقل شه رو آیینه New1New1New1
 سپاس شده توسط فندق ، nasim.h ، *ساناز* ، mosafer tanha
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ عصر توسط بهار امدادی.)
ارسال: #3

(۷-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ عصر)narcissus88 نوشته است:  بهار جان برا زدن دورگیر فکر کنم خیلی دقت لازمه نه؟
نه که گفتی مث خمیر میمونه
میخوام بدونم وقتی ازش استفاده می کنی تکون دست خراب نمیکنه کارو؟
تمیز درمیاد و بادقت و صاف؟
یا اینکه یه وقت تیوپ رنگو فشار بدی یهو بریزه بیرون؟
چه جوریه؟
میشه توضیح بدی؟
بعد اینکه طرحت خیلی خوشگله میشه اسکن شده اش رو برای ما هم بذاری استفاده کنیم:
Big Grin

دور گیریش خیلیییییی سخته!!!!! یعنی فشار بدی رنگ میریزه بیرون . باید میلیمتری رنگ بزنی . یه حالت خمیر مانند داره . تکون دستم ممکنه کارو خراب کنه . فقط من چون رشته ام گرافیکه و به قول استادام کار رنگم بهتر از کارای دیگه ام هست خیلی ریز به ریز کار میکنم . تقریبا صاف در میاد . باید نهایت سعیتو بکنی . قشنگیه کار به تمیز بودنشه New1New1New1 اسکن شده اش که سایزش 100X70 هست اونو که نمیشه گذاشت اما فایل JPG شو ممیذارم ببر بیرون بگو واست تو اون اندازه چاپ کنن یا هر سایزی که دوست داری عزیزم .New1
(۷-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ عصر)سپیده صبح نوشته است:  مرسی بهار جون.آره باید یه کوچولو بخرم امتحان کنمSmile رااستی این خمیر دورگیر و ویترای چنده و از کجا باید بخریم بهار جون؟؟؟؟؟؟؟؟

خانمی رنگاش دورو بر 5 6 تومنه . دور گیرم نمیدونم Big GrinBig GrinBig Grin من 4 تا رنگ گرفتم با یه دونه دورگیر و 3 تا کاغذ کاربن فکر کنم شد 28 9 تومن 3 (12)3 (12)3 (12) یادم نیست . این پرژه یکی از امتحانام بود که من کار سنگینیو برداشتم واسه همین بدون اینکه کاملش کنم استادم بهم 20 داد . Big Grin من از ولیعصر گرفتم. اکثر مغازه هایی که وسایل گرافیکی میفروشن رنگ ویترایو دارن New2
 سپاس شده توسط narcissus88 ، سپیده صبح ، hipapp ، mahjad
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ عصر
ارسال: #4

بهار جان با اکرلیک نمیشه؟بعدش روش اسپری جلا بزنیم فیکس میشه دیگه

خدایا شکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرت ♥♥♥
 سپاس شده توسط بهار امدادی
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ عصر
ارسال: #5

نه عزیزم اکرلیک موقع رنگ کردن خوب سطحو نمیپوشونه....
 سپاس شده توسط safoura ، *ساناز*
۸-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ صبح توسط بهار امدادی.)
ارسال: #6

مرسی بچه ها. آره رو شیشه هم میشه فرقی نداره . آیینه هم شیشه هست دیگه . من حتی رفته بودم رنگ بخرم دیدم یه خانمه رو یه تیکه از این شیشه های دو جداره تزینیی که واسه مثلا حموم استفاده میکنن طرحای خوشگل زده.

بچه ها طرحاتونو هر چی دوست دارید بزنید از اینترنت سرچ کنید . من این طرحو خودم تو فوتوشاپ در آوردم چون واسه امتحان یکی از درسام بود . یه نقش قدیمی اسلامی باید کار میکردم رو مقوا و رنگ میزدم من داوطلبانه خواستم که رو آیینه کار کنم . واسه همین استادمون خیلی حال کرد Big Grin
 سپاس شده توسط raha-71
۸-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ عصر
ارسال: #7

(۸-مرداد-۱۳۹۱ ۰۳:۲۰ عصر)saray نوشته است:  منم خوشم اومد طرحش قشنگه،من رنگ ویترای گرفتم اما شفاف یعنی توش تینر داره؟چه مارکی خوبه؟من pebeoگرفتم دونه ای 6تومان کوچیک زود تموم میشه فایده نداره

عزیزم مارک pebeo و LB بهترین مارکای موجوده. قیمتاش فرقی نداره منم دقیق نمیدونم 5 یا 6 تومن گرفتم. مال منم کوچیکه Big Grin . اگه شفافه پس پایه تینر هستش New1New1New1
 سپاس شده توسط مانا26
۲-شهريور-۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ عصر
ارسال: #8

(۲-شهريور-۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ صبح)سوگلی نوشته است:  بهار جان کارات خیلی قشنگند1_
ممنون وقت میزاری سوالارم جواب میدی-2
این کارو میشه رو کاشی یا سرامیک هم انجام داد اونوقت فرقی نمیکنه پایه رنگ چی باشه3_

مرسی خانمی New1 آره عزیزم میشه رو سرامیکو کاشیم انجام داد. واسه اونا پایه تینر انجام بدی بهتره New1
 سپاس شده توسط سوگلی
۳۱-شهريور-۱۳۹۱, ۱۰:۰۵ عصر
ارسال: #9

(۳۱-شهريور-۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ عصر)ღآزاده ღ نوشته است:  دمت گرم بهار چه خوشگله

فقط یه سووووال این رنگ ویترای که گفتی هررر رنگی بخوایم داره؟؟؟؟
مثلا میشه مث گواش با هم قاطیشون کردو رنگ مورد نظرمونو به دست بیاریم؟بد رنگ نمیشن؟
و اینکه دور گیری که گفتی اون چی رنگای مختلف داره؟؟؟
.
.
.
New1

AngelNew1

یه کم محدودیت رنگ داره پایه آبش ولی تینرش تنوع رنگش بیشتره . دورگیرم رنگای مختلف هست ولی مثلا نه اینکه 40 مدل رنگ داشته باشه! آره میشه مثل گواش با هم قاطیشون کرد AngelLub
۳۱-شهريور-۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۱-شهريور-۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ عصر توسط بهار امدادی.)
ارسال: #10

(۳۱-شهريور-۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ عصر)ninaz نوشته است:  واییییییییییییی بهار جون خیلی نازه
عزیزم آینه من به دیواره اینجوری سخت میشه کار؟
باید حتما بیارمش پایین؟
فک کنم 75 در 100 هستش
بعدم یه سوال که من کار با فتوشاپو دقیق بلدم
اگه خطوط صورتمو دربیارم از یه عکسی زشت میشه رو آینه بزنم؟
این دور گیر رو میشه با ضخامت کمتر زد؟
(آیینه کوچیک داریم تو خونه بنظرت اول رو اون کار کنم بهتره؟:*)

آره رو دیوار نمیتونی کنترل کنی . رنگ میریزه پایین عزیزم . باید بیاری پایین . دورگیرم ضخانتشو خودت تایین میکنی. هر چه قدر بخوای میبری. چرا خوشگل میشه عکس خودتم . ایده فوق العاده ای بود AngelNew1
(۳۱-شهريور-۱۳۹۱ ۱۰:۱۷ عصر)Baharnoor نوشته است:  بهار جون ؟
با ویندو کالر کار کردی تاحالا ؟
من دو سه تا اینه کار کردم رنگش برجسته و فانتزیه

نه کار نکردم. اونم واسه شیشه و آیینه است؟ یه کم توضیح میدی؟
 سپاس شده توسط ninaz
ارسال پاسخ