شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
آموزش دوخت روتختی،بالشتی
۱۹-بهمن-۱۳۹۰, ۰۶:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-آبان-۱۳۹۳ ۰۱:۳۸ عصر توسط pikard.)
ارسال: #1
آموزش دوخت رو تشکی و بالشتی
کسانی که بلدن

لطف کنن اینجا آموزش بدن نحوه دوخت روتختی رو تا بچه ها استفاده کنن New1

فقط آموزش

ضمنا تاپیک نمونه ها و عکسهای انواع روتختی و سوال در مورد قیمت و محل خریدش رو تو قسمت جهیزیه داریم.
پس دقت کنید که پستای دوخت رو اونجا قرار ندید و برعکس

http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%A7%D9...DB%8C--254

عشق بر تدبير خندد زان که در صحراي عقل / هرچه تدبير است جز بازيچه ي تقدير نيست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
۱۴-فروردين-۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ عصر
ارسال: #2
RE: دوخت روبالشی
زرین جان سلام عزیزم
متاسفانه عکس روبالشی که دیدم را ندارم جزآنکه بدوزم ولی تا آن زمان توضیحی از یک روبالشی ساده ولی زیبا را برایت مینویسم اندازه 35 در 40 خوبه بهتره کمی مستطیل باشه از ساتن آمریکایی استفاده کن هم بربق هست و هم مناسب بالش مورد نظر ما هست چون باید یه خورده پارچه سفت باشد بعد از حریر به اندازه یک سوم عرض بالش باید ببری این قسمت را از طول باید تمیز دوزی کنی وهز عرض به عرض بالش و خود ساتن متصل کنی این حریر در وسط کار میشینه یه پاپیون در وسط حریر مونتاژ میشه یعنی از وسط فقط حریر را چین بده تا جمع بشه و پاپیون را وسط حریر بزن پشت کار را به دلخواه میتونی زیپ بگذاری یا مانند بالسش ساده به داخل هم بکشی (دو پارچه به اندازه5 تا 7 سروی هم میآید)اگر پشت روبالشی ساده آماده را نگاه کنی متوجه میشی. حالا تقریبا روبالشی آماده است وسط پاپیون را سنگ درشتی بدوز و دور آنرا از سنگ های ریز تر استقاده کن بالای بالش به صورت خط هفت ،هشت سنگ های ریز بدوز زنگ سفید و زرشکی خیلی شیک میشه من این روبالشی را تقریبا 3 ماه پیش دیدم 50 هزار تومان جفتش را قیمت زده بود.
میدونم تو خیلی قشنگ ترش را میدوزی .

Angel
 سپاس شده توسط عسل بانو. ، ELM33RA ، نوعروس92 ، zahra.y
۱۸-مهر-۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-آبان-۱۳۹۳ ۰۱:۲۸ عصر توسط pikard.)
ارسال: #3

بچه ها برید سایت IKEA. من اصلا خیاطی بلد نبودم. ولی به قدری مدلاش ساده و شیکه منه نابلد همه رو عین بورداش دوختم

همه کف کردن... خودم هم همینطور... Big Grin

این آدرس مستقیم اتاق خوابه IKEA هست. فقط حوصله داشته باشید و خوب بگردید:
http://www.ikea.com/us/en/catalog/catego...s/bedroom/

اگه گفتین من چقدر خوشبختم؟ خخخخخخخ
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
دوستان اگه کسی تمایل به تحصیل در دانشگاههای اروپا داره به من پیام خصوصی بده Cool
 سپاس شده توسط atrisa33 ، sahel58 ، gazal86 ، arminaz ، zahra.y
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ عصر
ارسال: #4
برای اینکه رو بالش هایی بدوزید که با دکمه را حت بسته شود باید :

ابعاد بالش را اندازه بگیرید مثلا ۵۰*۶۵ اگر می خواهید لبه ی بیرونی پارچه را چین یا تور بدوزید باید
پارچه ی رو کش رابه ابعاد ۵۲ * ۶۷ (یک سانت برای دوخت هر طرف) برای سطح رویی رو بالشی و برای سطح زیرین رو بالشی دو تکه هر کدام به ابعاد ۶۷*۲۸ ( نصف ۵۲ سانت می شود ۲۶ و ۲ سانت از هر طرف برای سجاف جا دکمه و دوختن دکمه جا می گذاریم)را در نظر بگیرید تور یا چین را از قبل آماده کنید و هنگام کوک زدن در زهای پهلویی رو بالشی وسط سطح زیرین و رویی رو بالشی بدوزید و اما برای دو تکه پشت رو بالشی باید دو سانت لبه ی آن را تاکرده ویک چرخ بروید بعد به فواصلی که دوست دارید جا دکمه درست کنید ( معمولا سه یا چهار دکمه می گذارند ) دور تا دور رو بالشی را چرخ کنید

اما اگر نمی خواهید تو را چین بگذارید معمولا حدود ۲ سانت از هر طرف لبه در نظر می گیرند یعنی
پارچه ی رو کش رابه ابعاد ۵۶ * ۷۱ برای سطح رویی رو بالشی و برای سطح زیرین رو بالشی دو تکه هر کدام به ابعاد ۷۱*۳۰ ( نصف ۵۲ سانت می شود ۲۶ و ۲ سانت از هر طرف برای سجاف جا دکمه و دوختن دکمه جا می گذاریم و ۲ سانت هم برای لبه ی اضافی رو بالشی) قسمت وسط پشت ( جادکمه مانند قبل آماده می شود )دور تا دور روبالشی را می دوزیم بعد رو بالشی را پشتو رو کرده و روی کار می آییم حالا دوخت اله ی تزیینی دو سانتی را از رو چرخ کاری می کنیم بهتره قبل از چرخ کاری روی کار ابتدا رو بالشی را اتو بزنیم و بعد از کوک زدن لبه ی دو سانتی روی کوک ها جرخ کاری کنیم اگر چرخ گلدوزی دارید می توانید از دوخت های تزیینی برای چرخ کاری رو ی کار استفاده کنید و اگر چرخ معمولی دارید با چرخ کاری به رنگ های مختلف در کنار هم کارتان جالب می شود

برای زدن جادکمه با دست بعد از مشخص کردن محل جادکمه با خودکار و سایز مورد نظرتان دو طرف خط را با یک فاصیه ی میلی متری ( از بالا و پایین ) دوخت دندان موشی می زنید و ابتدا و انتهای جادکمه را با چند دوخت بخیه ی معمولی سفت می کنید با استفاده از نوک بشکاف و یا قیچی ریز وسط جادکمه را باز کنید

اگر جادکمه زدن مشکله با استفاده از دکمه قابلمه ای مشکل شما حل می شود
البته اگر می خواهید پشت رو بالشی را با بندینک (گره زدن ) و یا روبان به جای بندینک وصل کنید
ابعاد دو تکه ی پشت را ۶۷*۲۶ (نصف ۵۲) و یا در مدل لبه دار ۷۱*۲۸ می گیرید بدین ترتیب دو تکه ی پشت رو بالشی مماس هم می شوند

شخصیت من چیزی است که من هستم اما برخوردم بستگی دارد به اینکه "تو" که هستی شخصیت مرا با برخوردم اشتباه نگیر
 سپاس شده توسط Sheton Bala ، m.javaheri ، zahra.y
۲۸-مرداد-۱۳۹۲, ۰۸:۳۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-مرداد-۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ صبح توسط rahai.)
ارسال: #5
RE: آموزش دوخت روتختی
یه روش خیلییییییی ساده برای دوخت یه روتختی خیلی خوجلAngel
وسایل مورد نیاز جهت دوخت رو تختی :Angel
[تصویر: 03414658050244637019.jpg]
پارچه ی بزرگی از جنس پشم (نمد)
وسایل دوخت و دوز مانند سوزن ، نخ ، قیچی
نوارهای پارچه ای سه سانتی از جنس نمد (پشمی) در چند رنگ
سنجاق قفلی
سوزن ته گرد
منجوق یا دکمه

روش دوخت:Rolleyes
در ابتدا بر روی یک پارچه پشمی (نمدی) اندازه و سایزی را که مد نظر دارید ، ( اندازه ای که مایل هستید رو تختی بر سطح تخت قرار بگیرد ، بلندی یا کوتاهی روتختی به دلخواه می باشد )
با گچ خیاطی (صابون ) علامت بزنید .
نوارهای پارچه ای رنگی سه سانتی را به نقل از سایت کولاب با سوزن ته گرد به صورت عمودی بر روی پارچه اتصال دهید تا تمام سطح پارچه ی زیری با نوارهای پارچه ای رنگی پوشیده شود .
زمانی که مطمئن شدید نوارهای پارچه ای در محل صحیح و نهایی خود بر روی پارچه قرار گرفته اند و قصد تغییر دیگری را ندارید به کمک نخ و سوزن کوک بزنید تا دوخته شود .
[تصویر: 91925249855701722870.jpg]
مرحله ی دوم: Shy
نوارهای پارچه ای با رنگ دیگری را به کمک سنجاق قفلی همانند شکل به صورت افقی بر روی پارچه ی اصلی بچسبانید
فاصله ی بین نوارهای افقی و عمودی باید به اندازه ی یک سانتی متر باشد .
چگونه می توان نوارها را مانند شکل در هم قرار داد و نظم ردیف های از بین نرود ؟
هنگامی که به انتهای یک ردیف رسیدید ، برای اینکه ردیف پارچه ای شما حرکت نکند باید از سنجاق قفلی کمک بگیرید و سنجاق را در انتهای نوار پارچه ای قرار دهید و در این هنگام نوار افقی را نیز قرار دهید .
یک بار نوار افقی در سطح پارچه و بار دیگر در زیر قرار می گیرد.
[تصویر: 24633509080339598859.jpg]
مرحله ی سوم:Embarrased
اگر تمام سطح رو تختی را با نوارهای باریک پوشش داده اید ، حال با احتیاط سنجاق ها را که برای ساکن بودن پارچه وصل کرده بودید ، جدا کنید و کوک زدن را آغاز نماید .
به هر چهار نقطه ی چهار گوش هر یک از شکل های رو تختی یک دکمه وصل کنید و آن را بدوزید اما تمام دکمه های یا منجوق هایی که استفاده می کنید باید یک شکل و یک سایز باشند همانند شکل .
[تصویر: 00024043122701555499.jpg]

اینم عکس پایانی و نانازش: LubTounge
[تصویر: 03883629435823832984.jpg]

باورت دارم خداجونم... میدونم کنارمی... بهت اعتماد دارم و از هیچی نمیترسمCool
 سپاس شده توسط روناک بیزمارک ، مامان دو تا نی نی ، نوعروس92 ، پرنسس65 ، عروس خوش شانس ، masoumeh.p ، dorin ، .shadi. ، elize ، فاطمه23 ، R00Z ، mahboobe ، *shahla* ، Maedeh.Khanoom ، مهربانو ، tarlan 66 ، havva70 ، noaroos ، پارادایس ، sepideh aero ، توت فرنگی ، sahel58 ، sayata ، مهرنوش جون ، sara-mehrad ، tiptop ، س.م
۳۰-مرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ عصر
ارسال: #6
بچه ها من یه روتختی خریده بودم یعنی گفته بودم از قشم بیارن وقتی آورد به هیچ وجه ازش خوشم نیومد نزدیک بود سکته بزنم وقتی بازش کردم. از 7 تا پارچه استفاده کرده همشونم پارچه های دور ریز بودند و هرکدوم از یه جنس من هم پارچه گرفتم کاورشو عوض کردم شما هم میتونید وقتی بعد از سالها روتختیتون دلتونو زد همین کارو بکنید

این روتختی اصلیه

[تصویر: 13771114481.jpg]

من این پارچه رو متری 20 تومن خریدم که 2.5 متر بود با عرض 3 متر

[تصویر: 13771114482.jpg]

اینم کنارشه که اضافیه برای رو بالشی و کوسن استفاده میکنم

[تصویر: 13771114483.jpg]

اینم دوختیه که با دست زدم و پارچه رو وصل کردم چون زیر چرخ نمیرفت . دوختهارو عمودی زدم
[تصویر: 13771116591.jpg]

هنوز کامل نشده وقتی کاملش کردم عکسشو میذارم

دنیا که اینجوری نمیمونه همیشهHuh

ان مع العسر یسرا
 سپاس شده توسط sogand20 ، aroose ziba ، elize ، zi zi ، milkgalaxy ، فاطمه23 ، mahboobe ، *shahla* ، tarlan 66 ، havva70 ، روناک بیزمارک ، marisa ، ممول021 ، royaafzali ، cool ، susi ، النا68 ، taze ar00s ، نارمك ، س.م
۳۰-مرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ عصر
ارسال: #7
منم یه روتختی به روش تکه دوزی درست کردم از دو رنگ استفاده کردم یعنی دو تا سه متری پارچه خریدم هر سه متر یه رنگ .یکی تیره یکی روشن بعد هر کدوم رو به مربعای 25*25 بریدم یکی در میون به هم وصل کردم بعد براش آستر درست کردم که رنگ آسترشو تیره تر از اون دو رنگ زدم . به همون روش رو بالشی و کوسن هم دوختم براش خیلی قشنگ شد . بعدا عکسشو میگیرم میزارم براتون.

همه ی باورم

از تو نمی گذرم

تو حس خوبه لحظه هامی

Heart
 سپاس شده توسط فاطمه23 ، R00Z ، marisa ، ممول021
۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۶:۵۱ عصر
ارسال: #8
بچه ها میتونین یه کاور بدوزید اندازه روی تخت اگرم خاستید بینش پشم شیشه بزنید بعد روشو با گریت یه طرح بزنید پسدوزی کنید

زندگی هرروز بهتر از دیروز
خدایا ممنونم برای مادرم، برادرم، همسر و پسرم New1

کار چرم میکنم...فروش کارهای هنری و دستی ساخته نوعروسها 2 - -> صفحه 7 و صفحه 10 و صفحه 14 و صفحه 18
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ عصر
ارسال: #9
این روتشکی و روبالشتیو واسه داداشم درس کردم
[تصویر: 13780561391.jpg]Angel

آیندمون آینده ای روشن/
حرف جدایی رو نزن با من
فردای خوبی پیش رومونه/
دنیا به رفتار تو مدیونه/
حالا که خوبیت عاشقم کرده/
این عاشق دوره تو میگرده/
 سپاس شده توسط نوعروس92 ، مرمر ، nana14 ، فندق ، ghazale paiizi ، شميم40 ، arminaz ، nonoo ، zahra.y ، shabnams
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۳:۳۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-شهريور-۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ عصر توسط sogand20.)
ارسال: #10
[تصویر: 13782959673.jpg]
چند مدل رو بالشتی برای ایده
[تصویر: 13782959672.jpg]
[تصویر: 13782959671.jpg]

خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن.

"کوروش بزرگ"
 سپاس شده توسط مرمر ، fati69 ، arminaz ، nonoo ، شقایق محسن ، nazi6864 ، zahra.y ، yaldae
ارسال پاسخ