شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
آموزش تهیه خمیر مخصوص ساخت بدلیجات و عروسک
۱۸-مهر-۱۳۹۱, ۰۷:۰۶ عصر
ارسال: #1
Rainbow آموزش تهیه خمیر مخصوص ساخت بدلیجات و عروسک
این تهیه خمیر هست که راحته بشرطی که نکاتی رو که میگم خوب رعایت کنید

1 پیمانه سر خالی نشاسته ذرت + 1پیمانه پر چسب چوب بیرنگ + 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین + 1 قاشق سر پر غذاخوری وازلین

[img][تصویر: 13497959571.jpg][/img]

همه موادو که گفتم توی ظرفی میریزید و با قاشق خوب هم میزنید تا یکدست بشه

[img][تصویر: 13497959572.jpg][/img]

[img][تصویر: 13497959573.jpg][/img]

باید به فرم زیر در بیاد ،کشی باشه ولی شل نباشه

[img][تصویر: 13497963381.jpg][/img]

حالا یه کیسه فریزرو کاملا با وازلین داخلشو چرب میکنید و خمیرو داخلش میریزید، هوای کیسه رو کاملا خالی میکنید و محکم گره میزنید در ضمن قبل از گره زدن خمیرو داخل کیسه کاملا صاف کنید و نازک به حدی که ارتفاعش 1 تا 1/5 سانت بیشتر نشه

[img][تصویر: 13497963382.jpg][/img]

[img][تصویر: 13497963383.jpg][/img]

ظرفیرو از آب پر میکنید و lیگذارید تا جوش بیاد،بعد که آب قل خورد کیسه رو همونطور صاف میذارید توی آب اگر دقیقا عمل کنید به مدت 3 دقیقه میذارید توی آب باشه بعد پشت و روش میکنید و 1/5 دقیقه روی دیگه پلاستیک رو توی آب نگه میدارید و بعد درش میارید

[img][تصویر: 13497965201.jpg][/img]

یه تیکه از خمیرو بین انگشتا ورز میدید،اگر چسب چوب خامو داخلش حس نکردید و به یه بافت خمیری لطیف رسیده بودید دیگه پختن بسه، در غیر اینصورت دوباره پلاستیکو گره میزنید و داخل آب جوش میذارید

[img][تصویر: 13497965202.jpg][/img]

روی شیشه رو با دستمال کاغذی وازلینی کاملا چرب و تمیز میکنید،دستها رو هم کاملا میشورید و چرب میکنید و شروع به ورز دادن خمیر با پاشنه دست میکنید، این کارو آنقدر ادامه میدهید تا خمیری که داغ بود کاملا خنک خنک و یکدست بشه

[تصویر: 13497965203.jpg]

[img][تصویر: 13497966451.jpg][/img]

[img][تصویر: 13497966452.jpg][/img]

حجمی که از 1 پیمانه مواد بدست میاد این مقدار میشه (البته پیمانه من که در شکل میبینید )

[img][تصویر: 13497966453.jpg][/img]

در آخر کار یک پلاستیک فریزر را کاملا چرب میکنید و دور خمیرم با وازلین چرب میکنید و داخل پلاستیک میذارید،کاملا هواشو خارج میکنید و میبندید و در ظرف در دار قرار میدهید.

[img][تصویر: 13497967551.jpg][/img]

صدای باران زیباترین ترانه خداست که طنینش زندگی را برای ما تکرار می کند؛ نکند فقط به گل آلودگی کفشهایمان بیندیشیم!؟
http://mitraiii.blogfa.com/
مشاهده سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط عروس ته تغاری ، narcissus88 ، Rijina ، niloofare abi ، mehrnaz22 ، مهگل ، mahdiskhanoom ، sanaz jon ، venus7 ، tala680067 ، Dante ، آبی ، nooshi151 ، ayeneh22 ، یاسمین گلی ، شه بانو ، sam.mas ، فاطیما_66 ، nili ، shooka ، yaldae ، sara.yi ، leila57 ، دختر برفی ، azinia25 ، zahra.y ، elinaz khanomi
۱۸-مهر-۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ عصر
ارسال: #2
RE: آموزش تهیه خمیر مخصوص ساخت بدلیجات و عروسک
خوب دوستای گلم،وقتی خواستید خمیرو درست کنید،حتما با یک پیمانه از مواد کارتونو شروع کنید ولی اگه قصد دارید که در یک مرحله مقدار خمیر زیادی بدرستید اونو توی چند تا کیسه فریزر بریزید و پهن کنید به همون ضخامتی که گفتم وگرنه ،نه زمان پختشو میتونید درست تنظیم کنید و نه خمیر خوبی بدست میارید،چون مغزش خام و دورش سفت میشه و شما باید دوباره بذاریدش توی آب و در نتیجه خمیرتون تیکه تیکه میشه New1

صدای باران زیباترین ترانه خداست که طنینش زندگی را برای ما تکرار می کند؛ نکند فقط به گل آلودگی کفشهایمان بیندیشیم!؟
 سپاس شده توسط sara.yi ، zahra.y
۱۹-مهر-۱۳۹۱, ۱۰:۴۴ صبح
ارسال: #3
اینها چند نمونه از زیورآلات خمیری کار خودم

[img][تصویر: 13498530851.jpg][/img]

[img][تصویر: 13498530852.jpg][/img]

[img][تصویر: 13498530853.jpg][/img]

سپاس شده توسط niloofare abi ، mehrnaz22 ، mahdiskhanoom ، tala680067 ، sara.yi ، leila57 ، zahra.y
۲۲-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۰۵ عصر
ارسال: #4
اگه خمیر یه کیسه تون به نظرتون سفت و یکی دیگه شل شده بود( البته منظورم اینه که پخته باشه ولی اون استحکام مورد نظر شمارو نداشته باشه) هر دو رو با هم قاطی کنید و ورز بدید
در زمان ورز دادن اگه خمیرتون زیاده اونو چند قسمت کنید و هر کدومو جداگانه ورز بدید تا بافتش منسجم بشه بعدش میتونید با هم یکیشون کنید
حتما تا رسیدن به خنکیه کامل خمیرو ورز بدین در غیر اینصورت خمیر کیفیتشو از دست میده
وقتی کاملا خنک شد توی کیسه میذارید چون در غیر اینصورت بخار میکنه و و موقع کار حالت تیکه تیکه میگیره و خیلی زود هم کپک میزنه
در شرایطی که کارها رو صحیح انجام بدید خمیرو مدتها در بیرون یخچال میتونید نگه دارید و ماهها هم توی یخچال مثل روز اولش میمونه

سپاس شده توسط niloofare abi ، nili ، sara.yi ، zahra.y
۲۴-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ عصر
ارسال: #5
دوران جون حتما باید نشاسته ذرت باشه؟؟؟
نشاسته معمولی نمیشه؟
آخه به روش قدیمی رو شنیده بودم نشاسته ست فقط
هووووم؟؟؟

«-- طعم اولین هم آغوشی با تو را حتی
در بهشت هم نمیتوانم تجربه کنم..
زمین به کنار.!--»

میشه براحل شدن مشکلات عروسیم صلوات بفرستین؟ خسته شدم! دلم میخواد برم سر خونه زندگیم ولی نمیشه!Crying
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط zahra.y
۲۴-مهر-۱۳۹۱, ۰۹:۱۷ عصر
ارسال: #6
طوبی عزیزم بله باید نشاسته ذرت باشه چون سبکه و کیفیت کارو خوب میکنه،من از خرازیها میخرم توی بسته بندی ولی حواست باشه بعضیهاشون کدر هستن و وقتی درست میکنی خمیرت خاکستری میشه،خوب نگاش کن

سپاس شده توسط Rijina ، mahdiskhanoom ، sara.yi ، zahra.y
۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-آبان-۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ عصر توسط DOORAN.)
ارسال: #7
(۱-آبان-۱۳۹۱ ۰۶:۵۱ عصر)Rijina نوشته است:  عزیزم میشه توضیح بدی چطوری باید این خمیر رو رنگش کنیم؟

طوبی جونم بعد از 24 ساعت از درست کردن خمیرت به اندازه ای که لازم داری از خمیر جدا میکنی(سعی کن بزرگ نباشه)خمیرو باز میکنی کمی از رنگ روغن مخصوص کارهای هنری رو میزنی وسطش و اطراف خمیرو جمع میکنی روی هم واسه این اینکارو میکنی که رنگت هدر نره و از لای خمیر بیرون نزنه و دستت زیاد رنگی نشه بعد با دقت اینکارو تکرار میکنی تا کل خمیرت رنگ یکدستی بگیره بهتره اولشو تو دستت گرفته باشی و ورز بدی وقتی احساس کردی دیگه رنگ از لاش بیرون نمیزنه بزارش روی شیشه و ورزش بده.
در ضمن قبل از رنگ کردن دستات و شیشه رو با وازلین چرب کن که هم خمیر به دستت و شیشه نچسبه و هم موقع شستن دستات رنگ خیلی راحتتر شسته میشهHeart

(۱-آبان-۱۳۹۱ ۰۷:۰۳ عصر)مهگل نوشته است:  من که درست کردم
خمیرم کرم رنگ شدConfused
عصبانی شدمDodgy

Big Grin

مهگل جونم خمیرو که درست میکنی تا زمانی که رنگش نکرده باشی رنگش شیشه ایه نه سفید ،برای همینه که اگر خمیر سفید مد نظرت باشه باید حتما رنگ سفید به خمیرت بزنی Smiling
اگر هم که خمیرتو رنگ کردیو رنگش کمرنگه خب باید رنگ بیشتری بهش بزنی ولی کوچولو کوچولو
باز اگر کارت خشک شده و به نظرت کمرنگتر شده تا حالا ندیدم چون معمولا همچین اتفاقی نمیوفته چون موقع خشک شدن آب از دست میده و تیره تر از قبل میشهNew2
ولی میگی که کرم رنگ شده پس احتمال زیاد رنگ نشاستت زرد بوده و کیفیت بالایی نداشته و یه احتمال دیگه هم این که موقع ورز دادن دستت یا زیر دستت رنگی یا کثیف بودهHeart

سپاس شده توسط Rijina ، مهگل ، sara.yi ، zahra.y
۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۶:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-آبان-۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ عصر توسط DOORAN.)
ارسال: #8
اگه موقع ورز دادن بعد از پخت سفید بوده ولی بعد که گذاشتی تو پلاستیک کرمی شده احتمالا از پختت نبوده شاید زیاد هوا خورده و تو هوای آزاد نگهش داشتی،اگه زیاد پخته باشیش اصلا موقع ورز دادنش پشیمون میشی چون سفت و بی حالت میشه و تیکه تیکه میشه
بهر حال اگه به نظرت کیفیتش خوبه رنگش کن و ازش استفاده کن

سپاس شده توسط مهگل ، sara.yi ، zahra.y
۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۶:۳۲ عصر
ارسال: #9
سلام
دوران جون خيلي خوب توضيح دادي...مرسي...البته من خميرم رو توي ماهيتابه ميپزم كه اونم خيلي خوب ميشه و بافت منسجمي داره
ولي وسوسه شدم يه بارم به روش شما درست كنمNew2
عزيزم يه سوال داشتم ميشه توضيح بدي كه اينو چجوري درست كردي؟
[تصویر: 13498530853.jpg]

سفارش گيفت تولد ، دندوني ، پاپوش نوزاد ، انواع آويز اسم ، كيف ، جا كليدي ، كيف موبايل ، كوسن و انواع بدليجات نمدي رو ميپذيرم.New2
 سپاس شده توسط sara.yi ، zahra.y
۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۶:۵۱ عصر
ارسال: #10
بله ونوسی عزیزم،باید 3 یا هر تعداد رنگیرو که میخوای توی کارت باشه بصورت رشته باریک(قطرش بستگی به سلیقه خودت و کاری که میخوای داره)در بیاری بعد سه تا رشته رو بزاری روی هم و خیلی آروم سه تا رو با زیر مبلی طوری لول کنی که به صورت یک رشته دربیان ولی نباید زیر مبلی رو فشار بدی که رنگا باهم قاطی بشن،بعد یه سر رشته رو ثابت میگیری و سر دیگشو تاب میدی،هر چی بشتر تاب بدین عرض نوارهای رنگی کارت کمتر میشه و بهم نزدیکتر میشن،در واقع پر کار میشه

سپاس شده توسط venus7 ، sara.yi ، zahra.y
ارسال پاسخ