شهر خود را انتخاب کنید

در صورتی که شهر شما جزو این دسته ها نیست شهر تهران را انتخاب نمایید

سفر و ماه عسلسفر و ماه عسل
  • مگا منو
  • جهيزيهجهيزيه
  • مگا منو
  • سفره عقدسفره عقد
  • مگا منو
  • زیبایی و سلامتیزیبایی و سلامتی
  • مگا منو
  • تشريفاتتشريفات
  • مگا منو
  • تالار عروسیتالار عروسی
  • مگا منو
  • گل فروشیگل فروشی
  • مگا منو
  • مزون عروسمزون عروس
  • مگا منو
  • آتليه عکسآتليه عکس
  • مگا منو
  • آرايشگاه عروسآرايشگاه عروس
  • مگا منو
  • مرکز زیبایی مدیس
  • آرايشگاه شايلي-فاطيما
  • کلينيک زيبايي آنيسا
  • تشريفات کلاسيک
ارسال پاسخ 
آموزش بافتنی (فقط آموزش)
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۰۴:۳۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-آذر-۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ عصر توسط سمان.)
ارسال: #1
آموزش بافتنی (فقط آموزش)
دوستای گلم این تاپیک فقط باید پستای آموزش بافتنی باشه و سوالهاتونو میتونید توی این تاپیک بپرسید...Blush
پس لطفا اسپم نذارید ممنون...
http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%A7%D9...012?page=1

من یه پسمل ملوس دارم...Hehe!
اینم وبلاگ گل پسرم:
http://parsajoooni.niniweblog.com/
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
 سپاس شده توسط hoda sarem ، nneeddaa ، raha-71 ، sd3 ، ardalanparastoo ، sara joon ، sahel58 ، zahra.y
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۰۵:۴۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-دي-۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #2

RE: آموزش بافتنی (فقط آموزش)
خوب تاپیک جدید زدم ! تاپیک قبلی فقط واسه سوال جواب هستش و اینجا فقط آموزش می دم ! پلیز پلیز پلیز سوالاتون رو اینجا نپرسید ....

کسی آموزش گذاشت لطفا بگه به فهرست آضافه کنم ... New1New1

فهرست
HeartHeartHeart

معرفی ابزار های بافتنی همراه با عکس - صفحه 1
معرفی ابزار های قلاب بافی همراه با عکس - صفحه 1

آموزش قلاب بافی و نقشه خوانی - صفحه 1
آموزش یه مدل asharp ساده با قلاب - صفحه 1

آموزش شال دانتل - صفحه 1

بیشتر وقتا ها که می رم حسن آباد واسه کاموا ... کار خودم ممکنه 10 دقیقه بیشتر طول نکشه ... بقیه زیاد سوال می پرسند در مورد وسایل می خوایم هر وسیله ای برای بافتنی و قلاب بافی هستش بهتون معرفی کنم !
این وسایل برای راحتر تر شدن بافتنی هستش ( نه حرفه ای شدن ) یعنی کسایی که حرفه ای هم نیستن می تونند استفاده کنند !

[تصویر: 13556672031.jpg]

1- رج شمار - وسیله جالبیه واسه کسایی که می خواین کار های بزرگ ببافن مثلا 100 رج .... از این استفاده می کنند که قاطی نکنند .
2- متر
3- قلاب پیچ : وقتی بافتنی کار می کنید ( با 2میل ) برای پیچ درست کردن لازمه مثلا جای 2تا گره روی قلاب رو عوض کنید ... واسه همین باید از روی میل بیاد بیرون و جاشون عوض بشه ... وقتی این کارو می کنید ممکنه گره در بره و کار خراب بشه ... برای اینکه این اتفاق نیوفته با این قلاب ها نگه هش می دارید ( شکل کج ش هم واسه همینه )
4- گره شمار : مثلا شما برای یه کاری لازمه 100 تا سر بندازید . با این حلقه ها هر 10 تا که می بافید یه علامت می زنید اینجوری مجبور نیستید هی بشمارید ببینید 100 تا شد یا نه . ( به جای این می تونید از سنجاق قفلی استفاده کنید )

5- سوزن های بزرگ : واسه کار روی بافتنی ( سوزنی که کاموا ازش رد میشه )

[تصویر: 13556672032.jpg]

6- یه مدل دیگه گره شما که شبیه سنجاق قفلی درست شده ... ( گره شمار : مثلا شما برای یه کاری لازمه 100 تا سر بندازید . با این حلقه ها هر 10 تا که می بافید یه علامت می زنید اینجوری مجبور نیستید هی بشمارید ببینید 100 تا شد یا نه . ( به جای این می تونید از سنجاق قفلی استفاده کنید )

7- قیچی ( خودم با این قیچی ها راحتر کار می کنم مخصوصا واسه توپک درست کردن این خیلی خوبه ... سرش خیلی نازکه )

8- رج شمار - قبلا توضیح دادم
9- متر

[تصویر: 13556672033.jpg]

10 - انواع مدل های قلاب پیچ که بالا درباره ش توضیح دادم

4 مهر .... Heart یعنی میشه ؟
 سپاس شده توسط Rijina ، nastaran ، منتظر شاهزاده ، raha-71 ، ♫♪سنجاقک♪♫ ، sepid91 ، ardalanparastoo ، فندق ، نداخانوم ، چشم عسلی ، masi37 ، tarlan 66 ، B@R@NE ، moje majid ، GaMbAlOo ، zahra.y ، 3tayesh_t
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۰۷:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-دي-۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #3

[تصویر: 13556687391.jpg]

انواع قلاب هایی که توی بازار هستش
11-قلاب با دستگیره ... خداییش خیلی خوش دسته و راحته توی دست .Heart
12-قلاب 2سر
13 - ارزونترین مدل قلاب

[تصویر: 13556704182.jpg]

خوب سایز میل بافتنی بالای میل زده شده ...
چنتا شماره می نیدید که که استاندار های جایهیا مختلفه ... همین عدد ها رو می تونید روی کاموایی که می خرید هم ببینید !
این جدول سایز میل بافتنی ها هستش

[تصویر: 13556735272.jpg]

این میل گرد هستش ... واسه کار های گرد استفاده میشه مثل کلاه و اینا

[تصویر: 13556725003.jpg]

خوب خیلی ها سوال می کنند چه میلی بگیرم چه قلابی بگیرم ! چنتا سر بندازم ! ( حتما متن زیر رو بخونید

کسایی که در مورد میل و قلاب و کاموا سوال می کنید ... HeartHeartHeart
خیلی راحته چه جوری بفهمید ...
این عکس زیر رو نگاه کنید

[تصویر: 13556740811.jpg]

[تصویر: 13556740812.jpg]

اولین چیزی که توی این عکس می بینید نوشته 4 .... کاموا هم مثل لباس سایز داره
از سایز 0 شروع میشه = که برای بافتن با انگشت هستش یا قلاب ... خیلی نازکه
سایز 1 = بافت جوراب و لباس نازک بچه و ... و قلاب
سایز 2 = قلاب ... و لباس های نازک
سایز 3= معمولی واسه بافتنی
سایز 4 = نرمال برای بافتنی
سایز 5 = کاملا کلفت
سایز 6 = کاملا خیلی کلفت
( این چیزایی که گفتم بستگی به کارتون ... داره حتما واسه جوراب نیست .... مثلا واسه رومیزی ... که باید نازک باشه یا ... ایزین چیزا )

خوب 2تا علامت بعدی خیلی خیلی مهمه ... اولیش برای بافتنی هستش ... یعنی اگر بخواید با این کاموا کار کنید میل سایز 5.5 mm لازم دارید یا به واحد آمریکا و .... میل سایز 9 لازم دارید ....
خارج مربع نوشته 4*4 و طرف دیگه نوشته 22 r ,
r یه معنی row یعنی ردیف هستش
یعنی اگر یه مربع 4*4 با این کاموا ببافید .... 22 ردیف میشه
16 s هم تعداد بافت ساده رو نوشته ( از این قسمت می تونید تناسب ببندید که چنتا سر بندازید .)

شکل بعدی قلاب هستش پس یعنی قلابی که برای این کاموا لازم دارید 6.5 mm هستش یا قلاب سایز k

شکل بعدی که بیشتر خانم ها می دونند ... روش ششستشو هستش ... روی این کاموا می تونه آب تا 104 فارنهایت دما داشته باشه یا 40 درجه سانتیگراد

معرفی انواع کارگاه ها واسه آسون تر شدن بافتنی
این کار های ها روش کارش کاملا با بافتنی میل و قلاب فرق داره ... ولی نتیجه ش همون میشه ... یعنی بافتش مثل 2میل میشه
از وسایل پایین فقط s loom رو ندارم ... بقیه رو دارم می تونم آموزششو بدم

چه ها امروز رفتم حسن آباد باز کاگاه خریدم .... کلا حساب بانکی خلای کردم دیگه New2New2
عکس تمام کارگاه ها مو میزارم سوالی بود در خدمتم - هم عکسی که خودم گرفتم نشده Sad... چون هوا بارونی بود اتاقم هم تاریکه با موبایل هم عکس گرفتم کلا عکسا داغون بود .... عکس اینترنتی واسه اینکه واضح باشه ... اسمهاشونم می زارم اگر خواستید سرچ کنید
در مورد کاگاه ها قبلا توضیح دادم ... با این کارگاه ها می تونید همه چی ببافید ...مثلا دست کش - کلاه - جوراب - کیف - پتو - گل .... هر چی که بخواید ... Angel

در ضمن قیمت کار گاه ها زیاده عکس سارو گذاشتم خودتون می تونید درست کنید با سی دی ها که استفاده نمی کنید یا با وسایل دور انداختنی ... مثلا با چوب بستنی ها - قرقره ها .... سی دی ها که بی مصرف شدن اینا رو درست کنید .
اولین کارگاه

circle knitting loom - آسان بافت گرد

[تصویر: 13556749651.jpg]

[تصویر: 13556749662.jpg]

تا سایز داره واسه بافت کلاه بیشتر استفاده میشه ... سایز اول و دوم و سوم واسه نوزاد و کودک و بزرگ سال هستش ... سایز آخر واسه کیف - پتو - لباس ... و کار های بزرگه ... با ایم می تونید شال هم ببافید ... یعنی وقتی سر و ته بافت به هم وصل نباشه ( مثل کلاه نشه که گرد هست ) شکل شال گردن میشه
[تصویر: 13556749663.jpg]
با این می تونید هر شکل گردی ببافید ( کلاه - وارمر - درست کش ... ساق ... جواب ... )
با این موتید مثل میل پیچ بزنید
اگرم نخواستید گرد باشه یکی از دونه ها رو نمی بافید و گرد نمیشه ... مثل شال گردن ... و اینا
[تصویر: 13556752841.jpg]

خوب اگر کسی خواس اینا رو خودش درس کنه اینم سایز بندی هاش
به ترتیب 14,19,24,29 cm هستش

long knitting loom

[تصویر: 13556762071.jpg]

ینم در 4 سایز هستش ... می تونید پا چون خودتون درست کنید .... و به جای پایه از میخ استفاده کنید ارزون تر تموم میشه ... با این کارگاه هم می تونید جوراب - شال - کیف - گل .... لباس ... پتو ... ببافید ... راستی با همهی این کارگاه ها هم می تونید ساده ببافید هم می تونید پیچ درست کنید خیلییییییییییییییییییییییی راحت تر از میل هستش
[تصویر: 13556761313.jpg]
اینم نمونه چیبی که قابل تنطیم هستش یعنی هر 4سایز در یکی هستش .... اگر نجار آشنا داشته باشید درست کردنش خیلی ارزون در میاد
[تصویر: 13556763581.jpg]

سایز های این کارگاه به ترتیب : 58cm -47cm -36cm -26cm سانتی متر هستش

سپاس شده توسط nastaran ، میناااا ، منتظر شاهزاده ، raha-71 ، sadafiii ، sepid91 ، ardalanparastoo ، حباب ، فندق ، نداخانوم ، چشم عسلی ، masi37 ، moje majid ، ریحون ، pareye ali ، آیتا ، ariaki ، ماماشی ، jama ، لاله200 ، zahra.y ، baran93 ، 3tayesh_t
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۰۹:۲۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-دي-۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #4

s loom

[تصویر: 13556784232.jpg]
به خاطر شکلش این اسمو گذاشتن
[تصویر: 13556784233.jpg]
واسه بافت های بزرگ هستش ... تک سایز هست و خیلی بزرگ ... واسه همین واسه پتو و لباس بیشتر هستش

کارگاه بافت گل گرد و مربعی ( کار باهاش خیلی آسونه ...)
بعضی های مثل این شکل زیری سر های ثابته ...
[تصویر: 13556796901.jpg]
[تصویر: 13556802132.jpg]
[تصویر: 13556802143.jpg]
[تصویر: 13556807861.jpg]
بعضی ها هم هست سر هاش قابل جا به جا کردن هستش و شکل های مختلفی می شه درست... اینجوری گلی هم که درست میشه فرق داره !
[تصویر: 13556796902.jpg]

میل یو ...
[تصویر: 13556807161.jpg]
واسه اینکه شکل u هستش ایم اسمو داره
[تصویر: 13556761301.jpg]

[تصویر: 13556761312.jpg]
[تصویر: 13556807162.jpg]
یعنی من عاشق این کارگاهم ! خیلی باحاله !!

کارگاه موتیف ...

[تصویر: 13556804931.jpg]
این کارگاهی هستش که امروز گرفتم ... تیکه تیکه موتیف می بافه ... به هم وصل می کنید ( طرح های مختلف می زنه )
واسه لباس - کیف - کوسن - رو تختی و .... اینا خوبه و خیلی ناز میشه
[تصویر: 13556804931.jpg]
[تصویر: 13556804932.jpg]
[تصویر: 13556804933.jpg]

سپاس شده توسط nastaran ، raha-71 ، منتظر شاهزاده ، sadafiii ، رز آبی ، jojo gogoli ، sepid91 ، دختر ایرونی ، ardalanparastoo ، حباب ، فندق ، چشم عسلی ، masi37 ، عسل65 ، nooshin ، moje majid ، lili3d ، shirin bano ، pareye ali ، آیتا ، مژگان گلی ، marisa ، ariaki ، ماماشی ، ناهادر ، nananono ، zahra.y ، 3tayesh_t ، delaram22
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۱۰:۴۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-آذر-۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #5

کارگاه بافت طناب
[تصویر: 13556846922.jpg]
[تصویر: 13556840523.jpg]
این نوع بافت رو می تونید با انگشت هم انجام بدین ... اگر انگشتاتون درد می گیره می تونید
[تصویر: 13556846923.jpg]
[تصویر: 13556850592.jpg]
... خودتون کارگاه رو تو خونه درست کنید و ببافید
[تصویر: 13556840522.jpg]
[تصویر: 13556850593.jpg]

منگوله زن pom pom maker

از اسمش معلومه دیگه منگوله درست میکنه اونم در سایز های مختلف
می تونید با دی وی دی هایی که سوخته خودتون درست کنید
[تصویر: 13556846921.jpg]
[تصویر: 13556851561.jpg]
اینم 4تا سایز داره
هر سایزش 2تا دایره هستش
کاموا رو می پیچید دور این گردالی ها ... وا قیچی می چینید و بعد با کاموا سفتش می کنید ( دارمش می تونیم آموزششو بزارم )

راستی بچه ها من کتاب وو فیلم های آموزشی شو هم دارم ... کسی خواست سفارش بده ... زبان انگلیسی هست ولی چون فیلم هستش خیلییییی واضحه .... خودمم از روی همینا یاد گرفتم ( البته مامانم هم یادم دادش ) از مبتدی هست تا پیشترفته ... ( حجم = 20 گیگ همراه با ژرنال ها و کتاب های خارجی و فیلم ) البته چون هنوز دارم دانلود می کنم ممکنه بیشتر بشه New1New1

خوب تموم کارگاه هایی که بازار هستش رو الان واستون توضیح دادم !!! چیز جدیدی باید باز اضافه می کنم !!! فعلا همیناست .. همه ش هم من دارم ! توی ایران پیدا میشه !
آروم آروم آموزش همشو می زارم
New1HeartHeart

آموزش بافتن با دو میل ... سر انداختن و بافت ساده
روش سر انداختن :2 ا روش میشه این کار رو کرد .... CAST ON ... واسه کسایی که می خواین فیلمشو ببیننند
روش اول :
اول یه گره درست می کنیم ... با 2تا میل .... گره رو می گیریم ... با میل زیری کاموا را بگیرید و از گره رد کنید
و بعد دوباره بندازید روی میل بالایی
همین کار را اگر 10 بار تکرار کنید 10 تا دونه سر انداختید ...
[تصویر: 13534960792.jpg]
[تصویر: 13534959431.jpg]
[تصویر: 13534959432.jpg]
روش دوم
سر انداختن به روش ساده
[تصویر: 13534960791.jpg]
Fبافت ساده ام عکسشو پیدا کردم می زارم

این دوتا عکس متحرک بافت به روش ساده هستش
هم بافت از رو
هم بافت از زیر
امیدوارم مفید باشه
رای بافت ساده یا بافت از زیر میل را از زیر دانه سرانداخته برده ونخ را بیرون بکشید.
http://images.persianblog.ir/275325_wERrz3lo.gif
http://images.persianblog.ir/275325_IINISGBO.gif

سپاس شده توسط raha-71 ، منتظر شاهزاده ، sepid91 ، ardalanparastoo ، حباب ، rezvane ، فندق ، masi37 ، moje majid ، Elham_G ، life.life ، مژگان گلی ، ariaki ، comet ، zahra.y ، baran93 ، 3tayesh_t
۲۶-آذر-۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-آذر-۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #6

آموزش قلاب بافی و نقشه خوانی ...

توی کاموا فروشی ها کاموایی که دیگه ازش نمی آرند یا 1دونه آخره حراج می کنند 1000 تومن یا 700 تومن 1دونه بگیرید تمرین کنید .............
شما ایران بودین توی مدرسه یاد گرفتید .... من همونش هم بلد نبودم به خدا .... 1-2 ساله از مامانم یاد گرفتم .... بعدش توی نت از روی کتاب و اینا .... سخت نیست .... حوصله می خواد ( در ضمن بگم بافتنی هوش رو زیاد می کنه ها چون باید تعداد دونه ها .... بافت ها و اینا یادت باشه واسه همین توی بعضی کشور ها توی مهد ها به بچه ها یاد میدن )
تا چند روز دیگه این شال گردن سوسیسی رو آموزش میدم .... New2 فکر کنم خیلی طرف دار پیدا کرده
زود یاد بگیرید آموزش گل رو بهتون میدم .... واسه روی انگشتر .... روی تل .... روی لباس بچه .... یا چنتاشو به هم ببافید بشه شال .... فقط زود زود یاد بگیرید ... New2New2

آموزش نقشه خوانی الان می زارم .... با میل نیستا ... قلاب بافیه .... به نظر من قلاب بافی قشنگ تره ..... یعنی ظریف تر از میل هستش ....
( واسه کسایی که لباس بچه .... سیسمونی .... پاپوش .... انواع گل و اینا می خواستن )
ا شما این علایم و بافت هارو بلد باشید هر نقشه ای حتی توی سایت خارجی هم باشه می فهمید ....Lubنقشه خونی خیلیییییییییییییییییییییییییییییییی کارتون رو آسون می کنه ! EmbarrasedEmbarrased
کلا توی قلاب بافی از همین نقش ها استفاده میشه .... اینا رو یاد بگیرید هر چی بخواید می تونید ببافید
چون سلیقه ها متفاوته تصمیم گرفتم نقشه خوانی رو یاد بدم با یک سری طرح حهای پایه .... بعدا خودتون هز چی خواستید می تونید ببافید ( به قول معروف می گن ماهی گیری یادتون بدم که بعدا .... خودتون ماهی بگیرید )

[تصویر: 13531587581.gif]
کنار هر عکسی که اینجا گذاشتم ..... یه علامت هستش .... مثلا اینجا توی اولی شکل o هستش
این علامت در نقشه ها استفاده میشه .... یعنی وقتی شما نقشه رو دیدین که شکل o داشت باید زنجیر ببافید ....
در ضمن کلی گشتم تا واستون فارسی پیدا کنم ... کسی اسم های انگلیسی شو خواست بگه .... فیلم هاشم هستش Smile
ولی فکر کنم همین ها واضح باشه ....

بافت زنجیر

[تصویر: 13531576681.jpg]

بافت پایه کوتاه .... بعضی جاها به شکل x هست بعضی جاها به شکل +
[تصویر: 13531576683.jpg]

پایه ساده ( شکل T

[تصویر: 13531576682.jpg]

پایه بلند ( شکل T با یک خط روش

[تصویر: 13531581621.jpg]

پایه دوبل ( شکل T با دو خط روش
[تصویر: 13531581622.jpg]

پایه سوبل ( 3تایی ) شکل T با 3خط روش

[تصویر: 13531584223.jpg]

دوپایه بلند متصل به هم
[تصویر: 13531581623.jpg]

سه پایه بلند در یه پایه
[تصویر: 13531584221.jpg]

بافت ذرتی یا POP CORN
[تصویر: 13531584222.jpg]

بافت ذرتی 5 پایه
[تصویر: 13531585151.jpg]

بچه ها همون بافت زنجیر و پایه بلند رو هم یاد بگیرید می تونید این شال رو واسه خودتون ببافید .................
اصلا لازم نیست همشو یه دفعه شروع کنید قاطی کنید ....
این هم شال ..... با نقشه ..... واسه کاربردی بودن آموزشم Smile
برای این شال فقط از 2نوع بافت استفاده شده زنجیر .... که توی عکس می بینید با پایه بلند
سوالی بود در خدمتم ...
[تصویر: 13531586601.jpg]
[تصویر: 13531586602.jpg]
[تصویر: 13531586603.jpg]

واسه درس کردن این شال
این بافتش با قلاب هستش ! مربع مربع ای هست ! برای بافت اشارپ به اندازه قاعده مثلثی که می خوای زنجیر می زنی .... ( حالا می خوای ردیف بالا رو شروع کنی ) بعد 3تا زنجیر می زنی و یه پایه بلند توی زنجیر چهارم ( از آخر )2تا زنجیر می زنی 2تا زنجیر از ردیف زیری رد می کنی ... و 2تا پایه بلند می زنی توی زنجیر بعدیش ... همین جوری تا آخر پیش میری ... . هر چنتا ردیف یه بار کم کن تا شکل مثلث در بیاد !
واسه لبه های کار می بینید که حالت بافت توری و پروانه ای داره ! عکسش معلومه ... سوال بود حتما بپرسید

سپاس شده توسط رز آبی ، Rijina ، منتظر شاهزاده ، raha-71 ، dordoone ، jojo gogoli ، ardalanparastoo ، حباب ، rezvane ، فندق ، masi37 ، Minaaa_R ، nili ، nika69 ، pareye ali ، آیتا ، fati38 ، masoomeh ، ariaki ، golenaz ، sepideh aero ، sadat_eng ، zahra.y ، 3tayesh_t
۲۷-آذر-۱۳۹۱, ۱۲:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-آذر-۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #7

صدف جان ..... و کسایی که این مدل شال رنگی رنگی خوششون اوندش نمونه شال خودم اینه New2Big GrinBig Grin
[تصویر: 13531830902.jpg]
[تصویر: 13531830901.jpg]
این نمونه اینترنتی ... نمونه کاموا هم گذاشتم خواستید بخرید
[تصویر: 13531829861.jpg]
[تصویر: 13531829862.jpg]
... آموزش تصوری شو گذاشتم واستون
اینم نمونه های دیگه شال
اسم کاموا : کاموا دانتل
سایز میل : سایز شماره 4
تعداد کاموا : 1 عدد .... همین 1دونه خیلییی بلند هستش

این شکل کاموا هستش ... تور توری هستش .... توی شکلی که از شال گذاشتم می بینید تور توری هستش ...

خوب حالا شروع می کنیم
اول پیج و تاب کاموا رو باز کنید .... طوری که پرز های کار به طرف پایین باشه .... ( این کاموا ها کنازش پرز پرز داره .... واسه قشنگی ... واسه من پرز هاش هم رنگ نخشه توی عکس دقت کنید می بینید ... بعضی کاوا ها این حاشیه ها مشکی یا سفیده .... )
[تصویر: 13531833062.jpg]

خوب مرحله بعد .... کمی از کاموا رو اضافه می زارم و میام جلوتر و بعد کار رو شروع می کنم تا کار تمییز تر در بیاد ....... ( یادتون نره ............ نکته بودا ) Blush
خوب حالا از پشت کار یکی از حلقه ها رو می گیرم .... توی عکس هم می بینید .... از پشت میل رو وارد کردم ......
[تصویر: 13531833061.jpg]

خوب 5بار باید این کار را تکرار کنید یعنی 5تا حلقه لازمه ( توی عکس می بینید ) یعنی 5بار از پشت کار میاد و 1حلقه می گیرید ..... اضافه ی کارم می بینید که جا گذاشتم ... آخر کار می گم چه کارش کنید
[تصویر: 13531834821.jpg]

خوب حالا این 5تا حلقه رو که درست کردین کار رو برگردونید .... یعنی میل تا الان دست راست بود ... بدید دست چپ .... میل دوم رو برداریم و از اینجا بافتنی شروع میشه Wink
[تصویر: 13531837471.jpg]

خوب حالا میل رو از زیر حلقه اول ( توی شکل می بینید ) وارد می کنیم .....
[تصویر: 13531841721.jpg]

بعدش روی میل دوم یعنی میل سمت راست .... یه حلقه می گیریم .... و از حلقه اولی میاریم بیرون ... ( مثل بافتنی دیگه )
یعنی حلقه ای که روی میل دومی یعنی سمت راستی هستش ... از توی حلقه اولی یعنی حلقه میل سمت چپی بیاد بیرون
( واااییییییییی چقدر آموزش مجازی سخته CryingCrying....... امیدوارم واضح باشه )

[تصویر: 13531845731.jpg]

خوب همین کارو واسه هر 5تا حلقه روی میل سمت چپ انجام بدید .... در نهایت همه ی حلقه ها روی میل سمت راست میان
دوباره باید کار رو بچرخونید و این کار را تکرار کنید . سعی کنید فاصله نیفته بین سوراخ خای کاموا .... این طوری حلقه ها به هم نزدیک تر میشه و کار شلوغ تر میشه ... قشنگ تره Smile Big GrinBig GrinBig Grin یادتون باشه تا آخر کار باید 5 تا حلقه داشته باشید ... هر چند وقت یه باد بشمارید که کم و زیاد نشه
نکته خیلی خیلی خیلی مهم IdeaIdea .... وقتی می خواید ببافید ... حتما ته کار رو بعد از 2-3 ردیف یه جایی محکم کنید
مثلا لای پاتون یا به تخته شاسی جایی .... دلیلش هم اینه که توی رج های اول کار چون کوتاهه دور خودش می چرخه ... وقتی می خرچه اون حالت پیچ و تابش از بین میره .... وقتی بلند تر میشه نمی چرخه ... اون وقت زشت میشه کارتون یه اول کارتون مرتبه یعنی پیچ و تاب نداره ..... از وسط هاش حالت شلوغ پیدا می کنه
مثل این عکس زیری می بینید که قسمت اول خیلی مرتبه .... ولی بعدش شلوغ شده .... اگر می خواید از همون اول کارتون شلوغ بشه ... بعد از 2-3 رج کارتون رو یه جایی محکم کنید که هی پیچ و تاب نخوره ...
[تصویر: 13531857331.jpg]
توی این عکس پایینی من 2-3 ردیف بافتم .... 2تا حلقه روی میل شمت چپ مونده .... اون حالت گرد رو می تونید که شالم شکل گرفته زیر دستم
[تصویر: 13531852651.jpg]

واسه تموم کردن شال دانتل ( کور کردن )
باید به این اندازه از نخ رو جا بزارید واسه کور کردن ( توی عکس می بینید )
[تصویر: 13534317191.jpg]
خوب کور کردن این شال مثل کور کردن معمولیه ... واسه این شال ما 5 تا گره داشتیم که همه ش روی میل سمت چپ هستش دیگه خوب حالا .... اول مثل حالت عادی که این شال رو بافتید 2تا دونه رو می بافیم ... ( توی عکس زیر می بینید که 2تا دونه روی میل سمت راست دارم )
[تصویر: 13534317192.jpg]
خوب حالا این دوتا دونه ای که روی میل سمت راست دارم اولی رو از روی دومی رد می کنیم ( صورتی رو از روی آبی رد کنید و از میل بیفته پایین ).... یعنی دومی روی میل باشه .... اولی رو از روش رد می کنم ... به این ترتیب روی میل سمت راست الان 1 گره دارید .... به همین صورت ادامه بدید یعنی از روی میل سمت چپ یکی ببافید .... بیاد روی میل سمت راست ... بعدش اولی رو از روی دومی رد کنید ...
[تصویر: 13534319541.jpg]

در نهایت 1 گره دارید مثل عکس زیر
[تصویر: 13534323561.jpg]
یه مقدار از کاموا هم اضافه اومده دیگه ... این قسمت کاموای اضافه رو با دست پیچ میدم
[تصویر: 13534323562.jpg]

خوب حالا میل رو کنار می زاریم و اون گره که ایجاد کردیم رو نگه می داریم و اون ادامه کاموا که پیچ دادیم رو از توش رد می کنیم و یه گره می نیم ( گره ای بزنید که زیاد تابلو نباشه ) قسمت اضافه رو با قیچی ببرید ... چون این قسمت ته کار بود اون فرفری های شال میوفته روش و معلوم نمیشه
خوب کار تمومه دیگه
[تصویر: 13534326271.jpg]

سپاس شده توسط منتظر شاهزاده ، raha-71 ، ardalanparastoo ، golzar ، فندق ، masi37 ، بانوی یوسف ، moje majid ، elooo ، life.life ، آیتا ، masoomeh ، ariaki ، zahra.y ، *shahla* ، مژه ، 3tayesh_t
۲۷-آذر-۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-آذر-۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #8

آموزش بافت crocodile stitch ....

این مدل هایی هستش که میشه از این مدل استفاده کرد
[تصویر: 13531701412.jpg]
[تصویر: 13531699651.jpg]
[تصویر: 13531699652.jpg]
[تصویر: 13531699653.jpg]
[تصویر: 13531700323.jpg]
[تصویر: 13531700321.jpg]
[تصویر: 13531700322.jpg]

.[تصویر: 13532364721.jpg]
[تصویر: 13532368592.jpg]

[تصویر: 13531701413.jpg][/url

[url=http://nowaroosupload.ir/][تصویر: 13531698401.jpg]

می خوایم این مدل رو ببافیم ... با قلاب شماره 6 می بافم .... کسایی که در مورد قلاب و میل سوال می کنند ... بستگی به کاموا تون داره ... روی کاموا نوشته چه سایز میل و قلابی بهش می خوره
توی این عکس می بینید که یه ردیف زوج هستش یه ردیف فرد ( بستگی داره چی می خواید ببافید ... واسه شال گردن اینجوری میشه )
[تصویر: 13532602601.jpg]
خوب برای شروع یه گره ایجاد می کنیم ... مثل عکس زیر
[تصویر: 13532611861.jpg]

ردیف اول از 3 تا برگ درست شده .... هر برگ 6 تا زنجیر لازم داره .... پس 18 تا زنجیر می زنم .... یعنی 3تا دسته 6 تایی ... یادتون باشه اون گره ای که اول زدید حساب نیستاااااا ... اگر می خوای پتو بچه یا .... شال بلند یا .... درست کنید می تونید بیشتر زنجیر بزنید ولی باید توی گروه های 6 تایی باشه
[تصویر: 13532617101.jpg]

خوب حالا آخرین زنجیری که درست کردید رو با انگشت نگه دارید و 3تا زنجیر دیگه بزنید .... ( یادتون باشه آخرین زنجیر رو گم تکنیداااا ) مثل عکس .... آخرین زنجیر رو نگه داشتم ... 3تا زنجیر زدم
[تصویر: 13532638281.jpg]

حالا یه پایه بلند توی همون زنجیری کخ گفتم نگه ش دارید گمش نکنید .... می زنم ( آموزش ... شکل توی نقشه پایه بلند = T با یک خط روش )
[تصویر: 13532642711.jpg]

2تا زنجیر می زنید دوباره مثل عکس ..... بعد 2تا زنجیر رو جا بندازید .... روی زنجیر سوم کار می کنیم

[تصویر: 13532648701.jpg]

توی زنجیر سوم 2 تا پایه بلند می زنیم ... مثل عکس ( این پایه بلندا مرکز اون برگ ها میشه )

[تصویر: 13532654091.jpg]
تا آخر ردیف همین کار را انجام می دیم .... یعنی 2تا زنجیر می زنید .... 2تا زنجیر رو رد می کنید ... روی زنجیر سوم 2تا پایه بلند می زنید ... این عکس پایین آخر ردیف هستش ... توی آخرین زنجیر هم 2تا پایه بلند می زنید تا این ردیف تموم شه ...
[تصویر: 13532657831.jpg]

یه همچین شکلی دارید ... مثل ریل قطار یا ... مربع مربع .... یه همچین چیزی Big Grin...
.... [تصویر: 13532663241.jpg]

6 تا مربع دارید
روی قسمت هایی که فلش قرمز داره .... برگ های ردیف اول قرار می گیره ... یعنی فلش آبی های رو رد می کنیم
[تصویر: 13532675921.jpg]

کار رو می چرخونیم ...
... 3 تا زنجیر می زنم
هر کدوم از اون فلش های قرمز 2 تا پایه بلند بود .... پس بعد از این که 3 تا زنجیر زدید 4تا دیگه پایه بلند وسط اون پایه بلند ها می زنید ( در اصل باید 5تا پایه بلند باشه ... 3تا زنجیر مثل 1پایه بلند عمل میکنه = پس میشه 3تا زنجیر و 4تا پایه بلند )
[تصویر: 13532687841.jpg]

از این قسمتی که توی عکس می بینید ...(روی هر ضلع 2تا پایه بلند بود دیگه .... روی روی اولی کار کردیم حالا از زیر پایه بلند دومی ) قلاب رو از زیرش رد می کنیم 5 تا پایه بلند می زنیم و 1زنجیر
[تصویر: 13532690271.jpg]

یه همچین شکلی دارید
یعنی اولین گل برگتون شکل گرفته .
[تصویر: 13532694641.jpg]
... خوب حالا توی عکسای توضیخ دادم ... ضلع بعدی رو رد می کنید ... می رید روی ضلع کناریش

خوب حالا 2تا پایه بلند بعدی که زده بودید رو رد می کنید و روی 2تا پایه بلند کناریش کار رو شروع می کنید یعنی فلش نارجی رو رد کنید و روی سبز ه کار کنید
[تصویر: 13534874221.jpg]
هر کدوم از این فلش ها که توی شکل بالا علامت زدم 2 تا پایه بلند هستش ... در فسمت فلش سبز ... قلاب رو زیز اولین پایه بلند می کنیم و 5تا پایه بلند می زنیم .

یه همچین شکلی دارید .... حالا 1زنجیر می زنیم
[تصویر: 13534877111.jpg]

و کار رو بر می گردونیم

می بینید که توی شکل بالا نصف برگ درست شد ... و سمت راست هستش ولی حالا که کار رو برگردوندم سمت چپ هست ( مهمه که کار رو برگردونید ) حالا روی پایه بلند دوم که داشتیم 5 تا پایه بلند می زنیم .
[تصویر: 13534877113.jpg]
خوب این شکل رو باید داشته باشید
حالا دوباره یه زنجیر بزنید
می بینید که 2تا برگ درست کردید تا الان ... برای ردیف اول 2تا دیگه از همینا باید درست کنید

[تصویر: 13534881301.jpg]
خوب 2تا دیگه از همین برگ ها باید بزنیم ... روی قسمت هایی که فلش سبز دارند .... برگ درست می کنیم ... و جاهایی که فلش صورتی دارند باید جا بندازیم
یعنی الان یکی جا می ندازیم ( فلش صورتی اول ) رو روی پایه بلند بعدی ... زیر اولین پایه 5 تا پایه بلند می زنیم
[تصویر: 13534881302.jpg]
خوب مثل قبل زیر اولین پایه از 2تا پایه بلندی که داشتیم 5 تا پایه بلند می زنیم ... بعد یه زنجیر
کار رو بر می گردونیم
و زیر دومین پایه بلند 5تا پایه بلند می زنیم و یه زنجیر
این کار ها رو 2 بار انجام بدین تا 2تا برگتون توی ردیف اول درست بشه ...
خوب وقتی دارید نصفه دوم آخرین برگ رو کار می کردید پشت کار به سمت شما هست دیگه ... بین هر برگ هم یه فضای خالی دایره شکل هستش .... مثل عکس زیر
حالا باید یه slip stitch بزنید یعنی قلاب را ببرید زیر اون فضای خالی توی آخرین برگ ( مثل عکس )
کاموا رو بگیرید
و از گره رد کنید .... خوب ردیف اول تموم شد ....

[تصویر: 13534883491.jpg]

یه همچین شکلی باید داشته باشید

[تصویر: 13557721091.jpg]
[تصویر: 44079905380750780872.jpg]
عکس رو نگاه کن دقیقا مثل همین کار کن !
اول آبی ها زنجیر هست بزن ...
بهدش برو بالا 3تا زنجیر
بعدش قرمزه یعنی پایه بلند
2تا زنجیر از پایین رد کن ... 2تا زنجیر بزن همین جوری پیش برو میشه یه نردبون ...

خوب حالا عکس بالایی
لای 3تا زنجیر آبیه 3تا زنجیر شبز هست + 4تا پایه بلند
بعدش یه زنجیر
لایه پایه بلند قرمزه 5تا پایه بلند

یکی در میون کار کن اونجایی که فلش زدم ! ردیف بعدی اونجایی که فلش نداره

سپاس شده توسط dordoone ، ♫♪سنجاقک♪♫ ، raha-71 ، afsan ، jojo gogoli ، دختر ایرونی ، ardalanparastoo ، حباب ، فندق ، masi37 ، tarlan 66 ، senobarqi ، بانوی یوسف ، nika69 ، life.life ، آیتا ، shahdokht-parsa ، masoomeh ، مه سيما ، ariaki ، fatima87 ، zahra.y ، عروس ناناز ، مژه ، 3tayesh_t ، africa ، سارا-جون
۲۷-آذر-۱۳۹۱, ۱۲:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-آذر-۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ عصر توسط nneeddaa.)
ارسال: #9

[تصویر: hrf7cesmoby5todcj6c9.jpg]
[تصویر: upjzwnvm2fc38bjmw03.jpg]

۱) چون بافت دایره‌ای شکله با استفاده از حلقه جادویی و بافت ۶ پایه کوتاه بر روی اون کار رو شروع می‌کنیم.
۲) یک زنجیره چرخشی زده کار را برمی‌گردانیم سپس بر روی هر گره از ردیف قبل ۲ پایه کوتاه می‌بافیم. (افزایش گره)
۳) ۳ زنجیره چرخشی زده کار را برمی‌گردانیم ۳ پایه بلند در همین محل می‌بافیم و پس از آن تا آخر ردیف ۴ پایه بلند در یک گره (مشابه بافت صدفی با ۴ پایه بلند) از ردیف قبل به صورت یک گره در میان می‌بافیم.
۴) ۳ زنجیره چرخشی زده کار را برمی‌گردانیم ،‌۲ پایه بلند در همین محل می‌بافیم و تا آخر ردیف، ۳ پایه بلند در یک گره از ردیف قبل به صورت یک گره در میان می‌بافیم.
۵) ۱ زنجیره چرخشی زده کار را برمی‌گردانیم ،‌یک پایه کوتاه در همین محل می‌بافیم، سپس یک زنجیره می‌زنیم و یک گره cross یا ضربدری با یک زنجیره در وسط می‌بافیم (اولین پایه بلند در دومین گره ، سپس یک زنجیره و بعد دومین پایه بلند در اولین گره رها شده- به مبحث آموزش گره cross مراجعه کنید) و دوباره یک زنجیره زده و روی گره بعدی یک پایه کوتاه می‌بافیم. این کار را تا آخر ردیف انجام می‌دهیم.
۶) ۱ زنجیره چرخشی زده کار را برمی‌گردانیم، ۱ پایه کوتاه در همین محل می‌بافیم،‌ سپس در هر زنجیره میانی گره cross ردیف قبل یک بافت صدفی با ۵ پایه بلند ، و بر روی پایه کوتاه ردیف قبل یک پایه کوتاه می‌بافیم و تا آخر ردیف ادامه می‌دهیم (در آخر ردیف ۴ پایه بلند در یک گره می‌بافیم).
۷) ۳ زنجیره چرخشی زده کار را برمی‌گردانیم، ۱ زنجیره زده یک پایه کوتاه بر روی پایه بلند سوم یا میانی از بافت صدفی اول می‌بافیم، یک زنجیره زده و یک گره cross بر روی اولین پایه بلند از بافت صدفی دوم و آخرین پایه بلند از بافت صدفی اول می‌بافیم،‌زنجیره دیگری زده و با پایه کوتاه به سومین پایه بلند از بافت صدفی متصل می‌کنیم و تا آخر ردیف این مراحل را تکرار می‌کنیم.
۸) به همین صورت از روی الگو گره‌ها و ردیف‌ها رو بافته و تا اندازه دلخواه ادامه می‌دهیم.
۹) برای تغییر اندازه کلاه علاوه بر اندازه نخ و قلاب باید به ردیف ‌های اول یعنی تا حدود ردیف سوم چهارم بیشتر دقت کنیم و تغییراتی در تعداد این ردیف‌ها بدهیم.
۱۰) بعد از تمام شدن کلاه و رسیدن به اندازه مطلوب، دور تا دور کلاه رو دو ردیف پایه کوتاه می‌بافیم (که در صورت تمایل میشه تعداد ردیف‌ها رو بیشتر کرد)
اصولا برای بافت نقاب‌ها از پایه کوتاه استفاده میشه. باید تقریبا نصف و نصف دو طرف کلاه را مشخص کرده با سنجاق علامت گذاری کنید. سپس شروع به بافت پایه کوتاه کنید و همان طور که در الگو مشخص است در بعضی نقاط افزایش گره داده (در الگو به صورت شکل ۷ نشان داده شده) و در برخی نقاط دیگه کاهش گره بدیم (به صورت ۸ نشان داده شده) از جمله در کناره‌های نقاب باید کاهش گره داشته باشیم تا نقاب شکل بگیره.
بسته به اینکه بخواهیم چقدر نقاب باریک یا پهن باشه تعداد ردیف‌های بافته شده رو میشه تغییر داد.
۱۲) و نهایتا می‌تونیم دور تا دور لبه کلاه رو بوسیله بافتی مانند بافت پایه کوتاه پیچشی زیباتر کنیم. (ان شاءالله توضیح خواهم داد)
برای بافت شال:
۱) به تعداد مورد نیاز زنجیره می‌زنیم (فقط باید تعداد زنجیره‌ها مضرب ۴ +۱ باشه مثلا ۲۹ تا = (۴*۷)+۱)
۲) مشابه ردیف ۶ کلاه شروع به بافت می‌کنیم. اول یک پایه کوتاه در اولین زنجیره زده ۱ زنجیره رو رها کرده در زنجیره بعدی بافت صدفی با ۵ پایه بلند می‌بافیم، زنجیره بعدی رو هم رها کرده در زنجیره بعدی یک پایه کوتاه می‌بافیم….تا آخر ردیف.
۳) ۳ زنجیره چرخشی زده کار رو برمی‌گردونیم. یک زنجیره زده بر روی سومین پایه بلند (وسط) از بافت صدفی یک پایه کوتاه می‌بافیم یک زنجیره دیگر زده بر روی اولین گره از بافت صدفی بعد و آخرین پایه بلند از همین بافت صدفی یکگره cross با زنجیره در وسط می‌بافیم و مجددا زنجیره زده و…..طبق ردیف ۷ کلاه ادامه می‌دهیم تا آخر ردیف که بجای بافت cross تنها یک پایه بلند بافته ردیف را به پایان می‌بریم
۴) ۳ زنجیره زده کار را برگردانده ردیف ۲ را تکرار می‌کنیم و….
۵) شال را به همین صورت تا اندازه دلخواه می‌بافیم و کار را خاتمه می‌دهیم.
۶) می‌تونیم شال رو به همین صورت بدون ریشه و…استفاده کرده روی اون رو با گل فقط تزیین کنیم یا اینکه ریشه یا مارپیچ هم متصل کنی
[/quote]

سپاس شده توسط ♫♪سنجاقک♪♫ ، منتظر شاهزاده ، raha-71 ، afsan ، ardalanparastoo ، masi37 ، بانوی یوسف ، ghoghnoose ، آیتا ، masoomeh ، رزا حسینی ، zahra.y
۲۷-آذر-۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ عصر
ارسال: #10

این واسه ... منتظر شاهزاده ... مدل هفت هشتی

[تصویر: 13555975111.jpg]

این واسه کریسمس ....

[تصویر: 13555975112.jpg]

اینم واسه لبه های کارتون می خوای خشگلش کنید ... ازینا می تونید بزنید

[url=http://nowaroosupload.ir/][تصویر: 13555975113.jpg][/url

سپاس شده توسط raha-71 ، afsan ، ardalanparastoo ، rezvane ، گیوا ، masi37 ، tarlan 66 ، بانوی یوسف ، samanehn ، life.life ، فاطمه دی کی ، آیتا ، رزا حسینی ، yas-mina ، nazi68 ، sepideh aero ، 123456sa ، ***mahsa*** ، لاله200 ، zahra.y ، ندا ندا ، عروس ناناز ، 3tayesh_t ، africa
ارسال پاسخ